Menu

Lõuna-Eestis on tuisk ja libedus kaasa toonud hulga avariisid

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

FOTO: Aigar Nagel

Politsei hoiatas teisipäeva õhtul, et Lõuna-Eestis sajab lund ja teed on kohati ohtlikult libedad ning harjumuspärasest keerulisemad ilmaolud on seni kaasa toonud ka inimkannatanutega liiklusõnnetusi.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Indrek Koemets rõhutas, et turvaliseks liiklemiseks ja avariide vältimiseks tuleb sõidukijuhtidel kohandada oma sõidumaneer praegustele ilma- ja teeoludele vastavaks.

"Sõidukiirus olgu pigem madalam, pikivahe piisav ja äkilisemad manöövrid tuleks üldse ära jätta," soovitas operatiivjuht.

Pisut enne kella 21 laekus häirekeskusele teade liiklusõnnetusest Tartu vallas, Tallinn-Tartu tee 166.kilomeetril, kus juhtus liiklusõnnetus kahe sõiduauto ja veoki vahel. Õnnetuses osales kokku viis inimest, neist üks laps. Kiirabi viis kaks kannatanut haiglasse.

Politsei sulges Tallinn-Tartu maanteel Valmaotsa (Laeva tankla) ja Kärevere teemaja vahelise lõigu   kogupikkuses umbes 8 kilomeetrit. Tallinnast Tartu poole liikujatel soovitab politsei ümbersõitu juba Puurmani või hiljemalt Valmaotsa kaudu (Tabivere-Lähte-Tartu). Tartust Tallinna poole liikujad võiksid kasutada Jõgeva maanteed ja minna trassile tagasi alates Tabiverest (Tartu-Tabivere-Puurmani) või kasutada lõpuni Piibe maanteed.

Esmasel hinnangul on liiklus antud teelõigul suletud vähemalt südaööni.

Kokku on õhtu toonud Lõuna-Eestis seni üle kümne liiklusõnnetuse, neist enamus on siiski piirdunud pigem plekimõlkidega.

Kommentaarid  

+13 #1 .. 2017-12-06 06:50
Ma tahan näha, kas sahk on käinud, kui tööle lähen või peab ise lume seest teed otsima.
Tsiteeri | ebasobiv
+6 #2 sahamees 2017-12-06 07:01
valmisolek nr 1...teed on ideaalses korras...nautig e sahatamist ;-)
Tsiteeri | ebasobiv
+8 #3 ... 2017-12-06 18:21
Sõitsin täna päeval Võrust Põlvasse ja kuni Põlva maakonna piirini oli tee hooldamata ja lahtine lumi teel muutis liiklemise ebamugavaks ja ohtlikuks, seevastu Põlva maakonnas oli tee lumest puhastatud ja tehtud ka korralik libeduse tõrje.
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #4 Mina 2017-12-06 20:46
Oleme kannatlikud,rah ulikud ja ettevaatlikud talvistel teedel liiklemisel.... ..närviline juht rooli taga on oht kõigile
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #5 teine sahamees 2017-12-08 01:23
mis lumi,mis libedus!tööpäev algab kell 8:00ja lõppeb kell17:00.ja miks ma peaksingi rohkemat tegema!
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED