Menu

Töötud tööotsinguil: „Lootust ei tohi kaotada”

Kaks kolmest naisest, kes meile vapralt oma tööotsimiskogemusi kirjeldasid, ja nende positiivse ellusuhtumisega tööharjutuse juhendaja Ave Landrat (keskel) – vasakul on Tiina ja paremal Elve. Foto: IRJA TÄHISMAAINTERVJUU • Järjest suurenevale töötusele mõeldes otsustasime teha tänavuse jõululoo töötutega. Kuna ei olnud lihtne leida kedagi, kes oleks nõus oma nime ja näoga endale osaks saanud raskustest ning alandustest kõnelema, siis võttis loo ettevalmistamine aega. Lõpuks leidsime siiski kolm vaprat naist – Tiina, Elve ja Merle, kes tulid koos oma positiivse eluhoiakuga tööharjutuse juhendaja Ave Landratiga (Ave Landrat on  töötukassa korraldatava, pikaajalistele töötutele mõeldud 400tunnise tööharjutuse grupi juhendaja, kes osaleb ka rahvusvahelises Grundtvigi õpikoostööprojektis „Hariduse pakkumine piiratud võimalustega inimestele”, mille sihtgruppi ka töötud kuuluvad) Võrumaa Teataja toimetusse ja rääkisid, mida töötu olemine tähendab.


Sel detsembrikuisel hommikul, kui Tiina (52), Elve (43) ja Merle (41) koos oma juhendaja Avega mu kabineti uksest sisse astuvad, on ilm tavapäraselt sajune ja morn ega erine intervjuu alguses karvavõrdki diivanil istet võtvate inimeste ilmetest. Ka need, välja arvatud juhendaja Ave oma, on mornid. Täheldan veel ühe joone, mida ei leia jõulurõõmus või stressis kaubamajadesse raha tuulutama tõttavates tööinimestes. Tiina, Elve ja Merle nägudelt peegeldub vastu mingi kummaline rahulikkus. Ent see ei ole õnnis jõulurahu. See on vaikselt süvenev sisemine veendumus, et kui asjad juba kord niimoodi seatud on, siis ju nad nii peavadki olema. Küll löövad nende silmad hetkeks särama oma juhendajast Avest rääkides – tööharjutus on neile kogu selle halluse juures üks väheseid võimalusi suhelda ja end jälle inimesena tunda.

Palun kirjeldage end natuke. Mis ajast töötu olete ja mis ametit varem pidasite?


Tiina (52):
Olen pikaajaline töötu, ametlikult aastast 1986. Põhiliselt olin kodus ja kasvatasin lapsi (mul on neid seitse, kõige noorem on nüüd juba 15), aga olen ka mitmes kohas koristajana töötanud.


Elve (43): Mina olen tegelikult pärit Tallinnast, 14 aastat tagasi kolisin Võrru. Töökohti on mul mitmeid olnud. Viimati olin kontaktikeskuse telefonimüüja, aga see mulle ei sobinud, sest inimesed pole pakkumistest huvitatud, hakkavad sõimama. Tulin ära selle aasta märtsis. Siis töötasin Tallinnas nädal aega postiljonina ja olen töötanud veel kasvataja abina, söögitädina, koristajana. Mul on neli last vanuses 11–23.


Merle (41): Minu viimane töökoht oli Soo kohvikus Võrus. 1. detsembri seisuga olen töötu olnud kaks aastat. Olen olnud müüja ja nahavabriku õmbleja. Mul on kaks last.


Kujutame ette, et elame unistustemaailmas. Millist tööd te ideaalis teha sooviksite, kui ise valida saaksite?Selliseid ilusaid maale teeb Tiina.


(Kõik kolm naeratavad ja raputavad pead – nad on juba aru saanud, et unistamisest ei ole kasu. – toim)


Tiina: Mind huvitaks aiandus ja lilleseade – aiandus suvel ja lilleseade talvel. Iluaiandus.


Ave: Tiina on fantastiline kunstnik!


Tiina (tagasihoidliku naeratusega): Mängin vesivärvidega ja linikuid olen teinud eluaeg. Veel meeldib mulle heegeldada ja tikkida. Maalimisega olen tegelenud viis viimast aastat, põhiliselt teen loodusmotiive. Ma ei tee maha, vaid tuletan nähtud motiive peast. Olen ennast ka sel suunal arendanud – viis aastat tagasi sattusin kunstnik Tiit Varblase juurde kursustele. Oma töid ma ei müü, kuna raha, mis selle eest saaksin, on nii armetu. Kui, siis kingin niisama.


Ave (naeratades): Turundusoskus null.


Tiina: Usun, et mul oleks ka võimalust lilleseadjana tööd saada. Aga kõik jääb hariduse taha, mida mul on vaid kaheksa klassi. Võrus ei ole ka aiandeid ja mujale väljaõpet saama minna oleks mul võimatu.


Elve: Unistustest ma ei tahaks rääkida, aga reaalselt meeldiks mulle kaupa välja paigutada. Mul on keskharidus, aga eriala pole. Hiljuti oli võimalus hakata majahoidjaks, aga tööandja ei tahtnud mind ametlikult – sotsiaalmaksu pärast (kõik noogutavad mõistvalt – toim). Arvan, et see poleks mulle ka sobinud, sest ma pole varem majahoidja tööd teinud. Mul on ka seljaprobleem, rasket füüsilist tööd ei kannataks.


Ave selgitab, et töö otsimisel tuleb lisaks oma soovidele ja võimetele arvestada kindlasti ka oma tervisliku seisundiga – ei ole mõtet endale liiga teha, kui oled näiteks lehtede riisumiseks või lume lükkamiseks liiga nõrk.


Elve jätkab: Kauba väljapanek oleks sisetingimustes. Veel meeldib mulle raamatuid lugeda ja üks mu hobidest on ka internetis surfamine. Kõne alla tuleks ka töö raamatukogus, aga kahjuks Võrus ei ole need kohad vabad.


Merle: Mulle meeldiks ka kauba väljapanija olla. Olen sellesse ametisse ka kandideerida proovinud, mitmeid avaldusi välja saatnud, aga ühendust ei võeta, isegi mingit tagasisidet ei anta. (Jõuetu vihaga:) See ajabki vihaseks!


Elve (veel mitte päris lootusetu naeratusega): Mulle on mõnest kohast ikka öeldud, et aitäh, et kandideerisite, aga te ei osutunud valituks.


Ave: Inimesed heituvad, kui neile ei vastata – et ju ma siis ei kõlba kuhugi, kui mulle ei öelda isegi ära.


Kuidas olete rahul tööhõive ja selle pakutavate teenustega?


Tiina: Koolitustega olen küll väga rahul, mulle on nad palju andnud.


Ave: Lisaksin veel seda, et tööotsijaid mõjutab nii tervis kui ka meeleseisund. Sul võib olla oskus, aga sa ei julge seda pakkuda. Ja need tööharjutamised kasvatavad suhtlemisjulgust ja -võimet.


Elve: Olen ka töötukassaga rahul. Saatsin nende soovitusel mitmesse kohta CV, aga pole veel vastust saanud.


Merle: Imelik on see, et muudkui viid ja viid neid CVsid, sulle ei vastata, aga tööhõivest öeldakse, et seni viid, kui sind tööle võetakse!


Ave (julgustavalt): Nemad tahavad, et sa ikka ei loobuks!


Räägime reaalsest olukorrast. Mis te arvate, millist tööd teil oleks reaalselt võimalik saada?


Tiina: Pakutud on koristaja kohta, aga seal on palgad nirud. Tuttavad koristajad on rääkinud – koormus ja palk pole tasakaalus. Mul on terviseprobleem ka – tänavakoristust ma teha ei jõuaks. (Lepliku naeratusega:) CVsid ma eriti palju saatnud pole. Leian, et pole mõtet närve kulutada. CV on mul õhuke ka.


Elve (lõbusalt): Mul on jälle nii palju töökohti olnud. Ei julge kõiki kirja panna. Vaatavad, et jooksik! Viimase kuu jooksul saatsin kolm CVd. Üks oli see majahoidja koht, kus pakuti kahe objekti eest 100 eurot kuus. Tööbüroost soovitati Kütioru puhkekeskust ja Cristellat, aga vastust ei ole praeguseni. Ühe saatsin veel Maksimarketisse, aga sealtki pole veel vastust. Kui tahtjaid on nii palju, siis vaevalt mind võetakse.


Ave: Kui sa seda ei usuks, siis sa ju ei kandideeriks?


Elve: Eks mingi lootus muidugi on. Kütiorust vastati, et juhataja vaatab kaaskirja üle ja annab teada.


Merle (väsinult): Mina olen saatnud palju CVsid. Proovisin ühte söögikohta koristajaks ja lubati helistada, aga nüüd on juba kaks nädalat möödas ja helistanud ei ole keegi. Viimase kuu jooksul olen kolme kohta proovinud, aga vastatud ei ole kusagilt.


Elve: Töötukassast on öeldud, et minge suvalisse firmasse ja pakkuge end. Aga ma ei tea ju, millega firma tegeleb!


Mis teid tööotsimise juures kõige rohkem häirib?


Tiina: Kohtade vähesus ja see, et transpordivõimalused puuduvad, ühest kohast teise sõitmisel on bussikulu väga suur. Reaalselt on tööotsimine liiga kulukas.


Elve: Mind häirib kaasaja tööpakkumiste juures kõige rohkem see, et avaldusele peab CV ja kaaskirja lisama. Nõukogude ajal oli vaja ainult avaldust.


Tiina: Papremajandust on liiga palju!


Merle: Et tagasisidet pole. Saaks kas või natuke kuskil tööpraktikal olla!


Ave: Paljud tööotsijad sooviks, et kontaktivõtt oleks lihtsam.


Elve (unistavalt): Võru bussisõit võiks olla tasuta.

 

Merle: … ja hambaarst. Ma just käisin – 60 eurot oli arve.


Tiina: Ma ei julge hamba-arsti peale mõeldagi.


Kuidas toime tulete?


Tiina: Minul pole raha kunagi olnud. Olen nii pikalt töötu olnud ja töötu abiraha ma enam ei saa, elame mehe invaliidsuspensionist. Suure osa sellest võtab üürivõlg. Kätte jääb vähe, 100 euro ringis – paar korda kuus saab poes käia.


Elve: Saan 76 eurot kuus toimetulekutoetust. Osa pean maksma üüriks. Mul on ka vanast ajast üürivõlg olemas, sellele läheb ka iga kuu raha. Kui mõistlikult elada, siis saab hakkama.


Ave: Paljudel toetavad lähedased, kui selleks muidugi võimalust on.


Merle: Mul on lasteraha ja toitjakaotus. (Merlel langes töötuks jäämine samale ajale abikaasa surmaga. – toim) Toimetulekutoetust ma ei saa – öeldi, et oma maja, järelikult oled rikas. Natuke üle 200 euro saan kuus kätte.


Öelge, mis teile lootust annab?


Tiina: Iseendaga rahul olemine, joonistamine. Tööga kaob vabadus ära, sa ei saa näiteks haige olla. Ma ei kurda – olen veel suuremas peres kasvanud, kui mul endal on.


Elve: See, kui olen ise terve ja kui lapsed on ka terved. Usun, et kui pidevalt otsida … Lootust ei tohi kaotada!


Merle: Miski ei anna lootust. Tervis on ka halb. Headel aegadel olen mõelnud, et siin enam ei saa, vaja on välismaale minna. Aga ma pole suurem asi reisija, juba Tallinna sõidust on nii kõrini, et …


Mida arvate tööharjutusest? Kas töötukassa korraldatud kursusest on teile ka kasu olnud?


Tiina: Kasu ikka! Õppisime näiteks puhastusteenindust ja saime tõendi baaskoolituse läbimise kohta. Huvitavaid tegevusi oli veel – õppisime ka pildistamist.


Elve: Töötule, ainult kodus istunud inimesele meeldis, et sai inimestega suhelda ja kohtuda nii kihvti inimesega nagu Ave.


Ave: Oleme päris mitmetega omavahel tänaseni suhtlema jäänud.


Merle (intervjuu ajal esimest korda reipust ilmutades): Sain kodust välja ja tuttavaid juurde. Mul polegi neid olnud. Nüüd sain.


Ave: Suhtlemine ongi kõige alus. Kui jääd koju, siis hakkad sõpradest, üldse inimestest irduma, muutud kinnisemaks, jääd koju kapselduma. Enesekindlus hakkab kaduma. Oled üksi, ei taha oma muresid kellegagi jagada, peidad end internetti …


Ave Landrat, mida teie töötutega tegelenud ja nende probleeme nii lähedalt näinud inimesena neile soovitaks? Kuidas praeguses karmis majanduslikus kliimas ellu jääda?


Ave: Räägi inimestega! Ei tohi jääda omaette. Töötukassa uksest on võimalik iga hetk sisse astuda ja öelda, et ma ei oska seda või teist, palun aidake. Tervist tuleb hoida. Tervis ja meelsus ongi tööotsingutel ning üldse elus kõige olulisemad. Kui pind kõigub, siis vajad tuge. Hea, kui oled nagu Tiina, kes toetub loodusele ja joonistamisele.


Tiina: Mina sain tuge ka töötukassa pakutavatest koolitustest.


Ave: Tiina kartis enne arvuteid, nüüd aga saab kõik asjad arvuti teel aetud. Tuleb meeles pidada, et plaksutamiseks on vaja kaht kätt. Kui saad negatiivse vastuse, siis probleem ei pruugi olla sinus. See koht ei pruugi sulle lihtsalt sobida. Julgege tuge otsida – kõik komistavad ja kukuvad!

Intervjuu lõppedes on Tiina, Elve ja Merle juba märksa rõõmsamad ning meenutavad lõbusalt, kuidas teineteisega suhtlemine nende päevadesse päikest on toonud. Ehk ei ole lootus siiski veel kadunud?

Kõik uudised

 • Päikesel on tugev naha vananemist ja kahjustust tekitav mõju - kuidas end kaitsta?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 14, 2020

  Päikesel on tugev naha vananemist ja kahjustust tekitav mõju - kuidas end kaitsta? Suvised päikesepaistelised ilmad kutsuvad nii väiksemaid kui suuremaid õue kaunist ilma nautima. Seejuures ei tasuks aga ära unustada, et kuigi päikesel on inimese organismile mitmeid kasulikke toimeid, on liigne päikesekiirgus nahale kahjulik ning nahk vajab hoolt ja kaitset.  Benu apteekide kosmeetika[…]

 • Ajateenistusse astunud tütarlaps: väike hirm ikka on

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 14, 2020

  Ajateenistusse astunud tütarlaps: väike hirm ikka on Eile, 13. juulil alustasid Kuperjanovi jalaväepataljonis ajateenistust üle 400 noormehe ja neiu, kes läbivad 11 kuu pikkuse teenistuse ning saavad ettevalmistuse allüksuse ülemana või muudes ülesannetes.Rohkem, kui oodatiAjateenistusse saab astuda kolm korda aastas. 11 kuu pikkuseks väljaõppeks vastuvõtmine toimub kaks[…]

 • Õnnelik õnnetus Toftanis

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 14, 2020

  Õnnelik õnnetus Toftanis Pühapäeva õhtupoolikul sai Rõuge vabatahtlik päästekomando väljakutse Toftani saeveski katlamaja põlengule. Kuigi suitsu oli kohapeal palju, suudeti tuli üsna kiirelt kontrolli alla saada. Kõrgendatud ohu tõttu oli kohale kutsutud muljet avaldav pritsimeeste hulk üle Võrumaa. Peale selle tulid appi veel[…]

 • Palgapakkumised kasvasid esimesel poolaastal 14 protsenti

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 13, 2020

  Palgapakkumised kasvasid esimesel poolaastal 14 protsenti Tööandjad pakkusid tänavu esimesel poolaastal töökuulutustel 14 protsenti kõrgemat palka kui 2019. aastal samal ajal, näitab tööportaali CVKeskus.ee statistika.Palgapakkumiste võrdlus tugineb rohkem kui 9000 töökuulutusel, kus pakutav töötasu oli avalikult välja toodud.Töökuulutustel pakutav keskmine brutopalga vahemik oli perioodil jaanuarist juunini[…]

 • Ees on ootamas päikesepaistelised päevad

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 13, 2020

  Ees on ootamas päikesepaistelised päevad Ilmateenistuse prognoosi järgi on ees ootamas päikesepaistelised päevad ja õhusooja tuleb kuni 25 kraadi. Kolmapäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Kohati tekib udu. Mandril puhub põhjakaare, saartel lõunakaare tuul 1-6 m/s. Sooja on 6-11, rannikul kuni 14 kraadi.[…]

 • Võrumaa Teataja tellijaauhinna võitja on särtsakas Anne Taro

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 12, 2020

  Võrumaa Teataja tellijaauhinna võitja on särtsakas Anne Taro Selle nädala tellijaauhinna pani välja Kubija hotell-loodusspaa. Kingikotist leiab saunalina ja ka kaks piletit 22. juulil Plaani karjamõisas toimuvale Curly Stringsi kontserdile.Järjekorras eelviimase auhinna saab endale Anne Taro. Annel on Võru külje all mõnus aiamaa, mida oma vanuse kohta vägagi[…]

 • Jüri tänava kortermajas probleem: koristustööline ei saanud töölt vabaks, aga mis oli tegelik põhjus?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 12, 2020

  Jüri tänava kortermajas probleem: koristustööline ei saanud töölt vabaks, aga mis oli tegelik põhjus? Toimetuse poole pöördus juunikuu eelviimasel nädalal murega Võrus asuva kortermaja õuekoristaja, kes väidetavalt ei saanud oma praegustest töökohustustest vabaks, öeldes, et korteriühistu juhatus ei võimalda tal töölt lahkuda. Kuna tegemist on ametliku töölepingu ja seadusest tuleneva õigusega töölt lahkuda, tundus[…]

 • Amet hoiab veebipoodidel silma peal

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 12, 2020

  Amet hoiab veebipoodidel silma peal Toimetuse poole pöördusid murelikud lehelugejad, kes on märganud ühte ja sama ettevõtet pakkumas oma kaupa erineva nimega veebilehtedel. Lugejates tärkas kahtlus, justkui petetaks niimoodi kundesid.Kõik ornungisTarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti kaubandustalituse juht Birgit Valgus möönab, et üks kaupleja võib tegutseda[…]

 • Esimese nädalaga on väljastatud üle 400 vähipüügiloa

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 12, 2020

  Esimese nädalaga on väljastatud üle 400 vähipüügiloa Esimesed vähipüügiload väljastati juba 1. juulil, ehkki suurt elevust see kohalike vähipüüdjate seas ei tekitanud. Kui möödunud aastal väljastati Võrumaale kokku 142 kalastuskaarti jõevähi püügiks, siis kolmapäevahommikuse seisuga oli keskkonnaametilt käesolevaks hooajaks taotletud vaid 16 kalastuskaarti. Lubade arv pole kõikjal piiratud„See[…]

 • Kunstnik Seifo näituse „Mustrid” sai avada neljandal katsel

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 11, 2020

  Kunstnik Seifo näituse „Mustrid” sai avada neljandal katsel Juunis avati Võru Stedingu majas kunstnik Seifo maalinäitus „Mustrid”. Rustikaalseid seinu jäävad maalid kaunistama kuni augusti lõpuni.Enda piltidega tahab kunstnik inimestele meelde tuletada, kes nad on ja milleks võimelised on, ning et elada unistuste elu, tuleb vaid leida motivatsiooni. Stedingusse[…]

 • Krabi koolimajast saab suure tõenäosusega erihooldekodu

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 10, 2020

  Krabi koolimajast saab suure tõenäosusega erihooldekodu Võrumaal tegevuse lõpetama pidanud Krabi koolist tühjaks jäänud majas hakkab suure tõenäosusega tegutsema erihooldekodu dementsetele või intellektipuudega inimestele, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees. Sellise plaaniga otsustas Rõuge volikogu taotleda kohtu otsusega vahepeal riigi omandisse jõudnud koolimaja endale tagasi. «Rahandusministeerium soovib välja selgitada, kas[…]

 • Põhinõuded lemmikloomade pidamisele on järgmised

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 9, 2020

  Põhinõuded lemmikloomade pidamisele on järgmised Iga koer on erineva iseloomuga ja sellega arvestavad ka koerapidamise nõuded. Kui koer on suurekasvulisem ja aktiivne, siis tuleb anda talle enam võimalust liikuda.Kui koera peetakse õues , siis tuleb koerale muretseda kuut, mis pakub kaitset igasuguse ilma korral.Kindlasti jälgige, et ketis peetava[…]

 • Isegi leebe koroonaviiruse läbipõdemine võib tuua ajukahjustusi

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 8, 2020

  Isegi leebe koroonaviiruse läbipõdemine võib tuua ajukahjustusi Ühendkuningriigi teadlaste avaldatud uuringust selgub, et vaid kerge nakkusega pääsenud või juba paranevate COVID-19 patsientide seas esineb tõsiseid ja võimalik, et ka eluohtlikke ajukahjustusi, kirjutab Postimees. Tegu on tõsise hoiatusega, et arstid võivad COVID-19 patsientide ravil jätta kahe silma vahele väga[…]

 • Politsei ja maksuametnikud kontrollisid maasikakorjajaid

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 8, 2020

  Politsei ja maksuametnikud kontrollisid maasikakorjajaid Politseinikud ming maksu- ja tolliameti töötajad kontrollisid Lõuna-Eestis maasikakorjajaid, ühtegi rikkumist reidil ei tuvastatud.Teisipäeval kontrollisid Lõuna prefektuuri politseinikud ühes maksu- ja tolliameti kolleegidega Lõuna-Eesti erinevate ettevõtete maasikapõldusid veendumaks, et värvatud välismaalased viibivad ja töötavad riigis seaduslikult, edastas Lõuna prefektuur. Ühtki nõuete[…]

 • Koljatid teavad, mis on hea

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 8, 2020

  Koljatid teavad, mis on hea JUHTKIRI Iseseisev mõtlemine ja otsustamine on iseseisva inimese ühed põhiomadused. Teinekord ainult tahtmisest ei piisa ja otsused teeb kogemata ära keegi teine. Otsustatakse aga paraku nii, et iseendil sõna sekka ütlemiseks võimalust ei jäägi. Kehvem on olukord, kus inimene ei[…]

 • "Mini-Erna" võistluse võitsid Võrumaa noorkotkad

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 8, 2020

  "Mini-Erna" võistluse võitsid Võrumaa noorkotkad Nädalavahetusel peetud Noorte Kotkaste iga-aastane patrullvõistlus "Mini-Erna" lõppes sel korral Võrumaa noorkotkaste võiduga.Teisele kohale tulid Valgamaa poisid ja kolmandale Saaremaa noorkotkad, edastas Kaitseliit.Raja ajaline kestus oli 36 tundi ja keskmine kilometraaž 60 kilomeetrit. Võistlejatel tuli kokku läbida 21 kontrollpunkti, mille[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 8. juulil

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 8, 2020

  Võru Linnavalitsuse istung 8. juulil Ürituste kooskõlastamine ja väljaku sulgemineFüüsilisest isikust ettevõtjale Sirle Sillaste anti nõusolek avaliku ürituse "Võru laat" korraldamiseks 17. juulil 2020 kella 9–16 linna keskväljakul.Keskoja osaühingule  anti nõusolek avaliku ürituse "Juulikuu laat" korraldamiseks Võru linnas 31. juulil 2020 kella 9–16 linna keskväljakul.Ehituslubade[…]

 • Inspektsioon tuvastas ehitusplatsidel ohutusnõuete rikkumisi

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 8, 2020

  Inspektsioon tuvastas ehitusplatsidel ohutusnõuete rikkumisi Tööinspektsioon kontrollis tööohutust 58 ehitusplatsil, kus tuvastati 47 rikkumist ning kõik oli korras üheksal ehitusplatsil.Ehitussektor on kõrge ohuhinnanguga valdkond, millele tööinspektsioon pöörab kõrgendatud tähelepanu. Ehitussektoris toimunud peamiseks tööõnnetuste põhjustajaks on olnud kõrgustest kukkumine. Pea kõiki neid õnnetusi oleks olnud võimalik[…]

 • Riigikohus vaeb kolm inimest tapnud eluaegse vangi vabastamist sügisel

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 7, 2020

  Riigikohus vaeb kolm inimest tapnud eluaegse vangi vabastamist sügisel Riigikohus hakkab 7. oktoobril arutama veerand sajandit tagasi kolm inimest tapnud ning eluaegset vangistust kandva Eduard Mägi vanglast vabastamist.  Karistusseadustiku kohaselt võib eluaegse vangi katseajaga tingimisi karistusest vabastada, kui too on karistusajast ära kandnud vähemalt 25 aastat. Kuna praeguseks on[…]

 • Rõuges surmas mees oma venna

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 6, 2020

  Rõuges surmas mees oma venna Võrumaal lõppes möödunud nädala lõpus kahe venna vahel puhkenud kaklus ühele surmaga. 4. juulil sai politsei väljakutse Rõuge valda ühe talumaja juurde, kus kaklesid kaks venda, 67-aastane ja 71-aastane mees. Kakluse järel kaotas 67-aastane mees teadvuse ja kukkus pikali.  Sündmuskohale saabunud[…]

 • Pühapäeval ei juhtunud ühtegi rasket liiklusõnnetust

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 6, 2020

  Pühapäeval ei juhtunud ühtegi rasket liiklusõnnetust Pühapäeval ei juhtunud Eesti teedel ühtegi rasket liiklusõnnetust. Esialgsetel andmetel on tegemist tänavu viieteistkümnenda sellise päevaga, kui raskeid õnnetusi polnud. Esimene raskete õnnetusteta päev oli 5. jaanuaril, teine 14. jaanuaril, kolmas 18. jaanuaril, neljas 26. jaanuaril, viies 21. veebruaril, kuues 3.[…]

 • Politsei leidis kodust lahkunud 14-aastase Kaisa

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jun 29, 2020

  Politsei leidis kodust lahkunud 14-aastase Kaisa 30.06.2020 kell 12:41 Tüdrukuga õnnestus kontakti saada ja tema asukoht kindlaks teha, neiuga on kõik korras.Politsei palub kaasabi selgitamaks 14-aastase Kaisa asukohta, kes lahkus 24. juunil Võru linnas kodust vanavanema juurest ega ole sinna seniajani naasnud.Tütarlapsel on kaasas mobiiltelefon, kuid enamuse[…]

 • Kinnipeetav süütas Võru arestikambris madratsi

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jun 29, 2020

  Kinnipeetav süütas Võru arestikambris madratsi Võru arestimajas süütas kinnipeetav pühapäeval madratsi, mistõttu evakueeriti leviva vingu tõttu kambrites olnud inimesed, teatas politsei.Üks kinnipeetav ja kambreid valvanud politseiametnik viidi tervisekontrolliks haiglasse.Kella 23.00 paiku andis Võrus Räpina maanteel politsei ja pääste ühishoone tulekahjuhäire ning selgus, et üks kinnipeetav[…]

 • Piirivalvurid avastasid väikesest kaubikust ligi 30 inimest

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jun 26, 2020

  Piirivalvurid avastasid väikesest kaubikust ligi 30 inimest Piirivalvurid avastasid peatumismärgunnet eiranud kaubikujuhi sõidukist ligi 30 inimest, keda juht oma sõnul suplema vedas.Teisipäeva keskpäeval märkasid piirivalvurid Võrumaal Pliia külas kahtlasi manöövreid teinud Mercedese kaubikut, mille juht eiras nii liiklusmärgi nõudeid kui ka piirivalvurite antud peatumismärguannet, edastas Lõuna prefektuur.Juht[…]

 • Politsei tabas 67 joobes sõidukijuhti

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jun 25, 2020

  Politsei tabas 67 joobes sõidukijuhti Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest 67 joobes sõidukijuhti.Üks juht oli esialgsetel andmetel uimasteid pruukinud ja 66 olid alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile.Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada[…]

 • Haigekassa võtab Põlva haigla raviarved luubi alla

  Põlva Jun 22, 2020

  Haigekassa võtab Põlva haigla raviarved luubi alla Haigekassa otsustas pärast suhtlust Põlva haigla juhiga, et hakkab haigla raviarveid uurima, kirjutab Postimees.«Haigekassa kontrollib raviarveid lisaks etteplaneeritud töödele ka inimeste vihjete ja meedias kajastatud kahtluste peale,» põhjendas haigekassa kommunikatsioonijuht Evelin Trink.Postimees avaldas 11. juunil Põlva haigla juhi Margot Bergmanni[…]

 • Vastutage kõige eest

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jun 17, 2020

  Vastutage kõige eest JUHTKIRI Täiskasvanuks saamise juurde kuulub vabadus, kuid sama palju ka vastutus. 18aastastele antakse õigus soetada alkoholi- ja tubakatooteid, siseneda enamikku ööklubidesse, juhtida mootorsõidukit, viibida öösiti väljas ja palju muudki. Enamasti unustatakse mainida kohustused. Vabadusi on lihtne kasutada, kuid kohustusi ei[…]

 • TAI tuletab meelde kondoomi kasutamise vajalikkust

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jun 15, 2020

  TAI tuletab meelde kondoomi kasutamise vajalikkust Tervise Arengu Instituut (TAI) alustas jaanipäeva eel kampaaniaga, et tuletada meelde ühe kaitsevahendi, kondoomi kasutamise tähtsust.Kampaania sõnum „Võta kumm kaasa. Kui lähed sõnajala õit otsima“ rõhutab, et juhusuhtes olles tuleb kasutada alati kondoomi. „Olenemata sellest, kas kohtute esmakordselt või olete[…]

 • Võru Linnavolikogu istung 10. juunil

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jun 10, 2020

  Võru Linnavolikogu istung 10. juunil Võru linna põhimääruse muutmineMuudeti Võru linna põhimäärust. Põhimäärusesse lisati kaugosalusega istungi korraldamise võimaluse õiguslik alus.Võru linna 2019. a konsolideeritud majandusaasta aruande kinnitamineKinnitati Võru linna 2019. a konsolideeritud majandusaasta aruanne.Aruandes on konsolideeritud Võru linnavalitsuse, tema hallatavate asutuste, AS Võru Vesi, SA[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 3. juunil

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jun 3, 2020

  Võru Linnavalitsuse istung 3. juunil Ürituste kooskõlastamine ja maa-alade sulgemineKeskoja osaühingule anti nõusolek avaliku ürituse "Jaanikuu laat" korraldamiseks Võru linna keskväljakul 26. juunil 2020 kella 9–17.Füüsilisest isikust ettevõtjale Sirle Sillaste anti nõusolek avaliku ürituse "Võru laat" korraldamiseks Võru linna keskväljakul 19. juunil 2020 kell 9–16.Otto[…]

 • Nõudmised eeldavad võimalusi

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jun 3, 2020

  Nõudmised eeldavad võimalusi JUHTKIRI Piirangud ja nõudmised on iseenesestmõistetavad. Pannakse rõhku inimeste südametunnistusele ning suunatakse reegleid järgima. Taunitakse kehva käitumist ja rikkumiste eest ollakse varmad häbiposti riputama. Oli aeg, mil iga kaupluse ukse ees, olgu suur või väike, ilutses prügikast. Linnapildis oli see[…]

 • Eurojackpotiga võideti reedel 185 682 eurot

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 30, 2020

  Eurojackpotiga võideti reedel 185 682 eurot Eurojackpoti reedesel loosimisel võitis üks Eesti lotomängija 5+0 tabamusega 185 682,30 eurot, teatas Eesti Loto.Võidupilet on ostetud internetist.Viimati tuli suurem Eurojackpoti võit Eestisse kahe kuu eest, 27. märtsil, kui Pärnumaa naine võitis 5+1 tabamusega 659 116,20 eurot.Reedel loositi välja ka[…]

 • Koriluse võidukäik

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 28, 2020

  Koriluse võidukäik JUHTKIRI Viimaste kuude jooksul on inimene kogenud ühtpidi edasiminekut ja teistpidi tagasiminekut. On saadud aru, millistest asjadest loobumine elus tegelikult suuremat ohverdust ei nõua. Loobutud on reisimisest välisriikidesse ja isegi päris pikaks perioodiks spaakülastustest. Teisalt on astutud suur samm tulevikku,[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 27. mail

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 27, 2020

  Võru Linnavalitsuse istung 27. mail Ranitsatoetuse suuruse määramineRanitsatoetuse suuruseks 2020. aastaks kinnitati 100 eurot esimesse klassi mineva lapse kohta.Müügikoha hooajaliseks laiendamiseks kooskõlastuse andmineOsaühingule Külagurmee anti nõusolek müügikoha hooajalise laienduse  (varjualused, kohvikulauad ja -toolid) paigaldamiseks Seminari tänav 5 hoone ette ajavahemikul 28. mai kuni 30. september[…]

 • 50 000 töötut, FIEd ja automaks

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 23, 2020

  50 000 töötut, FIEd ja automaks Mõtlemapanev aeg on. Äsja väljusime eriolukorrast hädaolukorda ja iga päev kuuleme korduvalt, et sügisel tuleb teine häda-eriolukorra laine. Keset seda häda ütles president Kersti Kaljulaid 8. mail Äripäeva raadios välja idee kehtestada automaks ja lubada IT-ettevõtetel tasuda vähem sotsiaalmaksu!?Autoasjatundja arvabAastakümneid[…]

 • Praktilised aiatööriistad muudavad töö kiireks ja lihtsaks

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 22, 2020

  Praktilised aiatööriistad muudavad töö kiireks ja lihtsaks Vaadates aiatööriistade valikut tekib tunne, et iga töö jaoks on vajalik erinev tööriist. Valik on väga suur ja kirju, erinevaid tootjaid palju – kuidas valida oma aeda need kõige vajalikumad ja praktilisemad abimehed, mis muudavad töötamise aias lihtsamaks?Kahtlemata on aiatöödel[…]

 • Madratsi ja kattemadratsi asendamatu mõju kvaliteetse une otsijatele

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 22, 2020

  Madratsi ja kattemadratsi asendamatu mõju kvaliteetse une otsijatele Kvaliteetne uni on midagi, mis koosneb paljudest komponentidest. Osa on neist teada ja mõnele on vaid vihjatud. Ja ikkagi, olgu see teema kui tahes inspireeriv, on ideaalset ja rahustavat puhkust, mugavat ja tervislikku und võimalik saavutada ning seletada nii mõnelgi[…]

 • Kuidas muuta batuudil hüppamine lastele turvalisemaks?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 21, 2020

  Kuidas muuta batuudil hüppamine lastele turvalisemaks? Batuut pakub palju lõbu ja füüsilist aktiivsust nii väikestele kui ka suurtele lastele. Samas, kui batuudil hüppamise ohutus pole korralikult läbi mõeldud, võib see lastevanematele rohkem muret kui rõõmu tekitada. Igal aastal juhtub lastega õnnetusi, mida oleks saanud ära hoida,[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 20. mail

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 20, 2020

  Võru Linnavalitsuse istung 20. mail Toetuse andmineVõru linna eelarvest eraldatakse sihtasutusele Võrumaa Arenduskeskus Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuse Tsenter 2020. aasta tegevuste finantseerimiseks 11 562 eurot.Enampakkumise tulemuse kinnitamine ja uue enampakkumise korraldamineTunnistati nurjunuks Okka tn 1, Võru linn kinnistu võõrandamiseks korraldatud enampakkumine ning otsustati korraldada uus[…]

 • Haanja puhke- ja spordikeskuse hanke maksumus väheneb ligi 300 000 euro võrra

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 19, 2020

  Haanja puhke- ja spordikeskuse hanke maksumus väheneb ligi 300 000 euro võrra Haanja puhke- ja spordikeskuse arendamiseks kuulutas Rõuge vald käesoleval aastal välja 1,77 miljoni eurose hanke. Hankes osalesid üheksa ettevõtet, kuid soodsaima pakkumuse tegid kaks kohalikku ettevõtet, keda ootavad ees kibekiired ajad.Hindamiskriteeriumiks oli hind„Hanke võitjaks on kohalike ettevõtjate OÜ Taristu Grupp[…]

 • 5 nippi parima kvaliteediga kõrvarõngaste leidmiseks

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 14, 2020

  5 nippi parima kvaliteediga kõrvarõngaste leidmiseks Isegi, kui elad mõnda aega isolatsioonis ning naudid kodus kvaliteetaega pere seltsis, ei tähenda see, et sul poleks põhjust tuua oma ellu pisut sära ehete näol. Iga päev võib olla pidupäev, eriti, kui su ehtekarbis vaatavad vastu kaunid kõrvarõngad või[…]

 • Võru Linnavolikogu istung 13. mail

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 13, 2020

  Võru Linnavolikogu istung 13. mail Võru linna põhimääruse muutmineVolikogus läbis esimese lugemise Võru linna põhimääruse muutmise eelnõu. Eelnõuga täiendatakse Võru linna põhimäärust ja lisatakse kaugosalusega istungi korraldamise võimaluse õiguslik alus.Kagu-Eesti spetsialisti eluaseme toetuse andmise kordKehtestati Kagu-Eesti spetsialisti eluaseme toetuse andmise kord. Toetuse andmise eesmärk on[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 13. mail

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 13, 2020

  Võru Linnavalitsuse istung 13. mail Ehitusloa väljastamineVäljastatakse ehitusluba üksikelamu ehitamiseks asukohaga Piiri tn 7b, Võru linn.Kasutuslubade väljastamineVäljastatakse kasutusluba erihooldekodu hoonetele asukohaga Kraavi tn 2a ja Kraavi tn 2b.Projekteerimistingimuste kinnitamineKinnitati projekteerimistingimused Piiri tn 5a kinnistule abihoone püstitamiseks.Kinnitati projekteerimistingimused Aida tn 17 kinnistule üksikelamu laiendamiseks üle 33[…]

 • Pangad lubavad kodulaenust puhkusele

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 5, 2020

  Pangad lubavad kodulaenust puhkusele Eesti pangad jõudsid kokkuleppele ühistes maksepuhkuse andmise reeglites eraisikutele ja ettevõtetele. Aprilli viimasest nädalast kehtima hakanud maksepuhkuste kord laieneb enne käesoleva aasta 12. märtsi sõlmitud lepingutele.Enne olulistesse makseraskustesse mittesattunud klientide taotlusi võetakse vastu juuni lõpuni. Hüpoteeklaenude põhiosamaksete puhul pakutakse maksepuhkust[…]

 • 5 nippi, kuidas säästa raha uue aiamööbli ostmisel

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 1, 2020

  5 nippi, kuidas säästa raha uue aiamööbli ostmisel Kui uurida, millises toas sooviksid inimesed teha remonti või välja vahetada mööblit, vastavad paljud, et sooviksid endale hoopis mugavat ja funktsionaalset aiamööblit. Eestimaa suvi on lühike ja õues saab veeta vaid loetud kuud aastas, kus ei pea kandma jopet ja[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 29. aprillil

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Apr 29, 2020

  Võru Linnavalitsuse istung 29. aprillil Isikliku kasutusõiguse seadmineAnti nõusolek isikliku kasutusõiguse seadmiseks aktsiaseltsi VÕRU VESI kasuks Ringtee 5 (pindala 158013 m², sihtotstarve üldkasutatav maa) ja Tallinna mnt 15 (pindala 569127 m², sihtotstarve üldkasutatav maa 95%, veekogude maa 5%) kinnistutele. Määrati isikliku kasutusõiguse ala ning tingimused.Enampakkumise[…]

 • Kodumaine Egiptus

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Apr 29, 2020

  Kodumaine Egiptus JUHTKIRI Üheks inimkonna jõukuse näitajaks on viimasel ajal saanud see, kui palju keegi on suuteline ühe hooaja jooksul reisima teise riiki, ennekõike mõnele soojale maale. On nii lähemaid kui ka kaugemaid paiku, kuid üheks populaarsemaks sihtkohaks kindlasti Egiptus, mis ei[…]

 • Leedus-Lätis mootorikütus alla euro, meil Eestis üle euro!?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Apr 28, 2020

  Leedus-Lätis mootorikütus alla euro, meil Eestis üle euro!? Koroonaviirus pani toornafta hinna sõitma nagu Ameerika mägedel, sest nüüdismaailmas ei osatud enne koroona kriisi oletadagi, et mootorikütuste tarbimine võib järsult langeda. Veelgi vähem julgeti mõelda, et toornafta barreli hind võib langeda piltlikult puuraugu põhja, teisi sõnu miinusse. Aga just[…]

 • Õige muruniiduk säästab nii niitmisele kuluvat aega kui ka rahakotti

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Apr 24, 2020

  Õige muruniiduk säästab nii niitmisele kuluvat aega kui ka rahakotti Kaunis kodu ja aed on iga inimese uhkus. Niipea kui esimesed soojendavad päikesekiired paistma hakkavad, märkate, et naaber on pea aeda pistnud ja planeerib esimesi kevadtöid. Pärast talvekaamose möödumist vajavad oksad lõikamist ja põõsad trimmimist. Siit-sealt on vaja riisuda, käbisid[…]

 • Kuidas tehnoloogilised uuendused on aidanud luua maailma parimad kasiinomängud

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Apr 23, 2020

  Kuidas tehnoloogilised uuendused on aidanud luua maailma parimad kasiinomängud Veel paarkümmend aastat tagasi ei osanud keegi ette kujutada, et ruletti või mänguautomaate saaks mängida omaenda kodumugavuses aega veetes. Veel vähem suutis keegi ette kujutada, et kõik kasiinomängud on peatselt saadaval mitte lihtsalt internetis, vaid nutiseadmetes ning seda suurepärase kvaliteediga,[…]

 • Võhandu maratoni stardipauk laupäeval ikkagi kõlas, aga õige maraton toimub siiski sügisel

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Apr 21, 2020

  Võhandu maratoni stardipauk laupäeval ikkagi kõlas, aga õige maraton toimub siiski sügisel Laupäeval oleks pidanud toimuma 15. Võhandu maraton, kus oleks oodanud stardis umbes 1300 paatkonda ligi 2800 osalejaga. Kuna üritus on rahvusvaheline, siis signaale selle ärajäämisest ja edasilükkamise mõtetest hakkas tulema juba enne eriolukorra väljakuulutamist. Korraldaja Hillar Irvese sõnul hakkas neile[…]

 • Tasakaalust väljas

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Apr 20, 2020

  Tasakaalust väljas JUHTKIRI Ideaalne olukord oleks kui kõik teenused, tooted, ametikohad ning nõudlus nende järele oleks võrdne, tasakaalus. Ajutine ja ootuspärane tasakaaluta olek on lubatud ja üleelatav nii teenuste ja toodete pakkujate kui ka tarbija poolt. Kui olukord kasvab üle pea teadmata[…]

 • Küttepuude soovija peab kolm nädalat kojuveo järjekorras ootama

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Apr 19, 2020

  Küttepuude soovija peab kolm nädalat kojuveo järjekorras ootama Kanepi külje all Lauri külas kümnendat aastat küttepuude müügiga tegelev Mait Hein hindab müügiseisu heaks. Kohaleveo järjekord on suisa kolm nädalat ning teiste müüjate hindu võrdlevad kliendid pöörduvad ostusooviga lõpuks ikka Mait Heina poole.Kuum kaup„Täna hommikul kümneks on juba tulnud[…]

 • Kaitseväe õppusel said kaks sõdurit liiklusõnnetuses vigastada

  Põlva Apr 15, 2020

  Kaitseväe õppusel said kaks sõdurit liiklusõnnetuses vigastada Põlvamaal juhtus teisipäeva pärastlõunal kaitseväe õppusel liiklusõnnetus, milles said kaks sõdurit vigastada. Õnnetus juhtus kell 16.50 Räpina vallas Jõeveere külas, kus õppusel viibinud kahele Kuperjanovi pataljoni ajateenijale, 19- ja 20-aastasele noormehele sõitis otsa mööda kohalikku teed liikunud sama väeosa veok MAN, mida[…]

 • FOTOD Osula kooli tähtpäevapidustused lükkuvad sügisesse

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Apr 14, 2020

  FOTOD Osula kooli tähtpäevapidustused lükkuvad sügisesse Riikliku eriolukorra tõttu lükkub 30. aprillile planeeritud Osula põhikooli 255. sünnipäeva tähistamine edasi uue õppeaasta sügisesse. Leht küsib, kas tantsusaal oli juba kaunistatud ja kuidas tuleb koolipere toime ilusa sündmuse ärajäämisega.Kaua tehtud kaunikeneOsula põhikooli huvijuht Ülle Hummal sõnab, et kooli[…]

 • Kust läheb piir?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Apr 8, 2020

  Kust läheb piir? JUHTKIRI Öeldakse, et inimvõimetel on piirid, kuid elu õppetundide kohaselt kipuvad need kaunis elastsed olema. Inimkonnale tundub iga järgnev samm talumatu ja et kohe on lõpp, kuid kriitilisest seisust välja sipeldes harjutakse olukorraga ning seatakse ümber oma eesmärgid ja käitumisviisid.[…]

 • Koos muu kaubaga saab koju tellida ka näiteks laupäevase saunaõlle

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Apr 4, 2020

  Koos muu kaubaga saab koju tellida ka näiteks laupäevase saunaõlle Teisipäevases, 31. märtsi Võrumaa Teatajas ilmus A1000 Marketi toidu kojuveo info, kus saab valida ligemale 200 toote vahel.A1M tegevjuht Tarmo Lauring ütles, et võrulased haarasid võimalusest kohe kinni ja et mõte sündis elust enesest, sest meil kõigil on tuttavate seas[…]

 • Missugust materjali aiamööbli soetamisel eelistada?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Apr 2, 2020

  Missugust materjali aiamööbli soetamisel eelistada? Õige aiamööbli valimisel saab määravaks korralik eeltöö. Märksõnadeks on kindlasti ilmastikukindlus, hoiustamisvõimalused ja kasutajamugavus. Kuna erinevaid materjale on palju, siis tuleb lähtuda eelkõige isiklikest vajadustest. 1a annab võimalikest headest valikutest lühikese ülevaate, uuri lähemalt!Kvaliteetne aiamööbel on mugav, kestab aastaid ning[…]

 • E-ellujäämine

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Mar 31, 2020

  E-ellujäämine JUHTKIRI Iga asja lõpp on millegi uue algus. Need, kes käed rüpes istuma jäävad, on määratud kindlale hukule. Kui veel kuu aega tagasi oli e-pood miski, mis andis küll kauplejale lisaväärtuse, kuid ei olnud kohustuslik, siis nüüdseks on vaid mõned[…]

 • Põlva kõige väärikam elanik, Maimu Mägi, tähistas 102.sünnipäeva

  Põlva Feb 15, 2020

  Põlva kõige väärikam elanik, Maimu Mägi, tähistas 102.sünnipäeva Põlva kõige väärikam elanik, Maimu Mägi, tähistas täna 102.sünnipäeva, kirjutab Põlva Vallavalitsus.Põlva abivallavanem Janika Usin andis sellel tähtsal päeval üle parimad õnne- ja tervisesoovid. Aasta tagasi antud lubadus taaskohtumiseks sai täidetud!{loadmoduleid 1108}Proua Maimu oli õnnelik, et kõik 5 järeltulevat põlvkonda olid[…]

 • Politsei tabas Lõuna-Eestis vargustelaine arvatavad korraldajad

  Põlva Feb 13, 2020

  Politsei tabas Lõuna-Eestis vargustelaine arvatavad korraldajad Põlva politseinikud pidasid teisipäeval operatsiooni käigus kinni kaks meest, keda kahtlustatakse Lõuna-Eestis toime pandud arvukates sissemurdmistes ja vargustes. Vargused Lõuna-Eesti kuues maakonnas hakkasid sagenema mullu sügisel, kui politseile laekus järjepanu hulgaliselt teateid erinevate tööriistade, autovaruosade, rehvide ja kütusevargustest. „Septembrikuust sagenema hakanud[…]

 • 1. veebruari paberleht

  Võrumaa Teataja Digileht Feb 1, 2020

  1. veebruari paberleht - Tartu rahuleping kui viimne revideeritav reliikvia- Hirm koroonaviiruse ja gripi ees on suurendanud kaitsemaskide nõudlust apteekides- Elundidoonorluse loa on andnud vaid üks protsent rahvastikust- Võru noored võidutsesid valdkonna tänuüritusel- Alanud õdede aasta toob Võrru juurde hulga haritud meditsiinitöötajaid- Vandaalitsemine[…]

 • Tere ja Farmi ostsid Põlva tehasesse 700 000 euroga lõssipulbriroboti

  Põlva Jan 31, 2020

  Tere ja Farmi ostsid Põlva tehasesse 700 000 euroga lõssipulbriroboti Tere ja Farmi Piimatööstus ostis Põlva tootmisse 700 000 eurot maksnud pulbripakkemasina ja -roboti, mille abil suureneb veel mõne aasta eest 2000 tonniga piirdunud lõssipulbri valmistamine tänavu 6000 tonnini.Robot teeb Põlvas ära töö, milleks varem oli vaja kolme inimest – paneb lõssipulbri[…]

 • Jaak Aab: Põlva riigimaja loomise otsus tuleb teha lähiajal

  Põlva Jan 17, 2020

  Jaak Aab: Põlva riigimaja loomise otsus tuleb teha lähiajal Reedel Põlvamaad väisava riigihalduse ministri Jaak Aabi sõnul tuleb Põlva riigimaja loomise otsus teha lähiajal.Aab kohtub kohalike omavalitsuste esindajatega ning plaanis on arutada riigi ja kohaliku omavalitsuse koostöövõimalusi piirkonna elu edendamiseks. Veel külastab minister Põlva Noortekeskust.„Põlva esindajatega kohtumise fookuses on võimalikud[…]

 • Põlva maakonna säravamad tähed terviseedenduses on selgunud

  Põlva Jan 14, 2020

  Põlva maakonna säravamad tähed terviseedenduses on selgunud Möödunud reedel 10.01.2020 toimus Põlva Kultuuri- ja huvikeskuses tänuüritus, kus tunnustati maakonna 2019. aasta parimaid tervisedenduse valdkonna edendajaid, teenekaid spordivaldkonna tegijaid ning säravaid kultuuritegelasi.Tervisedenduse valdkonna tunnustamise avas Põlvamaa Omavalitsuste Liidu esinaine Enel Liin. „Magajale jätkub und ja töötegijale tööd. Arvan, et[…]

 • Põlvas 31. detsembril enam sünnitada ei saa

  Põlva Dec 21, 2019

  Põlvas 31. detsembril enam sünnitada ei saa Kuna Põlva haiglas uuest aastast enam lapsi ilmale tuua ei saa, suunatakse sünnitusabi vajajad juba vana aasta viimasel päeval LõunaEesti haiglasse Võru külje all või Tartusse ülikooli kliinikumi, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees. Jaanuarist Põlva haiglas enam sünnitustegevusega seotud valveringi ei ole. Asutuse[…]

 • 10. detsembri paberleht

  Võrumaa Teataja Digileht Dec 10, 2019

  10. detsembri paberleht - Nädalavahetusel toimus messikeskuses jõululaat- Võru poisid võitsid käsipalli miniliiga etapi- Roosiku külas mõeldakse nii endi kui ka teiste abistamisele- Ruko esines Rõuge kunstikuuris- Võru stripiklubi ootab tööpostile kohalikke kaunitare- Aasta vabatahtlike ja kodanikuühiskonna tegijate tunnustused tulid ka Võrumaale- Võru[…]

 • Kümne aastaga võttis endalt elu 2543 inimest

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 9, 2019

  Kümne aastaga võttis endalt elu 2543 inimest Tartu Ülikooli teadlaste analüüsist selgus, et aastatel 2006–2016 hukkus Eestis enesetapu tõttu 2543 inimest ehk 231 inimest aastas.Eesti enesetappude suremuskordaja on Euroopa Liidu keskmisest 1,5 korda suurem. Teadlased rõhutavad, et suitsiidiennetuses on oluline osa nii koolidel, tervishoiusüsteemil kui ka kogu elanikkonnal. Eraldi tähelepanu[…]

 • Põlva sünnitajad on teretulnud Võrru oma beebisid ilmale tooma

  Põlva Nov 14, 2019

  Põlva sünnitajad on teretulnud Võrru oma beebisid ilmale tooma Teisipäeval otsustas ASi Põlva Haigla nõukogu, et haigla jätkusuutlikkuse tagamiseks kujundatakse sünnitusabi teenused ümber ja sünnitusosakond suletakse selle aasta lõpus.Emade ja beebide ootelLõuna-Eesti haigla ravijuht Agnes Aart tõdes, et Põlva haigla sünnitusosakonna sulgemise otsus ei tulnud üllatusena. Ta ei pea[…]

 • Põlva haigla loobub sünnitusabi pakkumisest

  Põlva Nov 12, 2019

  Põlva haigla loobub sünnitusabi pakkumisest AS-i Põlva Haigla nõukogu otsustas, et haigla loobub sünnitusabi pakkumisest, selle asemel  rajatakse haiglasse Lõuna-Eesti esimene ämmaemanduskeskus.Teisipäeval kogunenud AS Põlva Haigla nõukogu otsustas haigla jätkusuutlikkuse tagamiseks rajatakse haiglasse Lõuna-Eesti esimene ämmaemanduskeskus ning kaasajastada erakorralise meditsiini osakond, edastas nõukogu. Nõukogu kaalus ka sünnitusabi teenuse[…]