Menu

Haigla müügist laekub üle kahe miljoni euro

Haigla juht Arvi Vask (seisab) eile Võru linnavolikogu istungil haigla müügi tagamaid selgitamas.  Foto: INNO TÄHISMAAVOLIKOGU ISTUNG • Lõuna-Eesti Haigla aktsiate 51protsendilisest müügist Sihtasutusele Tartu Ülikooli Kliinikum laekub haigla kassasse kolme aasta jooksul üle 2 miljoni euro, avalikustas eile Võru linnavolikogu istungil linnapea Anti Allas.

„See on üle kahe miljoni euro ja ületab oluliselt aktsiate nimiväärtust,” ütles eile linnapea Anti Allas. Eile volikogu istungil kohal olnud haigla juht Arvi Vask lisas, et aktsiate nimiväärtus on 1,2 miljonit eurot.

Arvi Vask polnud eile Võru volikogule nõus tehingu hinda avalikustama, öeldes, et see on konfidentsiaalne. Ta lisas, et hind on audiitorite poolt välja pakutud ja sellega on teine osapool nõus.
Pärast tehingu jõustumist on osapoolte nõusoleku korral võimalik tehingu tingimusi avalikustada, ütles eile Arvi Vask.

Anti Allas ütles korduvalt, et pole ise rahul, et tehingu tingimusi ei avalikustata, aga on sellegipoolest tehingu tingimustega rahul. Ta ütles volikogu istungil haiglateemat kommenteerides, et tema pigem toetab aktsiate müüki Tartu Ülikooli Kliinikumile, aga soovib siiski volikogu poole pöörduda seisukoha saamiseks.

Kommentaarid   

+6 #21 Jah 2014-01-25 11:52
hmm kirjutas:
Mida veel saab Võrus maha müüa :u :u

Linnavalitsus :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #22 loop 2014-01-25 13:10
Mis see linnapea kireb! See pole ju mingi tavaline ostu-müügi tehing. Oleks võinud ka 1 euroga müüa. Investeerida tuleb nagunii. Igale poole ennast toppida ja töönägu teha seda mees oskab!
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #23 tasuks mõelda 2014-01-25 16:53
Naabritel Põlvas nii haigla kui katlamaja linna oma ja ei ole kuulda, et plaanitakse neid maha müüa.Haigla korras ja soojamajanduses välisabi rahaga ehitatakse hakkpuidul köetavat katelt.Müük on tehing mida harva saab tagasi pöörata.
Tsiteeri | ebasobiv
-2 #24 Hendryk 2014-01-27 08:21
See summa mis saadakse aastate jooksul on võrreldes võru linna eelarvet ikkagi pea 20 %, mina näen et oleks vajalik ka rahvale selgitada kuhu see summa investeeritakse või siis lihtsalt kulutatakse.
Tsiteeri | ebasobiv
-2 #25 ehee 2014-01-27 08:41
Hendryk kirjutas:
See summa mis saadakse aastate jooksul on võrreldes võru linna eelarvet ikkagi pea 20 %, mina näen et oleks vajalik ka rahvale selgitada kuhu see summa investeeritakse või siis lihtsalt kulutatakse.


mis seos sel võru linna eelarvega on. ükski kov pole sinna kunagi mingit senti panustanud ja nüüd räägid sa rahvast ning selgitustest. iga aparaat, mis haiglas mingit kaasaegse seadme sisu omab maksab rohkem kui 100 000 eur. nii, et 2 milj. eur pole mingi suur summa, aga sellega saab tõesti üht-teist teha.
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #26 Põlva 2014-01-27 17:08
haigla oli Vene ajal juba tugev haigla.Arstidel on varsti jokk.Viljandis sai linnas uus kiirabi valmis ,haiglast eraldi.Haktakse uut haiglat ehitama,pooled arstid jäävad ilma tööta.Praegu on tugevaim majandamise poolelt Valga haigla,arstideg a on ka tugevam pool seal.Arstid käivad juba Valka Tartust ning Võrust.See idapoolne nurk tahetakse euroopa poolt välja suretada,spetsi aalselt.Lähitul evikus ei ole isegi raudttee ehitus plaani.
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #27 Põnev 2014-01-27 17:12
Eestis on kaks välimuselt identset haiglat. Viljandi haigla ja Võru haigla

www.facebook.com/.../
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #28 Lisan 2014-01-27 17:30
Põnevale,Ja Pärnu.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD