Menu

Eesti naine tõi Võrru 3,6 miljonit eurot

Hetk Saksa soojafirma Danpower esinduse avamiselt Tallinnas, mis toimus reedel. Esinduse juht Kairi von Wolff (keskel) võtab pildil parajasti vastu visiitkaarti Tallinna Saksa saatkonna esindajalt Frank Maierilt. Wolffi selja taga seisab Võru linnapea Jüri Kaver. Foto: INNO TÄHISMAAMAJANDUSEDU • Möödunud aastal perega Saksamaalt Hambugist Eestisse kolinud Kairi von Wolff tõi endaga kaasa 3,6 miljonit eurot, mille naise tööandja, Saksa soojaettevõte Danpower GmbH paigutas Võru soojafirmasse. Tegemist oli teadaolevalt suurima investeeringuga Võru tootmisettevõttesse ja seni ainsa suure Saksa soojafirma investeeringuga Eestisse.


Danpoweri emafirma Stadtwerke Hannover AG (Enercity) juht Michael G. Feist tunnistas reedel Tallinnas, et investeering on otseselt seotud eestlanna Kairi von Wolffiga, kes soovis Saksamaalt tagasi Eestisse elama tulla. Saksa investeeringu ametlik põhjus on soov laieneda idaturule. Kairi von Wolff liitus omakorda Saksa firmaga eelmise aasta kevadel, kui Danpower omandas Prantsuse soojatootja Dalkia Saksa filiaali, kus Kairi varem töötas. Wolff on hariduselt keskkonnatehnoloogia insener.


Võrru tulnud rahasüsti taust on kaunis proosaline: Kairi von Wolff otsis võimalust Eestisse elama tulla ja luges ajalehest Võrumaa Teataja artiklit selle kohta, et Võrus pandi müüki soojafirma. Wolff informeeris sellest oma ülemusi ja need leidsid võimaluse Danpoweri esinduse loomiseks Eestisse.

Kommentaarid   

+8 #11 mikk 2012-08-29 09:53
Kas ikka samatubli naine nagu meie projektikirjuta jad elektriautode maaletoomisel. El.autod seisavad ju ja keegi ei taha neid.
Tsiteeri | ebasobiv
+20 #12 püha müristus, 2012-08-29 21:28
no see on küll paras kirbutsirkus ja mida tahtagi kui linnapeaks on täielik puuslik,kes ainult oma karjääri ja refikaabakate tallaalusena vegeteerib...li nn laguneb täie kiirusega igast otsast,tattnoka d lällavad autodega igas paigas alkohol kapotil ööd otsa,soojatrass id esimeste abirahade saades jäeti uuendamatta...k ui see "sakslane" vaid näeks,mis tlliste mega kadudega kõik toimub....ootam e talve...ahja linnapea ärples lasteaednike sandipalgale 5%-list tõusu,mis kohe soojafirmale võinuks üle kanda...mida mõnitada veel...kus on müüd komsololkus randpere oma suurte"rahalaev adega"...hääli kerjamas käis ju.
Tsiteeri | ebasobiv
+14 #13 hakkab tulema 2012-08-30 08:33
Tänases paberlehes juba lugu kuidas sooja hind tõusma hakkab. Kui võrrelda tabelit seal siis muidugi võrukatel veel hinnatõusu varu on võrreldes väimelaga.
Tsiteeri | ebasobiv
+18 #14 Julius 2012-08-30 09:08
Ei tule ükski väisfirma Eestisse heategevuste tegema. Vaadakem, millise summa eestlaste teenitud rahast vivvad vaälispangad minema. Meie valitseja oskavad ainult teiste poolt loodud vara ja väärtusi peenraha eest müüs. Majandada ei saagi mehed, kes on ilma tehnilise võifinatsilise kõrghariduseta poliitikud. Lohutuses kaaskodanikele võib öelda, et varsti on kõik müüdud, Jääb veel õhk müüa. Keegi naljahammas juba müüs lund, nii, et varsti mõõdetakse igaühe kopsumaht üle ja see inimene hakkab kas rootslastele, sakslastele, või kellele iganes maksma sissehingatava õhu eest ka pparajat münti.Nii nagu me maksame toa sooja, elektri, maagaasi jne eest juba meeletut raha
Aha 39% eestlasi toetab sellist tegevust viljelevat erakonda. Ja Savisaart, kes oli üheks võtmefiguuriks Eesti iseseisvumisel, seda vihatakse.
Ma ei ole keskerakondlane . Olen parteitu.
Tsiteeri | ebasobiv
+8 #15 kalle 2012-08-30 12:04
Miks pole sellist pealkirja : Tänu linnavalitsuse kehvale konkursi väljakuulutamis ele/promomisele kaotas Võru linn soojuse müügiga 1 miljoni(900000) euri.Luges ju eestisoost naine kuulutust kohalikust/eest i lehest , muidu ei oleks seda keegi ostnud ja hinda oleks veel langetatud !
Tsiteeri | ebasobiv
+7 #16 Purõja Peni 2012-08-31 03:37
Eesti naine tõi Võru linnaisandatele 3.5 miljonit... ja viis ...? haige värk! Kes vastutab? Kas partei? Kas veel valime reffi valitsusse impetsillid?
Tsiteeri | ebasobiv
+5 #17 Ants 2012-09-02 08:17
Küll on lahke naine see eesti naine! Või tõi Võrru kohe 3,6 miljonit eurot? Ja selle raha eest sai endale kogu Võru Soojuse, mis on Võru soojatarbijate poolt aastakümnete jooksul rajatud. Selle 3,6 miljoni euro eest ei saa isegi ühe korraliku katlamaja korstnatki valmis ehitada. Ühe väikekooli tulekahju kustutamise käigus hävis veekahjustuse tõttu võimla parkettpõrand, mis maksis 2,5 miljonit! Ja nüüd siis maksavad meie soojatarbijad tulu Saksamaale. Huvitav kas soojus jääb Võrru? Pankade tulu Rootsimaale, soojatulu Saksamaale j.n.e. Soojahind kohalikele soojatarbijatel e hakkab aga kohe tõusma, mis aga katlamajas hakkepuidu kütteks kasutusele võtmisel pidi hoopis tunduvalt langema. Ei suutnud Hitler oma "imerelva" valmis ehitada, et vallutada kogu maailm, üks eesti naine saksamaalt aga suutis tuua Võrru 3,6 miljonit eurot, millest ei jätku isegi korraliku katlamaja korstna ehitamiseks! Ja selle eest saab endale kogu Võru soojatootmise kasumi. Vot see on naine! Aga need kes talle "võileiva hinna" eest selle Võru Soojuse maha parseldasid, tuleks küll kohtu alla anda ja karistada rahvale kahjutekitamise ja oma võimu kuritarvitamise eest. Huvitav oleks teada, kas lepingu allkirjastajad ka peenes kirjas kirjutatud sõnumid lepingus enne selle allkirjastamist läbi ikka lugesid? Kas 3,6 miljonit eurot on Võru Soojusele (mitte Võru linnapeale) juba Saksamaalt üle kantud?
Tsiteeri | ebasobiv
+4 #18 Kirgede torm 2012-09-02 08:51
Salapärane eesti soost naine saksamaalt, vahetab lihvitud teemandi võru soojuse vastu..järgmise s seerias kaob salapärane naine ja vahetab teemandi võltsingu vastu..Ja pensionärid jäävad ootama järgmisi seerijaid,ning on nõus selle eest maksma suuremaid soojaarveid
Tsiteeri | ebasobiv
+4 #19 häh 2012-09-02 09:53
Tõi ta jee 3,6 miljonit.
Ta tõi meile 8% hinna tõusu mis pidi alguses olema 2%. :u
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #20 Võru Soojus 2012-09-02 10:24
..on nagu Jaan Tatika kutsa,mis üle aia lendab ja ummamuudu linnas,loometöö tegemist segab.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD