Menu

Sügisel teenistust alustanud ajateenijad andsid sõdurivande

PILDIGALERII Ligi 450 sel sügisel teenistust alustanud Kuperjanovi jalaväepataljoni ja logistikapataljoni ajateenijat andsid reedel sõdurivande.

Ligi 360 Kuperjanovi jalaväepataljoni ning ligi 80 toetuse väejuhatuse logistikapataljoni ajateenijat andsid vastavalt Võrus ja Ämaris aset leidnud kursuse lõpurivistustel sõdurivande, millega kinnitasid truudust Eesti riigile, edastas kaitseväe peastaap.

"Teie individuaalsete oskuste omandamine on jõudnud lõpusirgele. Edasi peame saama tugevaks meeskonnaks, tugevaks reservüksuseks ja saavutama valmiduse kaitsta meie riiki, rahvast, kultuuri ja meie lähedasi," ütles logistikapataljoni ülem kolonelleitnant Argo Reidla Ämaris pataljoni rivistusel peetud kõnes.

Võrus Taara linnakus ja Ämaris toimunud kursuse lõpurivistusi olid jälgima kutsutud ka ajateenijate lähedased, kellel oli pärast tseremoonia lõppu võimalik tutvuda pataljoni elu- ja õppetingimustega.

Kursuse lõpetanud ajateenijad määratakse pärast lühikest puhkust allüksuste koosseisu kus nad jätkavad erialast väljaõpet.

Sügisel alanud kursuse lõpetamise eelduseks oli sõduri baaskursuse lõpurännaku läbimine, kus pandi proovile võitlejate sõdurioskused ja vastupidavus.

Sõduri baaskursus on ajateenistuse esimene etapp, mille vältel omandavad ajateenijad esmased sõduri põhiteadmised ja -oskused.

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED