Menu

„Pommionu” Jüri Luik: „Tulik otsis võimalusi minu karistamiseks.”

„Pommionu” Jüri Luik eile oma poes Võrus Paju tänaval valmistumas aastalõpu ilutulestikuralliks. Foto: Võrumaa TeatajaINTERVJUU • Jüri Luik on julge mees. Tal on kõige kohta oma arvamus, mida ta ei pelga välja öelda. Oma aastalõpuintervjuu esimeses osas tulistab „Pommionu” rakette Eesti poliitika juhtfiguuride pihta ning räägib, mida võttis tema korralekutsumiseks ette Võru endine linnapea ja maavanem Ülo Tulik, kes nüüd Riigikogu liikme leiba sööb.

Tere Jüri, kuidas läheb su äril? Aastavahetus ligineb, kas paugutajad jooksevad poele tormi?

 


Jüri Luik: Ilma naljata, teeks kasti konjakit välja inimesele, kes mõtles välja sellise hea äriprojekti nagu MASU. Paistab, et raha on juurde trükitud, sest ostjate puuduse üle küll nuriseda ei saa.


Mida kõige rohkem ostetakse?


J. L.: On kujunenud välja kaks ostjate gruppi – kuni 25 eurot ja 25–200 eurot. Uhkemate autode omanikud ei põlga isegi 400 euro suuruseid oste teha. Kõige rohkem läheb kaheeuroseid langevarjurakette, aga ka 19–49-lasulisi, mis maksavad 20 eurot.


Kuidas sina kui poliitikavaatleja hindad lõppevat aastat poliitikas – kes poliitikutest/erakondadest on aasta 2011 võitjad, kes luuserid?


J. L.:
Käesolev aasta on olnud poliitikas täielik pornuuhha. Kui senini võis nii mõndagi öelda Keskerakonna kohta (üks skandaal ajas teist taga), siis nüüd on võimulolev koalitsioon täielik ämbrite lipulaev. Kui pärast valimisi oli kõigil selge, kui aus oli maavanemana Tulik, siis oma kaasvõitlejate kõrval on ta lausa poisike.


No mõelge ise – siseministri valitsemisalas müüakse elamislubasid! Ja nagu sellest veel vähe oleks, suurendab härra Parts nendele äritsejatele veel kvoote. Saan aru, et omade poiste äri peab toetama, aga JOKK-skeem tuleks seejuures paremini paika panna. Ja kui asi hapu, otsitakse igasuguseid parteilisi skeeme, et mitte ministripirukast loobuda. Mujal riigis oleks sellise töökorralduse eest kinni pandud, aga meil ei halligi.


Ja see on tibujutt, et midagi ei teatud, sest seda tehti pikka aega. Ja mis minister sa oled, kui sul halli aimugi pole, mis riiklikult tähtsates küsimustes toimub? Aga see selleks, võitjaks osutusid Mikser ja Sotsiaaldemokraadid. IRL viib ilmselt läbi kiirreformi, sest lihtsalt „lambist” tuntud Luurekordinaatorit punti ei võetud. Ja sellise kaliibriga mees lihtsalt lihtliikmeks ei tule.


Mis sa arvad, kas IRL tuleb jamast ühtsena välja või tekib selle kõrvale uus, pettunud kampsunite erakond?


J. L.:
IRLi baasil ja osadest reformikatest tuleb uus erakond. See on selge, sest kunagi moodustamisel olnud regionaalpartei kohta on juba huvi tuntud. Nimeks oleks võinud ehk olla ka Põliseestlased, aga Toomepuu on selle nime juba põhja lasknud – kes tahab olla pundis mehega, kelle tegevusest omaaegses Riigikogus midagi ei mäletata – mõtlen selliseid ettepanekuid, mis ka positiivse lahenduse leidsid.

Arvatakse, et elamisloa-skandaali organiseeris IRLile Reformierakond, kes IRLi „loputusest” kõige rohkem võitis. Mis sina arvad?


J. L.:
Täiesti loogiline lähenemine, sest reformikad soovivad igal juhul uuesti võimule jääda. Liiga tugev IRL võiks äkki moodustada teistega koalitsiooni ja puhtalt ärategemise pärast vangerdatakse Reformierakond siis opositsiooni. Skandaalid aitasid neil võimu tugevdada. Samas ei saanud nad väga IRLi survestada, sest oli reaalne oht, et solvunud IRL lööb punti sotsiaaldemokraatide ja keskerakondlastega. Ja kuna kaks viimast oleks väga vähe küsinud, oleks IRL kõik – nii pea- kui võtmeministrite kohad endale saanud.


Üks skandaali sattunud ministritest Ken-Marti Vaher oli ju ka meie kandi mehe Ülo Tuliku suur toetaja, kiitis teda Tuliku valimisbülletäänis. Sul endalgi on IRLiga nii-ütelda segaseid suhteid olnud – rääkisid, et volikoguliige Henni Nassar tahtis sinult maavanem Andres Kõivu kohta kompromiteerivat linti osta. On sul pärast seda veel IRLi liikmetega kokkupuuteid olnud ja kui jah, siis milliseid?


J. L.:
Oli selline situatsioon. Nimelt saan ma hästi läbi mitmete Keskerakonna juhtfiguuridega nii Riigikogus kui nende partei juhtorganites. Sain nende kaudu mitmeid häid tellimusi. Ja siis tekkis paus, millest ma korraga aru ei saanud, kuni lõpuks üks riigikogulane selgitas, et nad ootavad, mis minust saab. Nimelt olla Tulik pöördunud oma siseministrist parteikaaslase poole, et see leiaks võimaluse minu karistamiseks. Asi selles, et Tulikule ei mahtunud pähe, et ma julgesin tema tegevuse aususe maavanema kahtluse alla panna. Tegin siis asja avalikuks, puhtjuhuslikult puhkes samal ajal ka elamislubade skandaal, mis välistas otseselt selle plaani rakendamise, ja nüüd on olukord selline, et uuel aastal jätkub kõik vanast kohast edasi.


Tuliku ümber käis enne tema Riigikokku lahkumist volikogus suuremat sorti tants – opositsioon tahtis esmalt teda ja pärast Kristjan Võrnot Selista eelistamise pärast maha võtta. Mis sina sellest arvad ja miks ettevõtmine ei õnnestunud?


J. L.:
Ainult seetõttu, et Reformierakond mängis kõik üle. Nimelt sai ta linnas absoluutse võimu ja et mitte oma kohti kaotada, proovivad IRLi abilinnapead, keda ma hellitavalt lapspoliitikuteks kutsun, nii linnapea, kui ka volikogu esimehe mõtteid lausa huultelt lugeda. Selles suhtes müts reformikate ees maha, sest ka mina unistan ettevõttest, kus piltlikult öeldes on alluvuslik vahekord nii paika pandud, et alluvad hakkavad ise endale vastu nägu peksma, kui ülemus kurjalt peale vaatab.


Nüüd Keskerakonnast. Savisaar vaatab kindlasti IRLi siplemist mõnuga pealt, eelmisel aastal oli ju hammasrataste vahel tema. Aga mis sa arvad, millise nipiga tal ikkagi õnnestus Keskerakonna troon endale hoida, kuigi siin Võruski käis tema ja Ratase toetajate vahel kõva madin – isegi Toobal käis piirkonnajuhte mõjutamas? Ja veel – mis sa arvad, kaua Savisaar veel Keskerakonna eesotsas vastu peab?


J. L.:
Vana rebane Savipäts oskab asju ajada. Ainult lollid ei saanud aru, et Ratas käidi välja ainult selleks, et kompida, mis saab siis, kui Savisaar otsustab võimust loobuda ja muutuda elu lõpuni Keskerakonna auliikmeks. Ja selles osas sai ta ülevaate, et vana kaardivägi ei vea alt, olenemata sellest, kes uueks juhiks valitakse. Arvan, et enne järgmisi valimisi ta võimust loobubki, et kindlustada Keskerakonnale valitsusse saamine 100protsendiliselt.


Ma ei saa sotsiaaldemokraatidest aru – ühelt poolt nad oleks nagu Ansipi vastu, aga teisalt on hädisemat opositsiooni raske leida. Mis sina arvad – kas sotsiaaldemokraatidel on lootust saada juhtivaks opositsioonierakonnaks ja mis värk nendega üldse on?


J. L.:
Sotsiaaldemokraatidega on asi selge. Poisid soovivad saada järgmisse valitsusse ja ka saavad, sest Keskerakonnaga jaotatakse venelaste hääled. Ei tohi lasta ennast eksitada näilisest vastasseisust Keskerakonnaga, sest tegelikult on siililegi selge, et järgmine valitsus on laiapõhjalisem. Kõige suurem küsimärk on reformikad, sest kui neil ei õnnestu kiilu vahele lüüa, on nad toredasti opositsioonis. Ei tohi ka unustada, mis taustaga on juhtsotsiaaldemokraadid.


(Intervjuu jätkub uuel aastal. Järgmises osas tulistab „Pommionu” Võru juhtpoliitikute ja Võru kultuurielu pihta.)

Kõik uudised

 • Amet: marutaudi osas tuleb endiselt ettevaatlik olla

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 7, 2019

  Amet: marutaudi osas tuleb endiselt ettevaatlik olla Tervise- ning veterinaar- ja toiduamet tuletavad meelde, et kahtlaselt käituva mets- või koduloomaga kontaktis olnud inimene peaks korral kohe pöörduma lähima haigla erakorralise meditsiini osakonda.Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna nõunik Irina Dontšenko sõnul pole Eestis marutaudijuhte registreeritud küll juba[…]

 • FOTOD Võrru tuleb järjekordne Selver, rahvas aga ihkab Prismat

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 7, 2019

  FOTOD Võrru tuleb järjekordne Selver, rahvas aga ihkab Prismat Võru saab taas ühe kaupluse võrra rikkamaks, nimelt avab märtsi lõpus Kagukeskuses uksed 2300ruutmeetrise üldpinnaga Selver. Poe juhtkond on lubanud, et ka Vilja tänava kauplus jätkab klientidele hea ja parema müümist. Lisanduv ostuparadiis tihendab veelgi senist konkurentsi, kus juba praegu[…]

 • Kohus: kuu aega elatise maksmisega viivitamine võib olla karistatav

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 7, 2019

  Kohus: kuu aega elatise maksmisega viivitamine võib olla karistatav Riigikohus selgitas reedel tehtud otsuses, et juba ühe kuu pikkune lapsele väljamõistetud elatise maksmisest kõrvalehoidumine võib olla karistatav.Kriminaalkolleegium märkis otsuses, et elatise maksmisest kõrvalehoidumisega on tegemist juba siis, kui vanem teadlikult viivitab elatise maksmisega rohkem kui üks kuu. Vanem hoiab[…]

 • Keskkonnaamet koristas tänavu üle 250 tonni jäätmeid

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 6, 2019

  Keskkonnaamet koristas tänavu üle 250 tonni jäätmeid Keskkonnaamet koristas tänavu reformimata riigimaalt 92 tonni ohtlikke ja 158 tonni tavajäätmeid.Ebaseaduslikult ladestatud jäätmeid koristati sel aastal 12 objektilt kuuest maakonnast. Harjumaal korrastati neli, Tartumaal kaks ning Lääne-Virumaal, Põlvamaal, Pärnumaal, Võrumaal üks objekt. Valdavalt koristati kõrvalistest paikadest ehitus- ja lammutusprügi ning segaolmejäätmeid, aga ka puitu,[…]

 • Tänavu on liiklusõnnetustes hukkunud 50 inimest

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 6, 2019

  Tänavu on liiklusõnnetustes hukkunud 50 inimest Käesoleval aastal on jaanuari algusest novembri lõpuni liikluses hukkunud kokku 50 inimest.Käesoleva aasta 11 kuu jooksul on aset leidnud 1330 inimkannatanuga liiklusõnnetust, ütles BNS-ile politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja. Neis hukkus 50 ning viga sai 1616 inimest.Möödunud aasta sama ajavahemiku jooksul[…]

 • Kolmandas kvartalis oli Eestis 11 900 vaba töökohta

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 6, 2019

  Kolmandas kvartalis oli Eestis 11 900 vaba töökohta Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides oli tänavu kolmandas kvartalis 11 892 vaba ametikohta, mida on aastatagusest 4 protsenti ning eelmisest kvartalist 6 protsenti enam.Seejuures on vabade ametikohtade arv püsinud üle 10 000 alates 2017. aasta esimesest kvartalist, teatas statistikaamet.Ametikohtade koguarv – vabad[…]

 • Võru linna tabanud gripilaine on taandumas

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 6, 2019

  Võru linna tabanud gripilaine on taandumas Võru Kesklinna koolist alguse saanud B-gripi puhang on vaibumas, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.Terviseameti labor tuvastas Võrus neli gripijuhtumit, neist kaks Kesklinna koolis ja ühe lasteaias. Mujal Eestis on tuvastatud üks gripiviirus Lääne- ja teine Järvamaal.Terviseameti gripikeskuse peaspetsialisti Olga Sadikova sõnul oli[…]

 • Põletikulise soolehaigusega patsient: olen pidanud oma elus loobuma paljust

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 6, 2019

  Põletikulise soolehaigusega patsient: olen pidanud oma elus loobuma paljust 1. detsembrist kuni 7. detsembrini tähistatakse üle maailma põletikulise soolehaiguse nädalat, et juhtida tähelepanu Crohni tõvele ja haavandilisele koliidile (Inflammatory bowel disease). IBD-nädal kannab sõnumit „Teha nähtamatu nähtavaks“, mis keskendub igapäevaelus IBD- ga elamise tegelikkusele, sest väliselt tunduvad neid haigusi[…]

 • Põllumehed juhivad tähelepanu ebaõiglastele põllumajandustoetustele

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 6, 2019

  Põllumehed juhivad tähelepanu ebaõiglastele põllumajandustoetustele Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) ja Eestimaa Talupidajate Keskliit (ETKL) algatasid petitsiooni, et juhtida Euroopa Parlamendi tähelepanu Eesti põllumajandustootjate ebavõrdsele kohtlemisele Euroopa Liidu põllumajandustoetuste maksmisel.EPKK ja ETKL algatasid Eesti põllumajandustootjate nimel pöördumise Euroopa Parlamendi poole seoses Euroopa Komisjoni poolt välja pakutud eelarvekavaga[…]

 • Pühade meelelahutus ei tohi naabreid segada

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 6, 2019

  Pühade meelelahutus ei tohi naabreid segada Eesti Korteriühistute Liit tuletab detsembris meelde, et vilkuvate tulede, rõdude kaunistamise või ilutuleststikuvahendite kasutamisega tuleks piiri pidada, sest liigne meelelahutus ei tohi naabreid segada. „Viimasel ajal on taas meieni jõudnud juhtumeid, kus inimesed on hädas kõrvalmaja rõdudel härivate vilkuvate pühadekaunistusega. Samuti[…]

 • Päevaga said liikluses vigastada neli inimest

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 6, 2019

  Päevaga said liikluses vigastada neli inimest Neljapäev tõi kaasa kaks rasket liiklusõnnetust, milles said kokku vigastada neli inimest. Esimene õnnetus juhtus kell 16.08 Tallinnas Tulika ja Sinika tänava ristmikul, kus seni tuvastamata juhi juhitud Toyota RAV4 sooritas vasakpoolsest sõidureast parempööret ja liikus ette trollile Ganz Solaris, mida[…]

 • Võrumaalt pärit Gristel Aste pürgib Fjällräveni polaarmatkale

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 5, 2019

  Võrumaalt pärit Gristel Aste pürgib Fjällräveni polaarmatkale Võrumaalt pärit 27aastane Gristel Aste osaleb ülemaailmsel konkursil, et pääseda 300kilomeetrisele Fjällräven Polari nädal aega kestvale kelgukoeramatkale.Konkursil osalejad on jaotatud 11 regiooni vahel. Igast regioonist valitakse kaks inimest. Esimene valitakse internetihääletusel Polari rakendusportaalis ning võitja selgub häälte koguarvu järgi, teise[…]

 • FOTOD Endise naftabaasi territooriumi reostuse likvideerimine võib maksma minna kuni seitse miljonit eurot

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 5, 2019

  FOTOD Endise naftabaasi territooriumi reostuse likvideerimine võib maksma minna kuni seitse miljonit eurot Teisipäeval Võrumaad väisanud keskkonnaministeeriumi ametnikud eesotsas minister Rene Kokaga olid arvamusel, et Kose tee ääres asuva endise naftabaasi territooriumil oleva reostuse likvideerimiseks tuleb raha leida. Reostuse likvideerimise jätkamiseks peavad kokkuleppele jõudma aga ennekõike peamised osapooled, milleks on Võru linn, kaitseministeerium[…]

 • Kust leiab Võrumaa kodutu turvalise pesapaiga?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 5, 2019

  Kust leiab Võrumaa kodutu turvalise pesapaiga? Kurjad ilmad muudavad koduta inimeste päevad ja ööd aina keerulisemaks. Leht uurib Rõuge, Antsla ja Setomaa valla ametnikelt ning Võru linnalt, kas kõigil piirkonna elanikel on soe tuba ootamas ja kuidas omavalitsused elu hammasrataste vahele jäänuid toetavad.Variante jagubRõuge valla sotsiaalosakonna[…]

 • Setomaa vald ootab uusi elanikke – iga inimene on oluline

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 5, 2019

  Setomaa vald ootab uusi elanikke – iga inimene on oluline 1. jaanuarist 2019 jõustus rahvastikuregistri seaduse muudatus, mis puudutas inimesi, kelle elukoht rahvastikuregistris oli ainult kohaliku omavalitsuse, linna või valla täpsusega, aga puudus tänavanimi ja majanumber. Seaduse muudatuse tulemusel jäid paljud inimesed rahvastikuregistrijärgsest elukohast ilma, see on tinginud vajaduse korraldada[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 4. detsembril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 4, 2019

  Võru Linnavalitsuse istung 4. detsembril Võru linna jäätmevaldajate registri põhimäärusKehtestati uus Võru linna jäätmevaldajate registri põhimäärus, mis arvestab nii kehtivate õigusaktidega kui võimaldab kaasaegseid tehnilisi lahendusi. Põhimäärus hakkab kehtima 1. jaanuarist 2020.Ehituslubade väljastamineVäljastatakse ehitusluba:kontorihoone-garaaži ümberehitamiseks asukohaga Ringtee 10;laohoone ümberehitamiseks asukohaga Ringtee 10;{loadmoduleid 1108}vee- ja kanalisatsioonitorustike[…]

 • Võrumaalane saab oma rohud kätte ka pärast apteegireformi

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 4, 2019

  Võrumaalane saab oma rohud kätte ka pärast apteegireformi Samamoodi nagu ülejäänud riigis on ka Võrumaal puhkenud apteegipaanika – meedia ning ravimikaupmeestele kuuluvad „ketiapteegid” löövad lokku peatse tabletikriisi teemal. Tegelik seis näitab, et Võru linna ja maakonna proviisorid on seadusemuudatusega aegsasti toime tulnud. Võru linnas ja maakonnas jäävad medikamendid[…]

 • Võru Spordikeskuses toimusid EDO Dance Blaze võistlused Postkast x

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 4, 2019

  Võru Spordikeskuses toimusid EDO Dance Blaze võistlused Postkast x Laupäeval toimus Võru spordikeskuses Estonian Dance Organization Dance Blaze’i reitinguturniir, kust võtsid osa ka Võru tantsijate rühmad, saavutades häid kohti.Pildil hetk autasustamisest, kus kõik on koondunud poodiumi ette ning ootavad tulemusi.

 • Võru noormees Karl Jörgen Lööper inspireerib teisi

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 3, 2019

  Võru noormees Karl Jörgen Lööper inspireerib teisi Haridus- ja teadusminister Mailis Reps tunnustas aasta parimaid ettevõtlusõppe edendajaid ning ettevõtlikke õppureid ja õpetajaid üle Eesti. Silmapaistva kandidaadina pälvis tänukirja ka Võru gümnaasiumi õpilane Karl Jörgen Lööper (18).Ise arvabKarl Jörgen Lööperi sõnul ei võta ta midagi ette tunnustuse pärast,[…]

 • Keskväljak on muutunud ja kuused samuti, vaata, millised näevad välja Võru linna jõulupuud 1960. ja 2019. aastal.

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 3, 2019

  Keskväljak on muutunud ja kuused samuti, vaata, millised näevad välja Võru linna jõulupuud 1960. ja 2019. aastal. Pühapäeval, esimesel advendil mattus Võru pehme lumevaiba alla ning linna jõulupuu sai külge esimese sädeleva jõulurüü. Pisike seitsme ja poole meetrine kuusk koos keskväljaku kaunistustega loovad piduliku, ent samas hubase mulje.Kuuse avamispidu möödus meeleolukalt ja südamlikult koos avakõnede ning tantsu[…]

 • Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest 17 joobes sõidukijuhti

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 3, 2019

  Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest 17 joobes sõidukijuhti Üks juht oli esialgsetel andmetel uimasteid pruukinud ja 16 olid liiklusse siirdunud alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas siseministeerium BNS-ile.Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti[…]

 • Kohus mõistis pussitaja tingimisi vangi

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 2, 2019

  Kohus mõistis pussitaja tingimisi vangi Võrus rüseluse käigus noa haaranud ja sellega kaaslast korduvalt tabanud Andrusele (31) mõistis Tartu maakohus kaks aastat ja kaheksa kuud tingimisi vangistust, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees. Tartu maakohus arutas kriminaalasja 25. novembril ja kuulutas 28. novembril välja otsuse, millega tunnistas Andruse süüdi[…]

 • Politsei tabas ööpäevaga 24 joobes sõidukijuhti

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 1, 2019

  Politsei tabas ööpäevaga 24 joobes sõidukijuhti Kõik tabatud juhid olid liiklusse siirdunud alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas siseministeerium BNS-ile.Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.Kui[…]

 • Reedesed liiklusõnnetused juhtusid valdavalt jalakäijatega

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 30, 2019

  Reedesed liiklusõnnetused juhtusid valdavalt jalakäijatega Teedel ja tänavatel juhtus reedel seitse tõsisemate tagajärgedega liiklusõnnetust, milles viga saanud seitsmest inimesest viis olid jalakäijad.Esimene õnnetus juhtus kella 8.35 ajal Võrus Jüri tänav 39 juures, kus 34-aastane naine sõitis Audi A4-ga ülekäigurajal otsa 70-aastasele naisele. Juht toimetas viga saanu[…]

 • Piirivalve ja toll viisid Lõuna-Eestis läbi ühisreidi

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 29, 2019

  Piirivalve ja toll viisid Lõuna-Eestis läbi ühisreidi Lõuna prefektuuri piiriametnikud kontrollisid koos tolliametnikega Lõuna-Eestis läbi viidud ühisreidil sõidukeid.Kolmapäeval viisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud koostöös tolliametnikega Võru- ja Põlvamaal läbi kontrollreidi, avastamaks Eesti ja Venemaalt pärit salakaupa, edastas Lõuna prefektuur.Reidi käigus kontrolliti piiriäärsel alal 128 sõidukit ja 144 inimest ning[…]

 • Uus kiirabiauto Rosalie võtab koha sisse Katariina kõrval

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 28, 2019

  Uus kiirabiauto Rosalie võtab koha sisse Katariina kõrval Teisipäeva hommikul kell 11 koguneti Meegomäele Lõuna-Eesti haigla juurde, et sisse õnnistada uus kiirabiauto Rosalie. Eestis on kiirabi- ning teisi päästeautosid vaimulikud sisse õnnistanud juba üle 20 aasta, taasiseseisvumise ajast alates. Viimati sai oma õnnistuse Lõuna-Eesti haiglas 2017. aastast teedel[…]

 • Piirivalvurid tabasid ebaseaduslikult piiri ületanud Venemaa kodaniku

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 28, 2019

  Piirivalvurid tabasid ebaseaduslikult piiri ületanud Venemaa kodaniku Piirivalvurid tabasid Setomaal ebaseaduslikult üle piiri tulnud Venemaa kodakondsusega mehe. Kolmapäeva hilisõhtul avastasid Saatse kordoni piirivalvurid ühe inimese liikumise Võrumaal Setomaa valla piiriäärsel alal, edastas Lõuna prefektuur.Piirivalvepatrull pidas Pattina külas kinni ebaseaduslikult piiri ületanud 28-aastase Venemaa kodaniku.Mees viidi esmasteks menetlustoiminguteks ning[…]

 • Mis kinni ei jää, saab kinni pandud

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 28, 2019

  Mis kinni ei jää, saab kinni pandud JUHTKIRI Äärmuslikud meetodid on tänapäeval pigem trend kui harv juhus. Ei ole kaua aega möödas sellest, mil eestlasi prooviti kõrge hinnaga alkoholist eemale hoida. Sekka poogiti ka kampaaniaid, millega katsuti inimest sunduslikke meetmeid kasutamata õigele teele suunata. Sama kehtib ka[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 26. novembril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 27, 2019

  Võru Linnavalitsuse istung 26. novembril Ürituse korraldamine ning tänavate ja väljaku sulgemineKorraldatakse avalik üritus "Võru linna jõululaat ja III talvine tantsupäev" 8. detsembril 2019 Võru linnas kella 10–17. Keskväljak ning väljakuga piirnev Jüri tänava lõik ja Seminari tänav suletakse kella 5.30–18.00.Isikliku kasutusõiguse seadmineAnti nõusolek isikliku[…]

 • Antsla gümnaasiumi renoveerimistöödega alustatakse jaanuaris

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 26, 2019

  Antsla gümnaasiumi renoveerimistöödega alustatakse jaanuaris Möödunud nädala reedel sõlmis Antsla vallavalitsus ASiga Tartu Ehitus lepingu Antsla gümnaasiumi kauaoodatud C-korpuse rekonstrueerimistöödeks. Kui veel pool aastat tagasi valitses selgusetus nii ehitustööde tegija kui ka valla poolt rahastatava summa osas, siis kauaoodatud remondiga alustatakse juba lähikuudel.Kauaks venima jäänudVeel[…]

 • Vastseliina hooldekodu on aastaga edukalt jalgadele tõusnud

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 23, 2019

  Vastseliina hooldekodu on aastaga edukalt jalgadele tõusnud Vastseliina hooldekodu juht: „Inimlikkust ei tohi siin kunagi kaotada”Möödunud aasta suve lõpus uude majja kolinud Vastseliina hooldekodus on aasta jooksul muutunud palju. Võrumaa suurimast hooldekodust sai üleöö üks nüüdisaegseim ja kogukonnaga koostööd tegev hooldusteenust pakkuv asutus Eestis.Sirgetel jalgadelKüsimustel, mis puudutavad[…]

 • Mis selle vaikusega peale hakata?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 22, 2019

  Mis selle vaikusega peale hakata? JUHTKIRI On trendikas kutsuda maale elama, eemale linnakärast vaikust nautima. Ka väike Võru linn on tallinlaste jaoks maa. Kui varem veel oli nii, et maakonnas elavad inimesed väisasid Võru kui suurt linna ning said siin enamik toimetusi tehtud ja asju[…]

 • Võrru saabunud B-gripp ja viirushaigused on jätnud koju pooled Kesklinna kooli õpilastest

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 21, 2019

  Võrru saabunud B-gripp ja viirushaigused on jätnud koju pooled Kesklinna kooli õpilastest Alates eelmise nädala lõpust on kiiresti hakanud tõusma viirushaigustesse ja grippi haigestumine.Kõige suurema haigestumisega on praegu Võru Kesklinna kool, kus alates möödunud nädala neljapäevast on haigestunud palju lapsi. Direktor Kaare Lille sõnul puudus teisipäeval koolist 229 õpilast, mis on 50[…]

 • LED välisvalgustid – kuidas valida õige värvitemperatuur?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 20, 2019

  LED välisvalgustid – kuidas valida õige värvitemperatuur? Kaalud uut välisvalgustussüsteemi? Esmalt on oluline mõista, mida tähendab värvitemperatuur ja mis on valguse olemus, erinevat tüüpi valguse mõju ja nende poolt kasutatavaid valgusallikaid. 1a.ee teeb väikese kokkuvõtte!Kaasaegsete valgustustehnoloogiate abil saavad koduomanikud valida mitte ainult oma valgustite heleduse, vaid ka[…]

 • Võru linn parendab puudega inimeste isikuabiteenuseid

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 19, 2019

  Võru linn parendab puudega inimeste isikuabiteenuseid Eelmisel nädalal otsustas Võru linnavolikogu lõpetada 2010. aastast kehtinud raske ja sügava puudega täisealiste inimeste hooldamise korraldamise toetuse taotluste vastuvõtu. Vabanenud eelarveraha läheb isikuabiteenustesse. Puudega lapsi muudatus ei puuduta, nemad saavad veidi teise nimega, hooldamise toetust, seda maksab linn endistel[…]

 • Ajalooline Postitee läbis 17kilomeetrise uuenduskuuri

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 17, 2019

  Ajalooline Postitee läbis 17kilomeetrise uuenduskuuri Maanteeamet ja maanteemuuseum avasid eile, 15. novembril pidulikult Postitee Vooreküla-Puskaru teelõigu, mis läbis 2019. aastal põhjaliku taastusremondi. Ligi 17,5 kilomeetri pikkune teelõik oli viimane, mis sai uue katte Põlvamaad läbival Postiteel.Uuenduskuuri läbis 32 kilomeetrit teid„17 kilomeetrit on selle aasta rõõm.[…]

 • Põlva sünnitajad on teretulnud Võrru oma beebisid ilmale tooma

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 14, 2019

  Põlva sünnitajad on teretulnud Võrru oma beebisid ilmale tooma Teisipäeval otsustas ASi Põlva Haigla nõukogu, et haigla jätkusuutlikkuse tagamiseks kujundatakse sünnitusabi teenused ümber ja sünnitusosakond suletakse selle aasta lõpus.Emade ja beebide ootelLõuna-Eesti haigla ravijuht Agnes Aart tõdes, et Põlva haigla sünnitusosakonna sulgemise otsus ei tulnud üllatusena. Ta ei pea[…]

 • Võru Linnavolikogu istung 13. novembril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 13, 2019

  Võru Linnavolikogu istung 13. novembril Sotsiaaltoetuste määramise ja maksmise korra muutmineMuudeti Võru Linnavolikogu 09.03.2016 määrust nr 14 "Sotsiaaltoetuste määramise ja maksmise kord" puudega isiku hooldamise korraldamise toetuse osas, mis võimaldab suunata Võru linna 2020. aasta eelarvelised vahendid vajalike hoolekandeliste teenuste osutamiseks ja arendamiseks.Eraüldhariduskooli tegevuskulutoetusVõru linnas[…]

 • Põlva haigla loobub sünnitusabi pakkumisest

  Põlva Nov 12, 2019

  Põlva haigla loobub sünnitusabi pakkumisest AS-i Põlva Haigla nõukogu otsustas, et haigla loobub sünnitusabi pakkumisest, selle asemel  rajatakse haiglasse Lõuna-Eesti esimene ämmaemanduskeskus.Teisipäeval kogunenud AS Põlva Haigla nõukogu otsustas haigla jätkusuutlikkuse tagamiseks rajatakse haiglasse Lõuna-Eesti esimene ämmaemanduskeskus ning kaasajastada erakorralise meditsiini osakond, edastas nõukogu. Nõukogu kaalus ka sünnitusabi teenuse[…]

 • Pehmed või kõvad madratsid – kummad on tegelikult paremad?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 8, 2019

  Pehmed või kõvad madratsid – kummad on tegelikult paremad? Korralikuks puhkamiseks vajab inimene head kehaasendit ja madratsid mängivad siin olulist rolli. Kui sinu magamisasemega on midagi valesti, võivad kergesti kimbutada selja-, liigese- või kaelavalud. Väga sageli on kaebuste põhjuseks voodi, mis on liiga kõva, pehme või hoopiski lohku vajunud.[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 6. novembril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 6, 2019

  Võru Linnavalitsuse istung 6. novembril Ürituse kooskõlastamine ja väljaku sulgemineFüüsilisest isikust ettevõtjale Sirle Sillaste anti nõusolek avaliku ürituse "Võru laat" korraldamiseks 22. novembril 2019 kella 09–16.Ürituse kooskõlastamine ja väljaku sulgemineKeskoja osaühingule anti nõusolek avaliku ürituse "Advendilaat" korraldamiseks 29. novembril 2019 kella 09–16.Projekteerimistingimuste kinnitamineNõustuti Raudtee tn[…]

 • Põlvas saab peagi taas ujuda

  Põlva Nov 6, 2019

  Põlvas saab peagi taas ujuda Põlvas on ehitajad lähipäevil lõpetamas ujula renoveerimist, mis toob peagi piirkonna elanikele mugavad suplusvõimalused, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees. Põlva spordikooli direktori Markus Käo sõnul väidavad ehitajad, et saavad tööd tähtajaks valmis. «Kui algul töötati esmapäevast reedeni, siis viimasel ajal on mehed majas[…]

 • Nüüdisaegsed maskid

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Oct 29, 2019

  Nüüdisaegsed maskid JUHTKIRI Kui aegu tagasi olid elekter, internetiühendus, soe vesi ja muu selline luksus, siis nüüd enam mitte. Tänapäeval on inimkond jõudnud etappi, kus kõik eelmainitu on iseenesestmõistetav. Kahjuks ei ole vale väide, et inimene harjub kõigega. See ei ole pelgalt[…]

 • Numbrite mäng

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Oct 27, 2019

  Numbrite mäng JUHTKIRI Selgitada võib asju nii- või teisipidi, kuid lõpuks on tarvis ikkagi tõestust. Kui lobajuttu võib vahel kaheti mõista, siis numbreid paraku mitte kuidagi. Kui praegu on alampalk 540 eurot, siis nii see ka on ja seda ei saa mõista[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 23. oktoobril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Oct 23, 2019

  Võru Linnavalitsuse istung 23. oktoobril Osalemine vanemlusprogrammis "Imelised aastadOtsustati osaleda Tervise Arengu Instituudi poolt koordineeritud tõenduspõhises vanemlusprogrammis "Imelised aastad" perioodil august kuni detsember 2020.Projekti kogumaksumus on 8600 eurot. Tervise Arengu Instituudi poolne vanemlusprogrammi rahastamine on kuni 75% projekti kogumaksumusest.Haridusasutuste poolt osutatavate teenuste hinnadKorrigeeriti ja kehtestatakse[…]

 • Kõik lumehelbekesed ei maandu pehmelt

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Oct 18, 2019

  Kõik lumehelbekesed ei maandu pehmelt JUHTKIRI Üheks lastevanemate eesmärgiks on oma võsukestest koostöös kooli ja huviringidega kohusetundlikud, töökad, tugevad ja leidlikud riigi edasiviijad kasvatada. Püüdes ise rööprähelda ja suuta toime tulla nii palgatöö, lastekasvatamise kui ka oma huvidega upuvad vanemad sageli ülepeakaela ära. Paljud neist[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 17. oktoobril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Oct 17, 2019

  Võru Linnavalitsuse istung 17. oktoobril Toetuse andmineMittetulundusühingule Toetuskeskus Meiela anti toetust 1296 eurot lähetuskulude katteks, et osaleda Võru linna sõpruslinnas Suwalkis (Poola) 19.–22. novembrini 2019 toimuval puuetega inimestele suunatud rahvusvahelisel St. Andrew's ballil.Koolieelsete lasteasutuste hoolekogude moodustamine ja koosseisude kinnitamineMoodustati Võru linna koolieelsete lasteasutuste hoolekogud.Võru Lasteaed[…]

 • Võru Linnavolikogu istung 16. oktoobril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Oct 16, 2019

  Võru Linnavolikogu istung 16. oktoobril Võru linna eelarvestrateegia aastateks 2020-2024Võeti vastu "Võru linna eelarvestrateegia 2020-2024", kus kajastuvad nimetatud perioodiks kavandatud investeeringud ja nende rahastusallikad. Määrus jõustub 1. jaanuaril 2020.Ühtlasi tunnistati kehtetuks Võru Linnavolikogu 17. oktoobri 2018 määrus nr 14 "Võru linna eelarvestrateegia 2019-2023".Eelarvestrateegia põhieesmärk on[…]

 • Sõim meemide kaudu

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Oct 16, 2019

  Sõim meemide kaudu JUHTKIRI Kas sõim meemide abil on nagu sõim läbi lillede? Tänapäeva noored inimesed on õnnesärgis sündinud, sest neile on vabalt kätte antud nii ohtralt eneseväljendamise vahendeid. Seda saab teha nii anonüümselt kui ka avalikult otse või siis avalikult läbi huumoriprisma.[…]

 • Kas oled talvisteks teeoludeks valmis?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Oct 10, 2019

  Kas oled talvisteks teeoludeks valmis? Talv läheneb ja aeg on auto rehvid kriitilise pilguga üle vaadata! Kulunud muster, mehaanilised vigastused või lihtsalt liiga vanad rehvid? Panusta turvalisusesse ja osta K-rautast kvaliteetsed soodsad talverehvid!Korralikud rehvid tagavad ohutu teekonna! Sõltumata sellest, kui palju kilomeetreid talve jooksul läbid,[…]

 • Kuidas muuta oma igapäevatöö tõhusamaks?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Oct 10, 2019

  Kuidas muuta oma igapäevatöö tõhusamaks? On selge, et õnnelik töötaja on produktiivsem. Et hommikul hea tundega tööle minna, on oluline, et sinu töökoht, sealhulgas kõik töötamiseks mõeldud abivahendid nagu näiteks kontoritarbed, oleksid kättesaadavad ja vastaksid ootustele. Sest just see muudab igapäevatöö kordades hõlpsamaks ja pingevabamaks.3[…]

 • Kõigil on ju abi tarvis

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Oct 4, 2019

  Kõigil on ju abi tarvis JUHTKIRI Tihti kuuleme, et arutatakse põllumeeste toetuste üle. Tõsi on, et neil on toimetulekuks tuge vaja ja võrreldes muu Euroopaga oleme selles osas sageli veidi nutuses seisus. Kui aga vaadata laiemalt, siis abi järele karjub iga sektor Eestimaal, mitte ainult[…]

 • 1. oktoobri paberleht

  Võrumaa Teataja Digileht Oct 1, 2019

  1. oktoobri paberleht - Võrumaa tööstuspärl Lasva veetorn-galerii tähistab kümnendat tegutsemisaastat- Laadamelus kohtuvad konkurents ja lõbu - Nädalavahetusel kaubeldi Sulbi mihklilaadal ja Lätimaal Apes sügislaadal- Loometalgutel pälvisid enim tähelepanu IT-huviring, lahe vahetund ja linnast lugusid pajatav idee- Võru linn ei plaani linnakalmistut naftabaasi[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 25. septembril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Sep 25, 2019

  Võru Linnavalitsuse istung 25. septembril Ürituste kooskõlastamine ja väljaku sulgemineFüüsilisest isikust ettevõtjale Sirle Sillaste anti nõusolek avaliku ürituse "Võru laat" korraldamiseks 18. oktoobril 2019 kella 9–16 Võru keskväljakul.Keskoja osaühingule anti nõusolek avaliku ürituse "Sügislaat" korraldamiseks 25. oktoobril 2019 kella 09─16 Võru keskväljakul.Kaitseliidu Võrumaa malevale anti[…]

 • Põlvamaal pääses varingu alla jäänud kaevetööline napilt eluga

  Põlva Sep 24, 2019

  Põlvamaal pääses varingu alla jäänud kaevetööline napilt eluga Põlvamaal pääses esmaspäeva keskpäeval varingu alla jäänud kaevatööline napilt eluga. Päästjad said õnnetuse kohta teate kell 12.57, kui selgus, et Põlva vallas Himmaste külas varises kaevetöödel pinnas kraavis olnud mehe peale, teatas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja BNS-ile Päästjate saabumise ajaks oli mees pinnase alt[…]

 • Kas eestlane on prügiloom?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Sep 23, 2019

  Kas eestlane on prügiloom? JUHTKIRI Iga päev prügi ära visates ei mõelda just sageli, kui palju seda rämpsu aasta lõpuks kokku koguneb ja mis sellest edasi saab. Agaramad küll sorteerivad juba prügi, et vältida eramaja prügikasti liiga kiiret täitumist, kuid sedagi pigem rahalise kokkuhoiu,[…]

 • TOP5 situatsiooni, kus nutitelefon on asendamatu abimees

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Sep 2, 2019

  TOP5 situatsiooni, kus nutitelefon on asendamatu abimees Tänapäeval ei kujuta me elu ilma nutitelefonita ettegi, sest kogu maailm on kolinud internetti. On situatsioone, mille lahendamisel on nutitelefonid lausa hindamatu väärtusega. 1a toob välja nendest 5 levinumat, loe edasi!Tehnoloogia areng on jõudnud sinna, et nutitelefon asendab edukalt ka[…]

 • Anname nõu: kuidas valida see üks ja õige külmkapp?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 30, 2019

  Anname nõu: kuidas valida see üks ja õige külmkapp? Köök ilma külmkapita? Raske ettegi kujutada, sest külmik mängib toidu säilitamisel võtmerolli. Kuna erinevat tüüpi külmikud võtavad silme eest kirjuks, siis millest lähtuda? K-rauta teeb valikutest väikese informatiivse kokkuvõtte!Kui suur külmkapp valida? Kas energiasäästlikkus on sinu maailmas olulisel kohal? Mil[…]

 • Nädalavahetusel saab Põlva- ja Võrumaal lemmikloomi vaktsineerida

  Põlva Aug 22, 2019

  Nädalavahetusel saab Põlva- ja Võrumaal lemmikloomi vaktsineerida Laupäeval ja pühapäeval saab koeri ja kasse tasuta marutaudi vastu vaktsineerida Põlva- ja Võrumaal.Veterinaar- ja toiduameti loomatervise ja -heaolu osakonnajuhataja Harles Kaupi sõnul on Eesti küll marutaudivaba maa, kuid endiselt haigusest püsivalt ohustatud."Kagu-Eesti piirneb Venemaa aladega, kus on marutaud jätkuvalt[…]

 • 10. augusti paberleht

  Võrumaa Teataja Digileht Aug 10, 2019

  10. augusti paberleht - Valitsusel täitus sada päeva- Ohvriabi kriisitelefonile pöörduti poole aastaga ligi kolm tuhat korda- Üüjuusuks valmistujad koguvad koos harjutades jooksukilomeetreid- Pidupäevahelid – Võru kõla 235- Krapsakal gurmeekokal on sirge siht silme ees – võruka kõhtu peavad jõudma parimad palad!- Ministri[…]

 • Põlvamaal perekodust lahkunud 17-aastane Egeliin leiti Võrust

  Põlva Aug 9, 2019

  Põlvamaal perekodust lahkunud 17-aastane Egeliin leiti Võrust 2019-08-09 12:07:30 Tähelepanelike inimeste vihjete abil õnnestus neiu Võru linnast tabada. Temaga on kõik korras ja politseipatrull viib ta tagasi koju. Aitäh kõigile koostöö eest.  Politsei palub kaasabi selgitamaks 17-aastase Egeliini asukohta, kes lahkus Põlvamaal Tilsi perekodust ega ole sinna naasnud.Egeliin lahkus Tilsi perekodust[…]

 • Põlvas otsisid 150 inimest Kagu-Eesti õnne valemit

  Põlva Aug 9, 2019

  Põlvas otsisid 150 inimest Kagu-Eesti õnne valemit Neljapäevaga Põlvas alguse saanud ametnike välitööde avakonverentsil nuputasid riigi ja kohalike omavalitsuste töötajad, piirkonna ettevõtjad ning kohalikud sädeinimesed üheskoos õnne valemit, kuidas tagada Kagu-Eesti inimestele mugav ja atraktiivne elukeskkond ning regiooni tasakaalukas areng.„Õnne õuele toomine eeldab sellega tegelemist, nii me[…]

 • Amet soovitab operatsioonisüsteemist Windows 7 loobuda

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 1, 2019

  Amet soovitab operatsioonisüsteemist Windows 7 loobuda Windows 7 kasutajad peavad valmistuma tarkvara uuendamiseks. Microsoft lõpetab järgmise aasta 14. jaanuaril Windows 7 operatsioonisüsteemi toetamise. Sellest päevast alates nad ei paku enam Windows 7-le tehnilist tuge, tarkvarauuendusi ning turbevärskendusi. Ehk arvuti muutub haavatavaks.Kui Windows 7 tugi lõppeb, siis ei paku[…]

 • 1. augusti paberleht

  Võrumaa Teataja Digileht Aug 1, 2019

  1. augusti paberleht - Korteriühistud saavad küsida toetust kütteseadme väljavahetamiseks- MTÜ Müüdud Naer toob sellel suvel publiku ette korraga kaks lavastust- Vanaemade raamatu autor ootab vihjeid vaprate Võrumaa vanaisade kohta- KÜSITLUS Kas külastasite lastefestivali? Kuidas jäite rahule ja kas olete ka eelnevatel aastatel[…]

 • Põlva Haigla uus ravijuht on Marion Ploovits

  Põlva Jul 31, 2019

  Põlva Haigla uus ravijuht on Marion Ploovits Alates 1. oktoobrist täidab Põlva Haigla ravijuhi ülesandeid doktor Marion Ploovits, kes on olnud haiglaga seotud viimased seitse aastat.Ploovits on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 2007. aastal ja sisehaiguste residentuuri 2012. aastal. Ploovits on töötanud arstina peamiselt Põlva Haiglas, ent väikese[…]

 • Põlva sünnitajad suunatakse Võrru või Tartusse

  Põlva Jul 24, 2019

  Põlva sünnitajad suunatakse Võrru või Tartusse Kuna Põlva haiglast lahkub 1. augustil täiskohaga lastearst ning osalise koormusega töötaval arstil on puhkus, suunatakse sünnitajad 1.–22. augustini Võrru või Tartusse, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.Ajalehe kinnitusel on olukord muret tekitav ka pärast seda ajavahemikku. «Kui meil ei ole õnnestu 22.[…]

 • Põlvas saab maavalitsuse hoonest riigimaja

  Põlva Jul 22, 2019

  Põlvas saab maavalitsuse hoonest riigimaja Põlvas on riigimajaks valitud endine maavalitsuse hoone aadressil Kesk 20, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees. Majja on planeeritud senistele asutustele lisaks kolida PRIA, keskkonnainspektsiooni, põllumajandusameti ja veterinaarkeskuse Põlva büroode töötajad. Hoone on heas korras, kuid ligipääsetavus ning seal liikumine on raskendatud, mistõttu vajab[…]

 • Milline muruniitja soetada – murutraktor või käsiniiduk?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 5, 2019

  Milline muruniitja soetada – murutraktor või käsiniiduk?  Kas vana muruniiduk on juba oma aja ära elanud ja oleks tarvis uut ning kvaliteetset masinat? Miski ei riku suvisel päeval hullemini tuju, kui niitmata muru, mis kasvab väga kiiresti üha võimsamaks. Äkki seekord on jäänud teile silma murutraktorid? Vaatame[…]

 • 4 tähtsat asja, mida peaks teadma kihlasõrmuse valimisel

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 5, 2019

  4 tähtsat asja, mida peaks teadma kihlasõrmuse valimisel Kihlasõrmuse ostmine võib tunduda ületamatult raske ülesandena. Valikus on siiski ju sajad kihlasõrmused, üks kaunim kui teine. Kuidas leida see üks ja õige, millega oma partnerit jalust rabada? Kui sa pole varasemalt kokku puutunud särava ehtemaailmaga, annab käesolev artikkel sulle[…]

 • EJL alistas Põlva linnastaadioni avamängus Põlvamaa võistkonna

  Põlva Jun 25, 2019

  EJL alistas Põlva linnastaadioni avamängus Põlvamaa võistkonna Põlva linnastaadioni muruväljaku avamismängul läksid vastamisi Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) ja Põlvamaa võistkonnad. Kohtumises jäi tulemusega 10:4 peale EJLi võistkond.Jalgpalliliit asus kohtumist juhtima kolmandal minutil, kui täpne oli Juss Tamming, kes esimese 35-minutilise poolaja viimastel minutitel suurendas eduseisu. Vaheajapausile minnes[…]