Menu

Kagu-Eesti tantsupeol toodi vaatajateni päev külaelust

Kagu-Eesti tantsupeol osales kokku ligi 1700 tantsijat Valga-, Võru-, Põlva- ja Tartumaalt. Foto: BIRGIT PETTAIETENDUS • Pühapäeval, 10. juunil toimus Põlva Intsikurmu vabaõhulaval tantsuetendus „Elu keset küla”, milles osales kokku ligi 1700 tantsijat Valga-, Võru-, Põlva- ja Tartumaalt. Näha sai nais- ja neidude rühmi, erinevas vanuses segarühmi, seeniorite rühmi, laste- (1.–4. klass) ning noorterühmi (5.–9. klass). Pidu algas kell 17 rongkäiguga Põlva järve äärest ja sellele järgnes kahetunnine etendus Intsikurmu vabaõhulaval.


Etenduse pealavastajaks ja ühtlasi ka peo kõikide tantsude autoriks oli Kanepist pärit noor tantsuõpetaja Andre Laine. Lisaks Andrele oli pealavastaja kõrval ka seitse noort assistenti-liigijuhti, samuti Põlvamaalt pärit noored tantsuinimesed: Heleri Huuse, Joonas Tagel, Indrek Varik, Urmo Haidak, Kätlin Hoop, Mari Rüütli ja Timo Varik.


Tantsuetenduse pealkiri „Elu keset küla” viitas arhailise külana kujundatud Intsikurmu vabaõhupargile, mille laval ja nõlvadel rullus publiku silme ees lahti üks päev külainimeste elust. Küllap meil kõigil on kuskil oma küla, mida koduks kutsuda – kas sügaval südames, ammuste aegade mälestustes või koguni siinsamas käega katsuda. Vaatamata ajale ja asukohale seob kõiki neid külasid äratundmisrõõmuga täidetud sarnasus: päiksetõusud ja -loojangud, kastehein, mis ulatub tingimata justnimelt põlvini, hundilugudega seotud metsatukad ning külapillimängust kaikuvad suveõhtute simmanid, tehtud ja tegemata tööd, äraminekud-tagasitulekud.


Mis sellest, et tagasitulekuid kipub jääma järjest vähemaks! Ei kao nad kuskile! Vähemalt mitte niikaua, kuni jätkub külaelanikke, kes hõiskavad vastu päikesele, suvele, ilusale elule ja armastusele!

Kommentaarid   

+1 #11 Lugija 2012-06-19 10:32
#6 küsitlusest 2012-06-13 00:13
Võru folgi kohta: Miks ei ole vastajal võimalik anda ürituse kohta positiivset hinnangut? Tervelt 7 vastust ja kõik negatiivsed?

Panin sellele kommentaarile märke "hea kommentaar", kuid tänase päeva seisuga nähtub, nagu oleksid kommentaarid üksnes negatiivsed. Ega ometi VT kallutatud ole???
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD