Menu

Osta.ee laat meelitas kohale kevadisest rohkem müüjaid

Noored maaettevõtjad, Saksamaalt Eestisse kolinud Lennart v. Moller ja Henriette Keuffel pühapäeval Sõmerpalu laadal. Foto: INNO TÄHISMAASUURMÜÜK • Pühapäeval Sõmerpalu motohalli esisel platsil toimunud järjekordne internetiportaali osta.ee laat tõi kohale märksa rohkem müüjaid ja ligi poole rohkem ostjaid.

„Müüjaid oli eelregistreerumisel 70 ringis ja kokku võis neid olla 100 ringi,” rääkis laada korraldanud Adrenalin Arena projektijuht Reet Lulla eile. Võrdluseks, esimesel sellisel laadal, mis toimus tänavu juunis, oli kohal veidi üle 60 müüja.

Inimesed ei mahtunud ära

„Seekord ei mahtunud inimesed enam asfaldile ära, mistõttu osa müüjaid tuli paigutada murule,” kirjeldas Reet Lulla pühapäevast laata. Kuivõrd ilm oli hea, sai laada korraldada väljas. Kehva ilma puhul oleks saanud laada pidada motohallis sees.

Müüjate hulgas oli näha hulgaliselt vanakraami-, käsitöö- ning aiasaaduste müüjaid, samuti olid müügiks välja pandud istikud ja taimed, kasutatud rõivad ning loomulikult kodusel teel valmistatud toiduained.

Sõmerpalu mees Avo Leok oli laadal oma Paadi talu toodangu – angersägadega, mis läksid sõna otseses mõttes nagu soojad saiad. Suitsutatud angersägade leti taga oli pidevalt järjekord.

Sõmerpalu vallas Liiva külas asuva Pruuli-Kaska talu perenaine Liia Kaska müüs oma talus kasvatatud viinamarju. Kaska ütles, et viinamarjasaak oli tänavu hea, aga marjad valmivad paar nädalat hiljem kui möödunud aastal. Kaska rääkis, et turustab marju laatadel ja teeb marjadest veini, poes talu marju müügil ei ole.

Oma talus valmistatud maasika- ja astelpajumoosidega olid Sõmerpalus väljas Võnnu valla Issaku küla väikeettevõtjad Lennart v. Moller ja Henriette Keuffel. Nad on unikaalsed selle poolest, et on kolinud Eestisse Saksamaalt ja ehitavad siin üles oma tulevikku. Henriette kolis Eestisse juba kaheksa aastat tagasi ja õpib Tartu ülikoolis, Lennart tuli aasta aega tagasi.

„Mulle meeldib Eestis rohkem kui Saksamaal,” rääkis Henriette selges eesti keeles, „siin läheb aeg aeglasemalt ja elu on rahulikum.” Eestis, eriti maapiirkonnas, pole tema väitel nii palju stressi kui Saksamaal, samuti on Eesti vabam, siin pole nii palju piiranguid ja bürokraatiat.

Oma talus tegelevad Lennart ja Henriette põhiliselt maasikakasvatusega, aga kavatsevad alustada ka loomakasvatusega.

Sai ka nalja

Tuntud isikutest oli laadal oma anekdootidega väljas Erkki Kõlu, kes oli lasknud ühe plaaditäie blondiinianekdoote sisse lugeda Liis Lassil. „Ta isegi ei naernud naljade üle,” kommenteeris Kõlu protsessi, mil Lass anekdoote plaadile luges.

Võrreldes kevadega oli laadal kohal rohkem külastajaid, kokku käis laadalt läbi ligi 3000 inimest, mis on kevadisega võrreldes poole rohkem. Paljusid tõi ilmselt seekord kohale Ott Leplandi kontsert, mis oli osta.ee-lt kingitusena kõigile tasuta.

Reet Lulla ütles, et suure huvi tõttu on kavas kevadel uuesti sarnane laat korraldada. Interneti ostu-müügiportaal osta.ee on jätkuvalt huvitatud laada toetamisest, eriti väljaspool Tallinna. Laat on ühtlasi portaali kliendipäev ja võimalus tänada oma kliente. Ühtlasi annab laat võimaluse Eesti mõistes unikaalse motohalli tutvustamiseks.

Pühapäevasel laadal toimus ühtlasi heategevuslik oksjon väikeste motokrossipoiste sügisese võistluse toetuseks. Oksjoni käigus koguti 74 eurot.

15 PÄEVA ENIMLOETUD