Menu

Viirapalu külas avati spordiväljak

AVAMINE • Pühapäeval avas endine teletegelane Alex Lepajõe oma koduõuel spordiväljaku. Tema sõnul on ennast liigutama oodatud nii ümberkaudne rahvas kui kaugemalt tulijad, sest sport teeb tuju rõõmsaks ja pakub head ajaviidet.


Vaatamata vihmasele ilmale oli pidulikule üritusele, mis oli ühtlasi ka külakoosolek, kogunenud 85 inimest. Tulijaile pakkus silmailu rahvatantsurühm Tsooru Koidukiired, kohaliku ajalehe eestvedaja Kalle Nurk jutustas põnevaid seikasid Luhametsa küla ajaloost.


Viirapalu spordiväljakul saab mängida nii rannajalgpalli kui tänavakorvpalli.


Tsooru küla elanik Kätlin ütleb, et tegu on igati asjaliku ettevõtmisega: „Kui siin midagi toimub, siis tulen ikka vaatama. Võib-olla osalen isegi.” Kätlin arvab, et kuigi ka Tsooru kultuurimaja ees saab hea tahtmise korral midagi ette võtta, on Viirapalus tingimused oluliselt paremad.


„Tore, et on olemas uus koht, kuhu noored saavad koguneda ja koos midagi ette võtta,” ütleb Savira külas elav Evelin. Tüdruk lisab, et temagi tuleks Viirapallu hea meelega jalgpalli mängima.


Ürituse eestvedaja Alex Lepajõe sõnab, et spordiväljaku projekt sai tehtud mõeldes nii endale kui ümberkaudsetele inimestele.


„Ega siin neid sportimisvõimalusi olegi, noored lösutavad poe ees ja joovad õlut. Või päevitavad kuskil katuse peal ja joovad õlut,” arvab uus Viirapalu külavanem Lepajõe, kes näeb projekti teostamises suurt abikätt Antsla vallavanemal Tiit Tõntsul. Tema sõnul oli Tõnts mees, kes nägi kohe, et spordiväljaku ideel on jumet.


Lepajõe jääb kidakeelseks, kui uurida, palju kogu ettevõtmine maksma võis minna, samuti ei arva ta esialgu, et väljakule tuleb laiendusi. Ta ei usu, et kodust vaid mõnekümne meetri kaugusele jäävad platsid hakkaksid segama rahulikku pereelu. „Eks me mingid kellaajad ikka seame, aga see on veel kooskõlastamisel,” räägib Lepajõe, kes ka ise lubas koos noortega hea meelega palli põrgatada.


Pärast spordiväljaku pidulikku avamist peeti maha esimesed matšid – tänavakorvpallis võtsid mõõtu vanemad ja nooremad aadamapojad ning seekord maksis väljakul rohkem elukogemus – poisid kaotasid skooriga 10:0.


Väiksemate seas selgitati välja täpseima käega vabavisete tabaja, kelleks osutus Kevin Koha.
Viirapalu spordiväljak, mis jääb Tsooru külast paari kilomeetri kaugusele, on avatud kõigile pallimänguhuvilistele.

15 PÄEVA ENIMLOETUD