Menu

Isehakanud looduskaitsjad näitavad Lõuna-Eestis hambaid

Viimastel kuudel on Lõuna-Eesti metsavedajad puutunud kokku isehakanud looduskaitsjatega, kelle tegevus valmistab neile meelehärmi, kirjutab Tartu Postimees.

Raiesmikel on nad mõnel pool kohanud vaenulikke sedeleid, millel on autoriks märgitud "Hallid hundid" ja palkidest avastanud pikki naelu, mis võivad saeveskis mõistagi palju pahandust tekitada. Samuti on teada juhtum, kus tundmatu looduskaitsja takistas oma sõidukiga palgiveoki liiklust ning pildistas veokit.

Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) kommunikatsiooniosakonna juhataja Kristi Parro rõhutas, et ettevõtte metsamajandusega tegelevad töötajad on üksikuid silte küll kohanud, kuid suuri probleeme Hallide Huntidega siiski ei ole.

Vastse-Kuuste vallas asuvalt langilt ühe saeveski õuele veetud palkidest avastati hiljaaegu ohtralt värskelt sisse löödud naelu. Kes need naelad lõi, pole teada. Lõuna prefektuuri pressiesindaja Ragne Keisk lisas, et sedasorti korrarikkumise või kahjutekitamise tõttu pole politseisse pöördutud.

Võrumaal asuva suure saetööstuse Toftan varustusjuht Marek Kasuk märkis, et sellise mastaabiga tootmises on metallidetektorid elementaarsed. «Et leida palkidest sõjaaegseid pommikilde või majapidamiste juures kasutatud okastraati,» näitlikustas ta. Kas palkides ka naelu leidub, seda ei ole saeveski tema sõnul otseselt uurinud.

Sama firma palgiostujuht Jaanus Lehes sõnas, et üldjuhul on metsameestele ja saeveskitele teada, millistes piirkondades käisid ilmasõja ajal ägedamad lahingud, ning neist paigust tulnud koormate suhtes ollakse valvsamad. Kui aga sõjast puutumata piirkondadest saabunud koormates võib leida metalli, tekitab see tema sõnul kahtlusi küll. «Päris tühja koha pealt sellised jutud ei teki,» leidis ta.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next