Menu

Lõuna-Eesti haigla avas laste ja noorte vaimse tervise kabineti

Hetk kabineti avamise tseremoonialt haigla saalis, projektile soovivad edu projektijuht Aneth Tuurmaa ja Tartu ülikooli kliinikumi lastepsühhiaater dr Inna Lindre.  Foto: LÕUNA-EESTI HAIGLAAVAMINE • Teisipäeval avas Lõuna-Eesti haigla pidulikult laste ja noorte tarbeks mõeldud vaimse tervise kabineti, kus hakkavad tööle psühholoog, meditsiiniõde ning sotsiaaltöötaja. Vajadusel on olemas tugi psühhiaatritelt nii Võrus kui ka Tartus.

Haigla A-korpuse neljandal korrusel avatud kabinet sai teoks projekti „Lõuna-Eesti laste ja noorukite vaimse tervise keskuse loomine”. Kabineti avamisel osalesid Võru maavanem Andres Kõiv, Võru abilinnapea Sixten Sild, Tartu ülikooli kliinikumi esindajad, Lõuna-Eesti haigla juhtkonna liikmed, projektimeeskonna liikmed, perearstid, Võrumaa valdade, koolide ja noortekeskuste esindajad.

„Lõuna-Eesti laste ja noorukite vaimse tervise keskuse loomine” on SA Tartu ülikooli kliinikumi psühhiaatriakliiniku lasteosakonna läbiviidav projekt, mille eesmärk on senisest efektiivsema ning kättesaadavama lastepsühhiaatrilise abi pakkumine projekti raames loodava Lõuna-Eesti laste ja noorukite vaimse tervise keskuse kaudu. Projekti rahastavad Norra toetuste programm „Rahvatervis”, sotsiaalministeerium ja SA Tartu Ülikooli Kliinikum.

Kommentaarid   

-1 #1 trulla 2014-09-04 12:28
Olid ajad, mil Võru suutis ise projektirahasid taotleda ja isegi avati kabinette Tartus. Loomulikult selline võimekus ei meeldinud mõningatele ja vastav võimekus likvideeriti.
Tsiteeri | ebasobiv
+3 #2 Gennadi 2014-09-04 12:34
See oli küll tere tulnud asi,eriti Võrumaal.Oleks kindlasti ka täiskasvanutele tarvis,no loodame,et varsti avatakse nendele ka mis on selgelt ka kommenteeriate sees näha.
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #3 trulla 2014-09-04 16:51
Täiskasvanutele on ka vastavat abi hädasti tarvis. Mitte ainult Võrumaal. Kahjuks Haigekassa ei rahasta vastavat teenust ja abivajajad ei jõua maksta. Meil on ikka väga palju ennast väga pealesuruvat või siis väga tagasihoidlikku käitumist. Sellest tuleneb endaga mittetoimetulek , alkoholism, töötus jne.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD