Menu
Sõnum
 • Failed loading XML... Start tag expected, '<' not found

Töötud tööotsinguil: „Lootust ei tohi kaotada”

Kaks kolmest naisest, kes meile vapralt oma tööotsimiskogemusi kirjeldasid, ja nende positiivse ellusuhtumisega tööharjutuse juhendaja Ave Landrat (keskel) – vasakul on Tiina ja paremal Elve. Foto: IRJA TÄHISMAAINTERVJUU • Järjest suurenevale töötusele mõeldes otsustasime teha tänavuse jõululoo töötutega. Kuna ei olnud lihtne leida kedagi, kes oleks nõus oma nime ja näoga endale osaks saanud raskustest ning alandustest kõnelema, siis võttis loo ettevalmistamine aega. Lõpuks leidsime siiski kolm vaprat naist – Tiina, Elve ja Merle, kes tulid koos oma positiivse eluhoiakuga tööharjutuse juhendaja Ave Landratiga (Ave Landrat on  töötukassa korraldatava, pikaajalistele töötutele mõeldud 400tunnise tööharjutuse grupi juhendaja, kes osaleb ka rahvusvahelises Grundtvigi õpikoostööprojektis „Hariduse pakkumine piiratud võimalustega inimestele”, mille sihtgruppi ka töötud kuuluvad) Võrumaa Teataja toimetusse ja rääkisid, mida töötu olemine tähendab.


Sel detsembrikuisel hommikul, kui Tiina (52), Elve (43) ja Merle (41) koos oma juhendaja Avega mu kabineti uksest sisse astuvad, on ilm tavapäraselt sajune ja morn ega erine intervjuu alguses karvavõrdki diivanil istet võtvate inimeste ilmetest. Ka need, välja arvatud juhendaja Ave oma, on mornid. Täheldan veel ühe joone, mida ei leia jõulurõõmus või stressis kaubamajadesse raha tuulutama tõttavates tööinimestes. Tiina, Elve ja Merle nägudelt peegeldub vastu mingi kummaline rahulikkus. Ent see ei ole õnnis jõulurahu. See on vaikselt süvenev sisemine veendumus, et kui asjad juba kord niimoodi seatud on, siis ju nad nii peavadki olema. Küll löövad nende silmad hetkeks särama oma juhendajast Avest rääkides – tööharjutus on neile kogu selle halluse juures üks väheseid võimalusi suhelda ja end jälle inimesena tunda.

Palun kirjeldage end natuke. Mis ajast töötu olete ja mis ametit varem pidasite?


Tiina (52):
Olen pikaajaline töötu, ametlikult aastast 1986. Põhiliselt olin kodus ja kasvatasin lapsi (mul on neid seitse, kõige noorem on nüüd juba 15), aga olen ka mitmes kohas koristajana töötanud.


Elve (43): Mina olen tegelikult pärit Tallinnast, 14 aastat tagasi kolisin Võrru. Töökohti on mul mitmeid olnud. Viimati olin kontaktikeskuse telefonimüüja, aga see mulle ei sobinud, sest inimesed pole pakkumistest huvitatud, hakkavad sõimama. Tulin ära selle aasta märtsis. Siis töötasin Tallinnas nädal aega postiljonina ja olen töötanud veel kasvataja abina, söögitädina, koristajana. Mul on neli last vanuses 11–23.


Merle (41): Minu viimane töökoht oli Soo kohvikus Võrus. 1. detsembri seisuga olen töötu olnud kaks aastat. Olen olnud müüja ja nahavabriku õmbleja. Mul on kaks last.


Kujutame ette, et elame unistustemaailmas. Millist tööd te ideaalis teha sooviksite, kui ise valida saaksite?Selliseid ilusaid maale teeb Tiina.


(Kõik kolm naeratavad ja raputavad pead – nad on juba aru saanud, et unistamisest ei ole kasu. – toim)


Tiina: Mind huvitaks aiandus ja lilleseade – aiandus suvel ja lilleseade talvel. Iluaiandus.


Ave: Tiina on fantastiline kunstnik!


Tiina (tagasihoidliku naeratusega): Mängin vesivärvidega ja linikuid olen teinud eluaeg. Veel meeldib mulle heegeldada ja tikkida. Maalimisega olen tegelenud viis viimast aastat, põhiliselt teen loodusmotiive. Ma ei tee maha, vaid tuletan nähtud motiive peast. Olen ennast ka sel suunal arendanud – viis aastat tagasi sattusin kunstnik Tiit Varblase juurde kursustele. Oma töid ma ei müü, kuna raha, mis selle eest saaksin, on nii armetu. Kui, siis kingin niisama.


Ave (naeratades): Turundusoskus null.


Tiina: Usun, et mul oleks ka võimalust lilleseadjana tööd saada. Aga kõik jääb hariduse taha, mida mul on vaid kaheksa klassi. Võrus ei ole ka aiandeid ja mujale väljaõpet saama minna oleks mul võimatu.


Elve: Unistustest ma ei tahaks rääkida, aga reaalselt meeldiks mulle kaupa välja paigutada. Mul on keskharidus, aga eriala pole. Hiljuti oli võimalus hakata majahoidjaks, aga tööandja ei tahtnud mind ametlikult – sotsiaalmaksu pärast (kõik noogutavad mõistvalt – toim). Arvan, et see poleks mulle ka sobinud, sest ma pole varem majahoidja tööd teinud. Mul on ka seljaprobleem, rasket füüsilist tööd ei kannataks.


Ave selgitab, et töö otsimisel tuleb lisaks oma soovidele ja võimetele arvestada kindlasti ka oma tervisliku seisundiga – ei ole mõtet endale liiga teha, kui oled näiteks lehtede riisumiseks või lume lükkamiseks liiga nõrk.


Elve jätkab: Kauba väljapanek oleks sisetingimustes. Veel meeldib mulle raamatuid lugeda ja üks mu hobidest on ka internetis surfamine. Kõne alla tuleks ka töö raamatukogus, aga kahjuks Võrus ei ole need kohad vabad.


Merle: Mulle meeldiks ka kauba väljapanija olla. Olen sellesse ametisse ka kandideerida proovinud, mitmeid avaldusi välja saatnud, aga ühendust ei võeta, isegi mingit tagasisidet ei anta. (Jõuetu vihaga:) See ajabki vihaseks!


Elve (veel mitte päris lootusetu naeratusega): Mulle on mõnest kohast ikka öeldud, et aitäh, et kandideerisite, aga te ei osutunud valituks.


Ave: Inimesed heituvad, kui neile ei vastata – et ju ma siis ei kõlba kuhugi, kui mulle ei öelda isegi ära.


Kuidas olete rahul tööhõive ja selle pakutavate teenustega?


Tiina: Koolitustega olen küll väga rahul, mulle on nad palju andnud.


Ave: Lisaksin veel seda, et tööotsijaid mõjutab nii tervis kui ka meeleseisund. Sul võib olla oskus, aga sa ei julge seda pakkuda. Ja need tööharjutamised kasvatavad suhtlemisjulgust ja -võimet.


Elve: Olen ka töötukassaga rahul. Saatsin nende soovitusel mitmesse kohta CV, aga pole veel vastust saanud.


Merle: Imelik on see, et muudkui viid ja viid neid CVsid, sulle ei vastata, aga tööhõivest öeldakse, et seni viid, kui sind tööle võetakse!


Ave (julgustavalt): Nemad tahavad, et sa ikka ei loobuks!


Räägime reaalsest olukorrast. Mis te arvate, millist tööd teil oleks reaalselt võimalik saada?


Tiina: Pakutud on koristaja kohta, aga seal on palgad nirud. Tuttavad koristajad on rääkinud – koormus ja palk pole tasakaalus. Mul on terviseprobleem ka – tänavakoristust ma teha ei jõuaks. (Lepliku naeratusega:) CVsid ma eriti palju saatnud pole. Leian, et pole mõtet närve kulutada. CV on mul õhuke ka.


Elve (lõbusalt): Mul on jälle nii palju töökohti olnud. Ei julge kõiki kirja panna. Vaatavad, et jooksik! Viimase kuu jooksul saatsin kolm CVd. Üks oli see majahoidja koht, kus pakuti kahe objekti eest 100 eurot kuus. Tööbüroost soovitati Kütioru puhkekeskust ja Cristellat, aga vastust ei ole praeguseni. Ühe saatsin veel Maksimarketisse, aga sealtki pole veel vastust. Kui tahtjaid on nii palju, siis vaevalt mind võetakse.


Ave: Kui sa seda ei usuks, siis sa ju ei kandideeriks?


Elve: Eks mingi lootus muidugi on. Kütiorust vastati, et juhataja vaatab kaaskirja üle ja annab teada.


Merle (väsinult): Mina olen saatnud palju CVsid. Proovisin ühte söögikohta koristajaks ja lubati helistada, aga nüüd on juba kaks nädalat möödas ja helistanud ei ole keegi. Viimase kuu jooksul olen kolme kohta proovinud, aga vastatud ei ole kusagilt.


Elve: Töötukassast on öeldud, et minge suvalisse firmasse ja pakkuge end. Aga ma ei tea ju, millega firma tegeleb!


Mis teid tööotsimise juures kõige rohkem häirib?


Tiina: Kohtade vähesus ja see, et transpordivõimalused puuduvad, ühest kohast teise sõitmisel on bussikulu väga suur. Reaalselt on tööotsimine liiga kulukas.


Elve: Mind häirib kaasaja tööpakkumiste juures kõige rohkem see, et avaldusele peab CV ja kaaskirja lisama. Nõukogude ajal oli vaja ainult avaldust.


Tiina: Papremajandust on liiga palju!


Merle: Et tagasisidet pole. Saaks kas või natuke kuskil tööpraktikal olla!


Ave: Paljud tööotsijad sooviks, et kontaktivõtt oleks lihtsam.


Elve (unistavalt): Võru bussisõit võiks olla tasuta.

 

Merle: … ja hambaarst. Ma just käisin – 60 eurot oli arve.


Tiina: Ma ei julge hamba-arsti peale mõeldagi.


Kuidas toime tulete?


Tiina: Minul pole raha kunagi olnud. Olen nii pikalt töötu olnud ja töötu abiraha ma enam ei saa, elame mehe invaliidsuspensionist. Suure osa sellest võtab üürivõlg. Kätte jääb vähe, 100 euro ringis – paar korda kuus saab poes käia.


Elve: Saan 76 eurot kuus toimetulekutoetust. Osa pean maksma üüriks. Mul on ka vanast ajast üürivõlg olemas, sellele läheb ka iga kuu raha. Kui mõistlikult elada, siis saab hakkama.


Ave: Paljudel toetavad lähedased, kui selleks muidugi võimalust on.


Merle: Mul on lasteraha ja toitjakaotus. (Merlel langes töötuks jäämine samale ajale abikaasa surmaga. – toim) Toimetulekutoetust ma ei saa – öeldi, et oma maja, järelikult oled rikas. Natuke üle 200 euro saan kuus kätte.


Öelge, mis teile lootust annab?


Tiina: Iseendaga rahul olemine, joonistamine. Tööga kaob vabadus ära, sa ei saa näiteks haige olla. Ma ei kurda – olen veel suuremas peres kasvanud, kui mul endal on.


Elve: See, kui olen ise terve ja kui lapsed on ka terved. Usun, et kui pidevalt otsida … Lootust ei tohi kaotada!


Merle: Miski ei anna lootust. Tervis on ka halb. Headel aegadel olen mõelnud, et siin enam ei saa, vaja on välismaale minna. Aga ma pole suurem asi reisija, juba Tallinna sõidust on nii kõrini, et …


Mida arvate tööharjutusest? Kas töötukassa korraldatud kursusest on teile ka kasu olnud?


Tiina: Kasu ikka! Õppisime näiteks puhastusteenindust ja saime tõendi baaskoolituse läbimise kohta. Huvitavaid tegevusi oli veel – õppisime ka pildistamist.


Elve: Töötule, ainult kodus istunud inimesele meeldis, et sai inimestega suhelda ja kohtuda nii kihvti inimesega nagu Ave.


Ave: Oleme päris mitmetega omavahel tänaseni suhtlema jäänud.


Merle (intervjuu ajal esimest korda reipust ilmutades): Sain kodust välja ja tuttavaid juurde. Mul polegi neid olnud. Nüüd sain.


Ave: Suhtlemine ongi kõige alus. Kui jääd koju, siis hakkad sõpradest, üldse inimestest irduma, muutud kinnisemaks, jääd koju kapselduma. Enesekindlus hakkab kaduma. Oled üksi, ei taha oma muresid kellegagi jagada, peidad end internetti …


Ave Landrat, mida teie töötutega tegelenud ja nende probleeme nii lähedalt näinud inimesena neile soovitaks? Kuidas praeguses karmis majanduslikus kliimas ellu jääda?


Ave: Räägi inimestega! Ei tohi jääda omaette. Töötukassa uksest on võimalik iga hetk sisse astuda ja öelda, et ma ei oska seda või teist, palun aidake. Tervist tuleb hoida. Tervis ja meelsus ongi tööotsingutel ning üldse elus kõige olulisemad. Kui pind kõigub, siis vajad tuge. Hea, kui oled nagu Tiina, kes toetub loodusele ja joonistamisele.


Tiina: Mina sain tuge ka töötukassa pakutavatest koolitustest.


Ave: Tiina kartis enne arvuteid, nüüd aga saab kõik asjad arvuti teel aetud. Tuleb meeles pidada, et plaksutamiseks on vaja kaht kätt. Kui saad negatiivse vastuse, siis probleem ei pruugi olla sinus. See koht ei pruugi sulle lihtsalt sobida. Julgege tuge otsida – kõik komistavad ja kukuvad!

Intervjuu lõppedes on Tiina, Elve ja Merle juba märksa rõõmsamad ning meenutavad lõbusalt, kuidas teineteisega suhtlemine nende päevadesse päikest on toonud. Ehk ei ole lootus siiski veel kadunud?

Kõik uudised

 • LED välisvalgustid – kuidas valida õige värvitemperatuur?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 20, 2019

  LED välisvalgustid – kuidas valida õige värvitemperatuur? Kaalud uut välisvalgustussüsteemi? Esmalt on oluline mõista, mida tähendab värvitemperatuur ja mis on valguse olemus, erinevat tüüpi valguse mõju ja nende poolt kasutatavaid valgusallikaid. 1a.ee teeb väikese kokkuvõtte!Kaasaegsete valgustustehnoloogiate abil saavad koduomanikud valida mitte ainult oma valgustite heleduse, vaid ka[…]

 • Eesti Pank: majapidamiste võlg jaotub väga ebaühtlaselt

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 20, 2019

  Eesti Pank: majapidamiste võlg jaotub väga ebaühtlaselt Eesti Panga ökonomisti Eva Branteni sõnul on võlg Eesti majapidamiste vahel väga ebaühtlaselt jaotunud, nimelt on üle 85 protsendi koguvõlast koondunud 40 protsendi suurima sissetulekuga majapidamiste kätte.Väikseima sissetulekuga ehk esimese kvintiili majapidamiste käes on koguvõlast vaid 1 protsent. "Keskmiselt on[…]

 • Mere: lihatööstust survestavad kõrged toorainehinnad ja tööjõukulud

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 20, 2019

  Mere: lihatööstust survestavad kõrged toorainehinnad ja tööjõukulud HKScan Estonia juhatuse esimehe Anne Mere sõnul painavad Eesti lihatööstust tooraine ja tööjõukulu kiire kasv. Kuigi liha tarbimine kasvab Mere hinnangul Eestis jõuliselt ja sellega koos ka müügitulud, siis niisamuti kasvavad ka kulud ja kogukasum on tublisti kukkunud. Hiinas lahvatanud seakatku tõttu on[…]

 • Maxima lühendab jõuluperioodil kaupluste lahtiolekuaegu

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 20, 2019

  Maxima lühendab jõuluperioodil kaupluste lahtiolekuaegu Maxima lühendab jõuluperioodil kaupluste lahtiolekuaegu, 2020. aasta esimesel päeval on poeketi kauplused suletud. "Meie jaoks on väga oluline, et kõik meie töötajad saaksid pühade ajal võimalikult veeta palju aega oma perede ja lähedastega," ütles Maxima Eesti tegevjuht Edvinas Volkas pressiteate vahendusel."Et[…]

 • Lähipäevad pakuvad kohati kuni seitset miinuskraadi

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 20, 2019

  Lähipäevad pakuvad kohati kuni seitset miinuskraadi Lähipäevadel läheb ilm senisega võrreldes jahedamaks ning öösiti võib õhutemperatuur langeda kohati kuni seitsme miinuskraadini, prognoosib ilmateenistus. Reede öösel on pilves selgimistega olulise sajuta ilm. Vastu hommikut pilvisus hõreneb Ida-Eestis. Puhub kagutuul 4-8, puhanguti 12 m/s, Lääne-Eestis 7-12, rannikualadel puhanguti kuni[…]

 • Riigikogu võttis vastu 7-eurose pensionitõusu

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 20, 2019

  Riigikogu võttis vastu 7-eurose pensionitõusu Riigikogu võttis tänasel istungil vastu valitsuse algatatud seaduse, millega tõstetakse aprillist pensionide baasosa 7 euro võrra.Eelnõu seadusena vastu võtmise poolt hääletas 76 riigikogu liiget, vastu ega erapooletuid ei olnud. Valitsuse algatatud seaduse kohaselt tõuseb pensioni baasosa 2020. aasta 1. aprillil pärast[…]

 • Kanepi kooli soovib juhtida ka kandidaat Bangladeshist

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 20, 2019

  Kanepi kooli soovib juhtida ka kandidaat Bangladeshist Kanepi vallas on lõppenud nii gümnaasiumi direktori kui haridus- ja noorsootöö spetsialisti konkurss, kusjuures koolijuhiks kandideerib ka inimene Bangladeshist, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees. Kanepi vallavanema Piret Rammuli sõnul lõppes eelmise pühapäevaga koolidirektori konkurss ning sel nädalal on vestlusvoorud. Kandidaate oli alla kümne, tingimustele[…]

 • Reportaaž Brüsselist: töine kesklinn koos suursuguse istungisaaliga

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 20, 2019

  Reportaaž Brüsselist: töine kesklinn koos suursuguse istungisaaliga Euroopa Parlamendi hoone ümbrus Belgia pealinnas Brüsselis on hommikust õhtuni täis sagimist. Aastas külastab parlamendihoonet üle 450 000 külalise. See pole kaugeltki vähem oluline külastuskoht Brüsseli vanalinna, Laekeni kuningalossi või uhke toomkiriku kõrval, mis kõik uhkest parlamendi peahoonest veerandtunnise jalutuskäigu[…]

 • FOTOD Võru võimlejad saavutasid Sügis Graatsial silmapaistvaid tulemusi

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 19, 2019

  FOTOD Võru võimlejad saavutasid Sügis Graatsial silmapaistvaid tulemusi Nädalavahetusel toimus Keila tervisekeskuses rahvusvaheline iluvõimlemisturniir Sügis Graatsia 2019, kust võtsid esimest korda osa ka Võru võimlejad. Ühtlasi avas VK Janika Võru osakond võistlushooaja. „VK Janika Võru osakond osales sel hooajal oma esimesel võitlusel, kus proovisime uusi võistluskavasid. Võru võimlejatest[…]

 • Isa ja tütar Tarmo ja Mari-Liis Mõttus pärjati tänavu parima jalgratturi tiitliga

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 19, 2019

  Isa ja tütar Tarmo ja Mari-Liis Mõttus pärjati tänavu parima jalgratturi tiitliga Eesti Jalgratturite Liit autasustas 13. novembril 2019. aasta parimaid rattureid, nende seas ka Võrumaa jalgratturitest perekond, tütar Mari-Liis ja isa Tarmo Mõttus, kes valiti oma vanuseklassi parimaks.Kaks tiitlit võrukateleMöödunud kolmapäeval toimunud tänuüritusel valiti võrulanna Mari-Liis Mõttus aasta parimaks kuni 23aastaste[…]

 • Novembrikuu on pühendatud kopsuvähi teadlikkuse tõstmisele

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 19, 2019

  Novembrikuu on pühendatud kopsuvähi teadlikkuse tõstmisele Novembrikuu on pühendatud kopsuvähi teadlikkuse tõstmisele ning sel puhul korraldavad Tartu ülikooli kliinikumi onkoloogid teabepäevasid, millest üks toimus ka Lõuna-Eesti haiglas.Hematoloogia-onkoloogia kliiniku radio- ja onkoteraapia osakonna juhataja dr Jana Jaali sõnul on kopsuvähk üks kõige sagedamini esinevatest pahaloomulistest kasvajatest kogu[…]

 • Võru linn parendab puudega inimeste isikuabiteenuseid

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 19, 2019

  Võru linn parendab puudega inimeste isikuabiteenuseid Eelmisel nädalal otsustas Võru linnavolikogu lõpetada 2010. aastast kehtinud raske ja sügava puudega täisealiste inimeste hooldamise korraldamise toetuse taotluste vastuvõtu. Vabanenud eelarveraha läheb isikuabiteenustesse. Puudega lapsi muudatus ei puuduta, nemad saavad veidi teise nimega, hooldamise toetust, seda maksab linn endistel[…]

 • Riigikohus: tunnistaja võib piisava kuriteokahtluse puhul teist isikut politsei tulekuni kinni pidada

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 19, 2019

  Riigikohus: tunnistaja võib piisava kuriteokahtluse puhul teist isikut politsei tulekuni kinni pidada Riigikohtu kriminaalkolleegium selgitas lahendis, et võimaliku kuriteo tunnistaja võib süüteo toime pannud isikut kuni politsei tulekuni kinni pidada. Olukorras, kus üks isik peab teise kinni näiteks sõiduki joobeseisundis juhtimise kahtluse tõttu, ei saa kinnipidajalt eeldada tõsikindlat teadmist joobe täpse ulatuse[…]

 • FOTOD Tippmängijad külvasid Võru õpilastesse võrkpalliseemet

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 19, 2019

  FOTOD Tippmängijad külvasid Võru õpilastesse võrkpalliseemet Eesti Võrkpalli Liidu külaskäigud Eesti koolidesse jätkusid 15. novembril, kui Võru Kesklinna kooli ning Võru Kreutzwaldi kooli külastasid Tartu klubide tippmängijad, eesotsas Eesti koondise kapteni Kert Toobaliga.Peale Toobali olid kohal ka Võrust pärit Bigbank Tartu pommitaja Albert Hurt ning TÜ/Bigbanki[…]

 • Kümme aastat ingliskeelsete näidendite festivali

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 19, 2019

  Kümme aastat ingliskeelsete näidendite festivali Teada-tuntud tõde on see, et näitlemine on lastele kasulik. See arendab esinemisoskust ja fantaasiavõimet. Näitlemine on ka üheks põnevaks ning aegumatuks metoodiliseks võtteks võõrkeele õpetamisel, mida meie maakonna inglise keele õpetajad on juba ammustest aegadest kasutanud.15. novembril toimus Võru Kreutzwaldi[…]

 • “Võru maakonna fotojaht - Euroopa Liidu eri” peaauhinna võitis noor tudeng Maili Raudsepp

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 19, 2019

  “Võru maakonna fotojaht - Euroopa Liidu eri” peaauhinna võitis noor tudeng Maili Raudsepp Fotojaht kestis 2 kuud, laekus 65 fotot, mis said kokku 7405 häält. „Fotojaht EL eri oli väga tore ettevõtmine ja ma olin üllatunud kui palju erinevaid Euroopa Liidu rahastatud objekte meie piirkonnas on. Varem ei osanud selle peale mõeldagi. Kindlasti plaanin[…]

 • Kohus saatis pedofiili vangi

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 19, 2019

  Kohus saatis pedofiili vangi Tartu maakohus mõistis esmaspäeval keskealise mehe süüdi lastevastastes seksuaalkuritegudes ja saatis ta vangi.Kohus mõistis 43-aastasele Mihhailile seitsme aasta ja kuue kuu pikkuse reaalse vanglakaristuse. Lisaks kohaldati Mihhailile kohtuotsusega kannatanute suhtes lähenemiskeeld ning tal tuleb tasuda ka menetluskulud.Süüdistuse kohaselt pani Mihhail[…]

 • Riigikogu maaelukomisjon arutab oktoobritormi tagajärgi

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 19, 2019

  Riigikogu maaelukomisjon arutab oktoobritormi tagajärgi Riigikogu maaelukomisjoni teisipäevasel istungil on tähelepanu keskmes oktoobrikuu lõpus Lõuna-Eestit tabanud tugeva tormi tagajärjed, mille tulemusena oli halvatud sealse piirkonna majapidamistele elutähtsate teenuste kättesaadavus. See tõi kaasa suure kahju eelkõige loomakasvatajatele ja talupidajatele.Maaelukomisjoni esimehe Tarmo Tamme sõnul peame elektrivarustuskindluse tagamise[…]

 • Piirivalve tabas liinibussi roolist purjus juhi

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 18, 2019

  Piirivalve tabas liinibussi roolist purjus juhi Piirivalve tabas möödunud nädala lõpus Eesti-Vene piiril liinibussi roolist purjus juhi. 15. novembri hilisõhtul kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunkti saabunud liinibussi, mida juhtis 46-aastane valgevenelane. Bussijuhi kontrollimisel tuvastasid piirivalvurid mehel joobetunnused, mistõttu kõrvaldati ta juhtimisel, talle vormistati väärteoprotokoll ning peale esmaseid menetlustoiminguid[…]

 • Pühapäeval ei juhtunud ühtegi inimvigastusega liiklusõnnetust

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 18, 2019

  Pühapäeval ei juhtunud ühtegi inimvigastusega liiklusõnnetust Politsei kinnitusel on tänavu olnud 16 sellist päeva, kus pole juhtunud ühtegi inimvigastustega liiklusõnnetust - viimati oli selline päev pühapäeval. Kolm raskete õnnetuste vaba päeva oli jaanuaris, neli veebruaris, kaks märtsis ning aprillis ja kolm oktoobris. Novembris on olnud kaks liiklusõnnetuste[…]

 • E-smaspäev muutis e-poodide ostude arvu mitmekordseks

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 17, 2019

  E-smaspäev muutis e-poodide ostude arvu mitmekordseks Esmaspäeval toimus 11. korda Eesti e-kaupmeeste ühisaktsioon E-smaspäev. Eesmärgiks oli julgustada inimesi valima ostude sooritamiseks Eesti e-poode ning toetada kohalike e-kaupmeeste tegevust. 2014. aastal Eesti e-kaubanduse Liidu algatatud E-smaspäev on kui Eesti poodide Black Friday, kus Eesti kaupmehed tutvustavad oma[…]

 • Ajalooline Postitee läbis 17kilomeetrise uuenduskuuri

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 17, 2019

  Ajalooline Postitee läbis 17kilomeetrise uuenduskuuri Maanteeamet ja maanteemuuseum avasid eile, 15. novembril pidulikult Postitee Vooreküla-Puskaru teelõigu, mis läbis 2019. aastal põhjaliku taastusremondi. Ligi 17,5 kilomeetri pikkune teelõik oli viimane, mis sai uue katte Põlvamaad läbival Postiteel.Uuenduskuuri läbis 32 kilomeetrit teid„17 kilomeetrit on selle aasta rõõm.[…]

 • Võrumaa Teataja alustas taas lugejaauhindade loosimisega

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 17, 2019

  Võrumaa Teataja alustas taas lugejaauhindade loosimisega Jõulud pole enam mägede taga ning aeg on täitsa paslik teha ots lahti kingituste tegemisega. Selleks puhuks lükkas Võrumaa Teataja taas käima auhinnamängu, kus loosime välja toredaid auhindu meie sponsoritelt Euronics Võru, muusik Tuulikki Bartosik, Kubija hotell-loodusspaa, digipood.eu ja arvutisalong[…]

 • Põlva sünnitajad on teretulnud Võrru oma beebisid ilmale tooma

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 14, 2019

  Põlva sünnitajad on teretulnud Võrru oma beebisid ilmale tooma Teisipäeval otsustas ASi Põlva Haigla nõukogu, et haigla jätkusuutlikkuse tagamiseks kujundatakse sünnitusabi teenused ümber ja sünnitusosakond suletakse selle aasta lõpus.Emade ja beebide ootelLõuna-Eesti haigla ravijuht Agnes Aart tõdes, et Põlva haigla sünnitusosakonna sulgemise otsus ei tulnud üllatusena. Ta ei pea[…]

 • VIDEO Reportaaž otse Brüsseli linnasüdamest

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 14, 2019

  VIDEO Reportaaž otse Brüsseli linnasüdamest Euroopa Parlamendi hoone ümbrus Belgia pealinnas Brüsselis on hommikust õhtuni täis sagimist. Aastas külastab parlamendi istungisaali üle 450 000 külalise. See pole kaugeltki vähem oluline külastuskoht Brüsseli vanalinna, Laekeni kuningalossi või uhke toomkiriku kõrval, mis kõik jäävad veerandtunnise jalutuskäigu kaugusele.Parlamendihoone[…]

 • Võru Linnavolikogu istung 13. novembril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 13, 2019

  Võru Linnavolikogu istung 13. novembril Sotsiaaltoetuste määramise ja maksmise korra muutmineMuudeti Võru Linnavolikogu 09.03.2016 määrust nr 14 "Sotsiaaltoetuste määramise ja maksmise kord" puudega isiku hooldamise korraldamise toetuse osas, mis võimaldab suunata Võru linna 2020. aasta eelarvelised vahendid vajalike hoolekandeliste teenuste osutamiseks ja arendamiseks.Eraüldhariduskooli tegevuskulutoetusVõru linnas[…]

 • Põlva haigla loobub sünnitusabi pakkumisest

  Põlva Nov 12, 2019

  Põlva haigla loobub sünnitusabi pakkumisest AS-i Põlva Haigla nõukogu otsustas, et haigla loobub sünnitusabi pakkumisest, selle asemel  rajatakse haiglasse Lõuna-Eesti esimene ämmaemanduskeskus.Teisipäeval kogunenud AS Põlva Haigla nõukogu otsustas haigla jätkusuutlikkuse tagamiseks rajatakse haiglasse Lõuna-Eesti esimene ämmaemanduskeskus ning kaasajastada erakorralise meditsiini osakond, edastas nõukogu. Nõukogu kaalus ka sünnitusabi teenuse[…]

 • Uue automaatpesula-kohviku kompleksi maksumus küündib mitmesaja tuhande euroni

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 12, 2019

  Uue automaatpesula-kohviku kompleksi maksumus küündib mitmesaja tuhande euroni  Võrus Vilja tänavale planeeritud moodsa autopesula-kiirsöögikoha ehitamiseks väljastas Võru linn kauaoodatud ehitusloa möödunud kolmapäeval. OÜ Aqua Pesulad on plaaninud uut pesulat ehitada Võru bussijaamast üle tee asuvale kinnistule juba pikemat aega. Ettevõtte juhatuse liikme Meelis Virro sõnul alustatakse laienemisega esimesel[…]

 • Esmaspäeval ei juhtunud ühtegi inimvigastusega liiklusõnnetust

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 12, 2019

  Esmaspäeval ei juhtunud ühtegi inimvigastusega liiklusõnnetust Politsei kinnitusel on tänavu olnud 15 sellist päeva, kus pole juhtunud ühtegi inimvigastustega liiklusõnnetust - viimati oli selline päev esmaspäeval. Kolm raskete õnnetuste vaba päeva oli jaanuaris, neli veebruaris, kaks märtsis ning aprillis ja kolm oktoobris.Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juht Hannes Kullamäe[…]

 • Politsei tabas ööpäevaga 49 joobes sõidukijuhti

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 11, 2019

  Politsei tabas ööpäevaga 49 joobes sõidukijuhti Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest 49 joobes juhti.Kõik tabatud juhid olid liiklusse siirdunud alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas siseministeerium BNS-ile.Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase[…]

 • Politsei tabas ööpäevaga 41 joobes sõidukijuhti

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 10, 2019

  Politsei tabas ööpäevaga 41 joobes sõidukijuhti Kõik tabatud juhid olid liiklusse siirdunud alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas siseministeerium BNS-ile.Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.Kui[…]

 • Viie lapse isale Margus Koorele meeldib suur seltskond

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 10, 2019

  Viie lapse isale Margus Koorele meeldib suur seltskond Lastega hommikuti koos ärkamine, et siis õigeks ajaks tööle, lasteaeda ja kooli jõuda, pakub ilmselt igale lapsevanemale erinevaid elamusi. Aga ühistest hommikutest lastega ei loobuks ilmselt Margus Koor (40) kunagi, sest viie lapse isana naudib ta suurt seltskonda ja ühiseid[…]

 • Viies liiklusõnnetuses sai viga viis inimest

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 9, 2019

  Viies liiklusõnnetuses sai viga viis inimest Reedel juhtus teedel ja tänavatel viis tõsisemate tagajärgedega liiklusõnnetust, milles sai viga viis inimest, nende seas üks laps.Esimesest liiklusõnnetusest sai politsei teate kell 7.04, kui Tallinnas Ehitajate teel oli 47-aastane mees Ford Focusega otsa sõitnud teed ületavale 61-aastasele naisele, teatas politsei[…]

 • Pehmed või kõvad madratsid – kummad on tegelikult paremad?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 8, 2019

  Pehmed või kõvad madratsid – kummad on tegelikult paremad? Korralikuks puhkamiseks vajab inimene head kehaasendit ja madratsid mängivad siin olulist rolli. Kui sinu magamisasemega on midagi valesti, võivad kergesti kimbutada selja-, liigese- või kaelavalud. Väga sageli on kaebuste põhjuseks voodi, mis on liiga kõva, pehme või hoopiski lohku vajunud.[…]

 • Võru kesklinnas said endine tehnikumihoone ja ühiselamu uue kosilase

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 7, 2019

  Võru kesklinnas said endine tehnikumihoone ja ühiselamu uue kosilase Endine Võru tööstustehnikumi hoone Seminari ja Koidula tänava nurgal ning endine ühiselamu, mis jääb Koidula tänavale, on paljude linnakodanike silmi riivanud juba aastaid. Ajahambast puretud koolihoone ja ühiselamu endine omanik muinsuskaitseameti määratud hoolduskava nõudeid ei ole täitnud. Hoonele aga on[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 6. novembril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 6, 2019

  Võru Linnavalitsuse istung 6. novembril Ürituse kooskõlastamine ja väljaku sulgemineFüüsilisest isikust ettevõtjale Sirle Sillaste anti nõusolek avaliku ürituse "Võru laat" korraldamiseks 22. novembril 2019 kella 09–16.Ürituse kooskõlastamine ja väljaku sulgemineKeskoja osaühingule anti nõusolek avaliku ürituse "Advendilaat" korraldamiseks 29. novembril 2019 kella 09–16.Projekteerimistingimuste kinnitamineNõustuti Raudtee tn[…]

 • Põlvas saab peagi taas ujuda

  Põlva Nov 6, 2019

  Põlvas saab peagi taas ujuda Põlvas on ehitajad lähipäevil lõpetamas ujula renoveerimist, mis toob peagi piirkonna elanikele mugavad suplusvõimalused, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees. Põlva spordikooli direktori Markus Käo sõnul väidavad ehitajad, et saavad tööd tähtajaks valmis. «Kui algul töötati esmapäevast reedeni, siis viimasel ajal on mehed majas[…]

 • Võru vee-ettevõtte juht kriisist: nii mastaapset katkestust pole varem olnud

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 2, 2019

  Võru vee-ettevõtte juht kriisist: nii mastaapset katkestust pole varem olnud ASi Võru Vesi juhatuse liikme Juri Gotmansi sõnul oleks veetorni mahuti saanud voolu puudumisel tagada töö Võru linnas paar tunni jooksul, hiljem oleks tulnud igal juhul kasutusele võtta generaatorid. Vee-ettevõtja sõnul puudus aga pikemaajaliseks kriisiolukorraks vajaminev hulk generaatoreid, kuid sellega[…]

 • Nüüdisaegsed maskid

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Oct 29, 2019

  Nüüdisaegsed maskid JUHTKIRI Kui aegu tagasi olid elekter, internetiühendus, soe vesi ja muu selline luksus, siis nüüd enam mitte. Tänapäeval on inimkond jõudnud etappi, kus kõik eelmainitu on iseenesestmõistetav. Kahjuks ei ole vale väide, et inimene harjub kõigega. See ei ole pelgalt[…]

 • Numbrite mäng

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Oct 27, 2019

  Numbrite mäng JUHTKIRI Selgitada võib asju nii- või teisipidi, kuid lõpuks on tarvis ikkagi tõestust. Kui lobajuttu võib vahel kaheti mõista, siis numbreid paraku mitte kuidagi. Kui praegu on alampalk 540 eurot, siis nii see ka on ja seda ei saa mõista[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 23. oktoobril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Oct 23, 2019

  Võru Linnavalitsuse istung 23. oktoobril Osalemine vanemlusprogrammis "Imelised aastadOtsustati osaleda Tervise Arengu Instituudi poolt koordineeritud tõenduspõhises vanemlusprogrammis "Imelised aastad" perioodil august kuni detsember 2020.Projekti kogumaksumus on 8600 eurot. Tervise Arengu Instituudi poolne vanemlusprogrammi rahastamine on kuni 75% projekti kogumaksumusest.Haridusasutuste poolt osutatavate teenuste hinnadKorrigeeriti ja kehtestatakse[…]

 • Kõik lumehelbekesed ei maandu pehmelt

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Oct 18, 2019

  Kõik lumehelbekesed ei maandu pehmelt JUHTKIRI Üheks lastevanemate eesmärgiks on oma võsukestest koostöös kooli ja huviringidega kohusetundlikud, töökad, tugevad ja leidlikud riigi edasiviijad kasvatada. Püüdes ise rööprähelda ja suuta toime tulla nii palgatöö, lastekasvatamise kui ka oma huvidega upuvad vanemad sageli ülepeakaela ära. Paljud neist[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 17. oktoobril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Oct 17, 2019

  Võru Linnavalitsuse istung 17. oktoobril Toetuse andmineMittetulundusühingule Toetuskeskus Meiela anti toetust 1296 eurot lähetuskulude katteks, et osaleda Võru linna sõpruslinnas Suwalkis (Poola) 19.–22. novembrini 2019 toimuval puuetega inimestele suunatud rahvusvahelisel St. Andrew's ballil.Koolieelsete lasteasutuste hoolekogude moodustamine ja koosseisude kinnitamineMoodustati Võru linna koolieelsete lasteasutuste hoolekogud.Võru Lasteaed[…]

 • Võru Linnavolikogu istung 16. oktoobril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Oct 16, 2019

  Võru Linnavolikogu istung 16. oktoobril Võru linna eelarvestrateegia aastateks 2020-2024Võeti vastu "Võru linna eelarvestrateegia 2020-2024", kus kajastuvad nimetatud perioodiks kavandatud investeeringud ja nende rahastusallikad. Määrus jõustub 1. jaanuaril 2020.Ühtlasi tunnistati kehtetuks Võru Linnavolikogu 17. oktoobri 2018 määrus nr 14 "Võru linna eelarvestrateegia 2019-2023".Eelarvestrateegia põhieesmärk on[…]

 • Sõim meemide kaudu

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Oct 16, 2019

  Sõim meemide kaudu JUHTKIRI Kas sõim meemide abil on nagu sõim läbi lillede? Tänapäeva noored inimesed on õnnesärgis sündinud, sest neile on vabalt kätte antud nii ohtralt eneseväljendamise vahendeid. Seda saab teha nii anonüümselt kui ka avalikult otse või siis avalikult läbi huumoriprisma.[…]

 • Kas oled talvisteks teeoludeks valmis?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Oct 10, 2019

  Kas oled talvisteks teeoludeks valmis? Talv läheneb ja aeg on auto rehvid kriitilise pilguga üle vaadata! Kulunud muster, mehaanilised vigastused või lihtsalt liiga vanad rehvid? Panusta turvalisusesse ja osta K-rautast kvaliteetsed soodsad talverehvid!Korralikud rehvid tagavad ohutu teekonna! Sõltumata sellest, kui palju kilomeetreid talve jooksul läbid,[…]

 • Kuidas muuta oma igapäevatöö tõhusamaks?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Oct 10, 2019

  Kuidas muuta oma igapäevatöö tõhusamaks? On selge, et õnnelik töötaja on produktiivsem. Et hommikul hea tundega tööle minna, on oluline, et sinu töökoht, sealhulgas kõik töötamiseks mõeldud abivahendid nagu näiteks kontoritarbed, oleksid kättesaadavad ja vastaksid ootustele. Sest just see muudab igapäevatöö kordades hõlpsamaks ja pingevabamaks.3[…]

 • Kõigil on ju abi tarvis

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Oct 4, 2019

  Kõigil on ju abi tarvis JUHTKIRI Tihti kuuleme, et arutatakse põllumeeste toetuste üle. Tõsi on, et neil on toimetulekuks tuge vaja ja võrreldes muu Euroopaga oleme selles osas sageli veidi nutuses seisus. Kui aga vaadata laiemalt, siis abi järele karjub iga sektor Eestimaal, mitte ainult[…]

 • 1. oktoobri paberleht

  Võrumaa Teataja Digileht Oct 1, 2019

  1. oktoobri paberleht - Võrumaa tööstuspärl Lasva veetorn-galerii tähistab kümnendat tegutsemisaastat- Laadamelus kohtuvad konkurents ja lõbu - Nädalavahetusel kaubeldi Sulbi mihklilaadal ja Lätimaal Apes sügislaadal- Loometalgutel pälvisid enim tähelepanu IT-huviring, lahe vahetund ja linnast lugusid pajatav idee- Võru linn ei plaani linnakalmistut naftabaasi[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 25. septembril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Sep 25, 2019

  Võru Linnavalitsuse istung 25. septembril Ürituste kooskõlastamine ja väljaku sulgemineFüüsilisest isikust ettevõtjale Sirle Sillaste anti nõusolek avaliku ürituse "Võru laat" korraldamiseks 18. oktoobril 2019 kella 9–16 Võru keskväljakul.Keskoja osaühingule anti nõusolek avaliku ürituse "Sügislaat" korraldamiseks 25. oktoobril 2019 kella 09─16 Võru keskväljakul.Kaitseliidu Võrumaa malevale anti[…]

 • Põlvamaal pääses varingu alla jäänud kaevetööline napilt eluga

  Põlva Sep 24, 2019

  Põlvamaal pääses varingu alla jäänud kaevetööline napilt eluga Põlvamaal pääses esmaspäeva keskpäeval varingu alla jäänud kaevatööline napilt eluga. Päästjad said õnnetuse kohta teate kell 12.57, kui selgus, et Põlva vallas Himmaste külas varises kaevetöödel pinnas kraavis olnud mehe peale, teatas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja BNS-ile Päästjate saabumise ajaks oli mees pinnase alt[…]

 • Kas eestlane on prügiloom?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Sep 23, 2019

  Kas eestlane on prügiloom? JUHTKIRI Iga päev prügi ära visates ei mõelda just sageli, kui palju seda rämpsu aasta lõpuks kokku koguneb ja mis sellest edasi saab. Agaramad küll sorteerivad juba prügi, et vältida eramaja prügikasti liiga kiiret täitumist, kuid sedagi pigem rahalise kokkuhoiu,[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 18. septembril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Sep 18, 2019

  Võru Linnavalitsuse istung 18. septembril Enampakkumise tulemuste kinnitamineKorteriomandi aadressiga Vilja 18b-20, Võru võõrandamiseks korraldatud kirjaliku enampakkumise võitjaks kinnitati pakkumus maksumusega 23 702 eurot.Maakasutuse sihtotstarbe muutmineVilja tn 1 maakasutuse sihtotstarbeks määrati 50% ärimaa ja 50% transpordimaa.Võru linna 2019. aasta eelarvest kultuurialase toetuse andmineFilmivabrik OÜ-le anti toetust[…]

 • Võru Linnavolikogu istung 11. septembril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Sep 11, 2019

  Võru Linnavolikogu istung 11. septembril Võru linna ühisveevärgi- ja kanalisatsiooni arendamise kava aastateks 2019-2031Kinnitati Võru linna ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni arendamise kava aastateks 2019–2031 ning tunnistati kehtetuks Võru Linnavolikogu 13. juuni 2018 määrus nr 10 "Võru linna ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni arengukava aastateks 2018–2030". Määrus jõustub 2019.[…]

 • Kuhu minna, kui ei ole kuhugi minna?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Sep 8, 2019

  Kuhu minna, kui ei ole kuhugi minna? JUHTKIRI Osad eestimaalased ei ole oma ametikohaga rahul. Peamiseks põhjuseks on ilmselt madalavõitu töötasu. Eks alati soovitakse rohkem ja mõningase rahulolematusega viiaksegi elu edasi, kuid kust läheb piir põhjendatud rahulolematuse ja vingumise vahel? Väide, et kes soovib tööd teha, sellel[…]

 • TOP5 situatsiooni, kus nutitelefon on asendamatu abimees

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Sep 2, 2019

  TOP5 situatsiooni, kus nutitelefon on asendamatu abimees Tänapäeval ei kujuta me elu ilma nutitelefonita ettegi, sest kogu maailm on kolinud internetti. On situatsioone, mille lahendamisel on nutitelefonid lausa hindamatu väärtusega. 1a toob välja nendest 5 levinumat, loe edasi!Tehnoloogia areng on jõudnud sinna, et nutitelefon asendab edukalt ka[…]

 • Anname nõu: kuidas valida see üks ja õige külmkapp?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 30, 2019

  Anname nõu: kuidas valida see üks ja õige külmkapp? Köök ilma külmkapita? Raske ettegi kujutada, sest külmik mängib toidu säilitamisel võtmerolli. Kuna erinevat tüüpi külmikud võtavad silme eest kirjuks, siis millest lähtuda? K-rauta teeb valikutest väikese informatiivse kokkuvõtte!Kui suur külmkapp valida? Kas energiasäästlikkus on sinu maailmas olulisel kohal? Mil[…]

 • Eestlane armastab kirudes

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 30, 2019

  Eestlane armastab kirudes JUHTKIRI Tänapäeval on oma arvamuse avaldamine väga lihtne. Tasub ainult arvutiekraan valgeks lüüa, sotsiaalmeediakontole sisse logida või külastada mõne ajakirja või ajalehe veebikülge ning ongi võimalus edastada oma arvamus laiale maailmale. Kuigi sotsiaalmeediakonto alt kommenteerimisega üritatakse inimesi rohkem korrale kutsuda[…]

 • Nädalavahetusel saab Põlva- ja Võrumaal lemmikloomi vaktsineerida

  Põlva Aug 22, 2019

  Nädalavahetusel saab Põlva- ja Võrumaal lemmikloomi vaktsineerida Laupäeval ja pühapäeval saab koeri ja kasse tasuta marutaudi vastu vaktsineerida Põlva- ja Võrumaal.Veterinaar- ja toiduameti loomatervise ja -heaolu osakonnajuhataja Harles Kaupi sõnul on Eesti küll marutaudivaba maa, kuid endiselt haigusest püsivalt ohustatud."Kagu-Eesti piirneb Venemaa aladega, kus on marutaud jätkuvalt[…]

 • 10. augusti paberleht

  Võrumaa Teataja Digileht Aug 10, 2019

  10. augusti paberleht - Valitsusel täitus sada päeva- Ohvriabi kriisitelefonile pöörduti poole aastaga ligi kolm tuhat korda- Üüjuusuks valmistujad koguvad koos harjutades jooksukilomeetreid- Pidupäevahelid – Võru kõla 235- Krapsakal gurmeekokal on sirge siht silme ees – võruka kõhtu peavad jõudma parimad palad!- Ministri[…]

 • Põlvamaal perekodust lahkunud 17-aastane Egeliin leiti Võrust

  Põlva Aug 9, 2019

  Põlvamaal perekodust lahkunud 17-aastane Egeliin leiti Võrust 2019-08-09 12:07:30 Tähelepanelike inimeste vihjete abil õnnestus neiu Võru linnast tabada. Temaga on kõik korras ja politseipatrull viib ta tagasi koju. Aitäh kõigile koostöö eest.  Politsei palub kaasabi selgitamaks 17-aastase Egeliini asukohta, kes lahkus Põlvamaal Tilsi perekodust ega ole sinna naasnud.Egeliin lahkus Tilsi perekodust[…]

 • Põlvas otsisid 150 inimest Kagu-Eesti õnne valemit

  Põlva Aug 9, 2019

  Põlvas otsisid 150 inimest Kagu-Eesti õnne valemit Neljapäevaga Põlvas alguse saanud ametnike välitööde avakonverentsil nuputasid riigi ja kohalike omavalitsuste töötajad, piirkonna ettevõtjad ning kohalikud sädeinimesed üheskoos õnne valemit, kuidas tagada Kagu-Eesti inimestele mugav ja atraktiivne elukeskkond ning regiooni tasakaalukas areng.„Õnne õuele toomine eeldab sellega tegelemist, nii me[…]

 • Amet soovitab operatsioonisüsteemist Windows 7 loobuda

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 1, 2019

  Amet soovitab operatsioonisüsteemist Windows 7 loobuda Windows 7 kasutajad peavad valmistuma tarkvara uuendamiseks. Microsoft lõpetab järgmise aasta 14. jaanuaril Windows 7 operatsioonisüsteemi toetamise. Sellest päevast alates nad ei paku enam Windows 7-le tehnilist tuge, tarkvarauuendusi ning turbevärskendusi. Ehk arvuti muutub haavatavaks.Kui Windows 7 tugi lõppeb, siis ei paku[…]

 • 1. augusti paberleht

  Võrumaa Teataja Digileht Aug 1, 2019

  1. augusti paberleht - Korteriühistud saavad küsida toetust kütteseadme väljavahetamiseks- MTÜ Müüdud Naer toob sellel suvel publiku ette korraga kaks lavastust- Vanaemade raamatu autor ootab vihjeid vaprate Võrumaa vanaisade kohta- KÜSITLUS Kas külastasite lastefestivali? Kuidas jäite rahule ja kas olete ka eelnevatel aastatel[…]

 • Põlva Haigla uus ravijuht on Marion Ploovits

  Põlva Jul 31, 2019

  Põlva Haigla uus ravijuht on Marion Ploovits Alates 1. oktoobrist täidab Põlva Haigla ravijuhi ülesandeid doktor Marion Ploovits, kes on olnud haiglaga seotud viimased seitse aastat.Ploovits on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 2007. aastal ja sisehaiguste residentuuri 2012. aastal. Ploovits on töötanud arstina peamiselt Põlva Haiglas, ent väikese[…]

 • Põlva sünnitajad suunatakse Võrru või Tartusse

  Põlva Jul 24, 2019

  Põlva sünnitajad suunatakse Võrru või Tartusse Kuna Põlva haiglast lahkub 1. augustil täiskohaga lastearst ning osalise koormusega töötaval arstil on puhkus, suunatakse sünnitajad 1.–22. augustini Võrru või Tartusse, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.Ajalehe kinnitusel on olukord muret tekitav ka pärast seda ajavahemikku. «Kui meil ei ole õnnestu 22.[…]

 • Põlvas saab maavalitsuse hoonest riigimaja

  Põlva Jul 22, 2019

  Põlvas saab maavalitsuse hoonest riigimaja Põlvas on riigimajaks valitud endine maavalitsuse hoone aadressil Kesk 20, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees. Majja on planeeritud senistele asutustele lisaks kolida PRIA, keskkonnainspektsiooni, põllumajandusameti ja veterinaarkeskuse Põlva büroode töötajad. Hoone on heas korras, kuid ligipääsetavus ning seal liikumine on raskendatud, mistõttu vajab[…]

 • Milline muruniitja soetada – murutraktor või käsiniiduk?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 5, 2019

  Milline muruniitja soetada – murutraktor või käsiniiduk?  Kas vana muruniiduk on juba oma aja ära elanud ja oleks tarvis uut ning kvaliteetset masinat? Miski ei riku suvisel päeval hullemini tuju, kui niitmata muru, mis kasvab väga kiiresti üha võimsamaks. Äkki seekord on jäänud teile silma murutraktorid? Vaatame[…]

 • 4 tähtsat asja, mida peaks teadma kihlasõrmuse valimisel

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 5, 2019

  4 tähtsat asja, mida peaks teadma kihlasõrmuse valimisel Kihlasõrmuse ostmine võib tunduda ületamatult raske ülesandena. Valikus on siiski ju sajad kihlasõrmused, üks kaunim kui teine. Kuidas leida see üks ja õige, millega oma partnerit jalust rabada? Kui sa pole varasemalt kokku puutunud särava ehtemaailmaga, annab käesolev artikkel sulle[…]

 • EJL alistas Põlva linnastaadioni avamängus Põlvamaa võistkonna

  Põlva Jun 25, 2019

  EJL alistas Põlva linnastaadioni avamängus Põlvamaa võistkonna Põlva linnastaadioni muruväljaku avamismängul läksid vastamisi Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) ja Põlvamaa võistkonnad. Kohtumises jäi tulemusega 10:4 peale EJLi võistkond.Jalgpalliliit asus kohtumist juhtima kolmandal minutil, kui täpne oli Juss Tamming, kes esimese 35-minutilise poolaja viimastel minutitel suurendas eduseisu. Vaheajapausile minnes[…]