Menu

Mobiilne seapõleti läks maksma 239 000 eurot

Ivari Padar FOTO: VTRiigifirma Vireen hangitud mobiilne krematoorium katku surnud sigade põletamiseks läks maksma 239 000 eurot, millele lisandub 10 000 eurot paigaldamiskuludele, teatas põllumajandusministeerium.

Valitsus eraldas põleti ostmiseks reservfondist 227 500 eurot. Põletusahi Hurikan 1000E telliti Inglismaa ettevõttelt Waste Spectrum Environmental. Esialgu hakkab see paiknema AS Vireeni territooriumil ning hiljem on seda võimalik kasutada sigade katku ohupiirkondades veterinaar- ja toiduameti tellimisel.

"Mobiilne põletusahi on üks lisavõimalus nakkusohtlike korjuste hävitamiseks, taudi leviku riski vähendamiseks ning võimaldab taudiolukorras kiirelt ja efektiivselt tegutseda," kommenteeris põllumajandusminister Ivari Padar.

Eestis seakatku kodusigadel leitud ei ole, küll on diagnoositud sigade aafrika katk kokku 81 metsseal Viljandi-, Võru-, Valga- ja Ida-Virumaal. Inimestele sigade katk ohtu ei kujuta, kuid võib põhjustada ulatuslikku majanduslikku kahju seakasvatussektorile.

15 PÄEVA ENIMLOETUD