Menu

Siseturvalisuse töötajate palgad tõusevad üle nelja protsendi

FOTO: Võrumaa Teataja

Tuleval aastal saab siseturvalisuse valitsemisala riigieelarvest palgatõusuks 6,9 miljonit eurot ehk pisut enam kui neli protsenti siseturvalisuse töötajate palgafondist.

Suurim osa palgatõusuks mõeldud lisarahast läheb politsei- ja piirivalveametile, amet saab oma töötajate palkade tõstmiseks 4,5 miljonit eurot, teatas siseministeerium. See moodustab 4,1 protsenti asutuse palgafondist. Muu hulgas tõstab amet lisarahaga politseiametnike minimaalse palga praeguselt 975 eurolt 1075 eurole.

Päästeamet saab lisaraha ligi 1,6 miljonit eurot ehk pea 4,3 protsenti oma palgafondist. Lõviosa palgatõusu rahast läheb päästekomandodele ja operatiivtöötajatele. Näiteks päästja keskmine palk koos seadusest tulenevate öö ja pühade lisatasudega tõuseb 855 eurolt 900 eurole ehk 5,2 protsendi võrra.

Siseminister Andres Anvelt nentis, et siseturvalisuse valdkonnas on palgad ajale jalgu jäänud. "Rohkem kui neljaprotsendine palgatõus on küll viimaste aastate jooksul tuntavaim, kuid teha on veel palju, et siseturvalisuse palgad Eesti keskmisega sammu peaksid. Seetõttu seisan taas meie siseturvalisuse tagajate palgatõusu eest järgmistel riigieelarve strateegia läbirääkimistel, mis on juba alanud,“ sõnas Anvelt.

Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT) saab IT-pädevusega töötajate palgatõusuks veidi enam kui 449 000 eurot ehk 5,2 protsenti asutuse palgafondist. Suur osa lisarahast suunatakse infosüsteemide loomise ja haldamisega tegelevate töötajate, sealhulgas arendajate ja süsteemiadministraatorite palkade tõstmiseks.

Lisaraha saavad ka häirekeskus, sisekaitseakadeemia ja siseministeerium. Häirekeskus kasutab 215 000 euro suurust lisaraha päästekorraldajate keskmise palga tõstmiseks 979 eurolt 1033 eurole. Sisekaitseakadeemia suunab neile eraldatavad 149 000 eurot politsei- ja piirivalvekolledži uue 25 kadetile mõeldud kaugõppe rühma loomiseks. Siseministeerium saab palkade tõstmiseks 149 000 eurot, mis on 2,5 protsenti ministeeriumi palgafondist.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next