Menu

Ain Mäeotsa „Deemonid” sai Võrus sooja vastuvõtu

Filmi lavastaja Ain Mäeots pärast linastust Kandle kultuurimajas. Foto: INNO TÄHISMAAFILM • Võrust pärit lavastaja ja näitleja Ain Mäeotsa uus film „Deemonid” sai Kandles toimunud linastusel väga sooja vastuvõtu osaliseks.


Teisipäeva õhtul Kandle saalis toimunud linastusel oli filmi vaatamas ligi poolsada inimest, kellest osa tuli filmi lavastajat ja kaasstsenaristi Ain Mäeotsa isiklikult kättpidi tänama. Osa vaatajaid ütles lihtsalt, et oli väga tore film. Oli näha, et inimesed polnud ilmaasjata kahte tundi kinosaalis raisanud.


Mäeots ise näis filmiga samuti rahul olevat ja rääkis, et esimestel päevadel oli sel samapalju vaatajaid kui Eesti viimase aja teisel tippteosel, Toomas Hussari filmil „Seenelkäik”.

Kaadrid filmist: peaosatäitjad Tambet Tuisk ja Evelin Võigemast. Foto: INNO TÄHISMAA
Film vastutusest


„Deemonid” räägib kasiinosõltuvusest ja sellest, kuidas inimesed sellega toime tulevad. Ain Mäeots, kes ise kirjutas stsenaariumi, rääkis, et osa ainest on ta saanud omaenda elust. Nimelt oli Mäeotsal endal kümme aastat tagasi kogemus kasiinosõltuvusega, ent ta sai sellest ise jagu. „Lõpetasin järsult – ma pole see inimene, kes võiks mängida,” ütles ta, „natuke veel ja kaotan oma elu.” Mäeots lisas, et igaühel on oma Achilleuse kand – mõni avastab selle elu jooksul, mõni mitte. „Mina avastasin,” ütles ta.


Ain Lutsepp. Foto: INNO TÄHISMAAAin Mäeots tunnistas samas, et tema elus nii dramaatilisi sündmusi polnud, nagu on filmis. Filmi süžee on ta kokku kirjutanud umbes kümne eri karakteri põhjal, keda ta Tallinna ja Tartu kasiinodes käies jälgis. Varem ei teinud ta sellist filmi seetõttu, et oleks toimunuga ajaline distants.
Film „Deemonid” räägib küll peaasjalikult tegevusest kasiinodes ja nende ümber, ent kasiinos endas võtteid toimunud pole. Kasiino sisestseenid on üles võetud Tallinna postimajas, väliskaadrid Pirita purje-spordikeskuse peasissepääsu juures. Kasiinot poleks lihtsalt olnud võimalik kümneks võttepäevaks kinni panna.


Ain Mäeots ise suhtub kasiinodesse lugupidavalt ja kasiinod ei sõdinud filmi vastu. Mäeots ütles, et probleemides pole süüdi kasiinod, vaid inimeste suhtumine. Mida rohkem sekkub riik kasiinode tegevusse, seda rohkem võetakse inimeselt vastutust ära. Film ise ongi Mäeotsa väitel vastutusest.


Kas Ain Mäeotsal tuleb veel filme?


Ene Järvis. Foto: INNO TÄHISMAAEnne filmi linastust Kandles avaldas lavastaja Ain Mäeots lootust, et inimesed ei pane tähele näitlejaid, vaid et nad on nagu inimesed elust. Et elutruudust saavutada, kirjutas Mäeots rollid kindlatele näitlejatele.


Edasistest plaanidest rääkides ütles Mäeots, et kavas on kaks uut filmi. Üks räägib eesti mehe kogemustest Tšetšeenia sõjas, teine peaks olema romantiline komöödiafilm.


Film „Deemonid” on toodetud Kopli Kinokompanii ja Exitfilmi koostööna, samas kombinatsioonis on varem toodetud filmid „Taarka” ja „Malev”. Stsenarist on lisaks Mäeotsale Toomas Tilk. Filmi operaator on Elen Lotman. Peaosades mängivad Tambet Tuisk, Ain Lutsepp, Ene Järvis, Evelin Võigemast, Mait Malmsten ja Eva Püssa.

15 PÄEVA ENIMLOETUD