Menu

„Pommionu” Jüri Luik: „Tulik otsis võimalusi minu karistamiseks.”

„Pommionu” Jüri Luik eile oma poes Võrus Paju tänaval valmistumas aastalõpu ilutulestikuralliks. Foto: Võrumaa TeatajaINTERVJUU • Jüri Luik on julge mees. Tal on kõige kohta oma arvamus, mida ta ei pelga välja öelda. Oma aastalõpuintervjuu esimeses osas tulistab „Pommionu” rakette Eesti poliitika juhtfiguuride pihta ning räägib, mida võttis tema korralekutsumiseks ette Võru endine linnapea ja maavanem Ülo Tulik, kes nüüd Riigikogu liikme leiba sööb.

Tere Jüri, kuidas läheb su äril? Aastavahetus ligineb, kas paugutajad jooksevad poele tormi?

 


Jüri Luik: Ilma naljata, teeks kasti konjakit välja inimesele, kes mõtles välja sellise hea äriprojekti nagu MASU. Paistab, et raha on juurde trükitud, sest ostjate puuduse üle küll nuriseda ei saa.


Mida kõige rohkem ostetakse?


J. L.: On kujunenud välja kaks ostjate gruppi – kuni 25 eurot ja 25–200 eurot. Uhkemate autode omanikud ei põlga isegi 400 euro suuruseid oste teha. Kõige rohkem läheb kaheeuroseid langevarjurakette, aga ka 19–49-lasulisi, mis maksavad 20 eurot.


Kuidas sina kui poliitikavaatleja hindad lõppevat aastat poliitikas – kes poliitikutest/erakondadest on aasta 2011 võitjad, kes luuserid?


J. L.:
Käesolev aasta on olnud poliitikas täielik pornuuhha. Kui senini võis nii mõndagi öelda Keskerakonna kohta (üks skandaal ajas teist taga), siis nüüd on võimulolev koalitsioon täielik ämbrite lipulaev. Kui pärast valimisi oli kõigil selge, kui aus oli maavanemana Tulik, siis oma kaasvõitlejate kõrval on ta lausa poisike.


No mõelge ise – siseministri valitsemisalas müüakse elamislubasid! Ja nagu sellest veel vähe oleks, suurendab härra Parts nendele äritsejatele veel kvoote. Saan aru, et omade poiste äri peab toetama, aga JOKK-skeem tuleks seejuures paremini paika panna. Ja kui asi hapu, otsitakse igasuguseid parteilisi skeeme, et mitte ministripirukast loobuda. Mujal riigis oleks sellise töökorralduse eest kinni pandud, aga meil ei halligi.


Ja see on tibujutt, et midagi ei teatud, sest seda tehti pikka aega. Ja mis minister sa oled, kui sul halli aimugi pole, mis riiklikult tähtsates küsimustes toimub? Aga see selleks, võitjaks osutusid Mikser ja Sotsiaaldemokraadid. IRL viib ilmselt läbi kiirreformi, sest lihtsalt „lambist” tuntud Luurekordinaatorit punti ei võetud. Ja sellise kaliibriga mees lihtsalt lihtliikmeks ei tule.


Mis sa arvad, kas IRL tuleb jamast ühtsena välja või tekib selle kõrvale uus, pettunud kampsunite erakond?


J. L.:
IRLi baasil ja osadest reformikatest tuleb uus erakond. See on selge, sest kunagi moodustamisel olnud regionaalpartei kohta on juba huvi tuntud. Nimeks oleks võinud ehk olla ka Põliseestlased, aga Toomepuu on selle nime juba põhja lasknud – kes tahab olla pundis mehega, kelle tegevusest omaaegses Riigikogus midagi ei mäletata – mõtlen selliseid ettepanekuid, mis ka positiivse lahenduse leidsid.

Arvatakse, et elamisloa-skandaali organiseeris IRLile Reformierakond, kes IRLi „loputusest” kõige rohkem võitis. Mis sina arvad?


J. L.:
Täiesti loogiline lähenemine, sest reformikad soovivad igal juhul uuesti võimule jääda. Liiga tugev IRL võiks äkki moodustada teistega koalitsiooni ja puhtalt ärategemise pärast vangerdatakse Reformierakond siis opositsiooni. Skandaalid aitasid neil võimu tugevdada. Samas ei saanud nad väga IRLi survestada, sest oli reaalne oht, et solvunud IRL lööb punti sotsiaaldemokraatide ja keskerakondlastega. Ja kuna kaks viimast oleks väga vähe küsinud, oleks IRL kõik – nii pea- kui võtmeministrite kohad endale saanud.


Üks skandaali sattunud ministritest Ken-Marti Vaher oli ju ka meie kandi mehe Ülo Tuliku suur toetaja, kiitis teda Tuliku valimisbülletäänis. Sul endalgi on IRLiga nii-ütelda segaseid suhteid olnud – rääkisid, et volikoguliige Henni Nassar tahtis sinult maavanem Andres Kõivu kohta kompromiteerivat linti osta. On sul pärast seda veel IRLi liikmetega kokkupuuteid olnud ja kui jah, siis milliseid?


J. L.:
Oli selline situatsioon. Nimelt saan ma hästi läbi mitmete Keskerakonna juhtfiguuridega nii Riigikogus kui nende partei juhtorganites. Sain nende kaudu mitmeid häid tellimusi. Ja siis tekkis paus, millest ma korraga aru ei saanud, kuni lõpuks üks riigikogulane selgitas, et nad ootavad, mis minust saab. Nimelt olla Tulik pöördunud oma siseministrist parteikaaslase poole, et see leiaks võimaluse minu karistamiseks. Asi selles, et Tulikule ei mahtunud pähe, et ma julgesin tema tegevuse aususe maavanema kahtluse alla panna. Tegin siis asja avalikuks, puhtjuhuslikult puhkes samal ajal ka elamislubade skandaal, mis välistas otseselt selle plaani rakendamise, ja nüüd on olukord selline, et uuel aastal jätkub kõik vanast kohast edasi.


Tuliku ümber käis enne tema Riigikokku lahkumist volikogus suuremat sorti tants – opositsioon tahtis esmalt teda ja pärast Kristjan Võrnot Selista eelistamise pärast maha võtta. Mis sina sellest arvad ja miks ettevõtmine ei õnnestunud?


J. L.:
Ainult seetõttu, et Reformierakond mängis kõik üle. Nimelt sai ta linnas absoluutse võimu ja et mitte oma kohti kaotada, proovivad IRLi abilinnapead, keda ma hellitavalt lapspoliitikuteks kutsun, nii linnapea, kui ka volikogu esimehe mõtteid lausa huultelt lugeda. Selles suhtes müts reformikate ees maha, sest ka mina unistan ettevõttest, kus piltlikult öeldes on alluvuslik vahekord nii paika pandud, et alluvad hakkavad ise endale vastu nägu peksma, kui ülemus kurjalt peale vaatab.


Nüüd Keskerakonnast. Savisaar vaatab kindlasti IRLi siplemist mõnuga pealt, eelmisel aastal oli ju hammasrataste vahel tema. Aga mis sa arvad, millise nipiga tal ikkagi õnnestus Keskerakonna troon endale hoida, kuigi siin Võruski käis tema ja Ratase toetajate vahel kõva madin – isegi Toobal käis piirkonnajuhte mõjutamas? Ja veel – mis sa arvad, kaua Savisaar veel Keskerakonna eesotsas vastu peab?


J. L.:
Vana rebane Savipäts oskab asju ajada. Ainult lollid ei saanud aru, et Ratas käidi välja ainult selleks, et kompida, mis saab siis, kui Savisaar otsustab võimust loobuda ja muutuda elu lõpuni Keskerakonna auliikmeks. Ja selles osas sai ta ülevaate, et vana kaardivägi ei vea alt, olenemata sellest, kes uueks juhiks valitakse. Arvan, et enne järgmisi valimisi ta võimust loobubki, et kindlustada Keskerakonnale valitsusse saamine 100protsendiliselt.


Ma ei saa sotsiaaldemokraatidest aru – ühelt poolt nad oleks nagu Ansipi vastu, aga teisalt on hädisemat opositsiooni raske leida. Mis sina arvad – kas sotsiaaldemokraatidel on lootust saada juhtivaks opositsioonierakonnaks ja mis värk nendega üldse on?


J. L.:
Sotsiaaldemokraatidega on asi selge. Poisid soovivad saada järgmisse valitsusse ja ka saavad, sest Keskerakonnaga jaotatakse venelaste hääled. Ei tohi lasta ennast eksitada näilisest vastasseisust Keskerakonnaga, sest tegelikult on siililegi selge, et järgmine valitsus on laiapõhjalisem. Kõige suurem küsimärk on reformikad, sest kui neil ei õnnestu kiilu vahele lüüa, on nad toredasti opositsioonis. Ei tohi ka unustada, mis taustaga on juhtsotsiaaldemokraadid.


(Intervjuu jätkub uuel aastal. Järgmises osas tulistab „Pommionu” Võru juhtpoliitikute ja Võru kultuurielu pihta.)

Seotud lood. NB! Loetelus puuduvad sisselogimist vajavad artiklid

Kõik uudised

 • Lõuna-Eesti Haigla kehtestab haiglas viibivate patsientide külastamise keelu

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 6, 2020

  Lõuna-Eesti Haigla kehtestab haiglas viibivate patsientide külastamise keelu Alates 07. augustist 2020 kehtestab Lõuna-Eesti Haigla haiglas viibivate patsientide külastamise keelu. Külastuskeelu põhjuseks on viirushaiguste ulatuslik levik. Palun suhelge oma lähedastega telefoni teel. Emotsionaalsetel põhjustel on patsientide külastamine lubatud ainult eelneval kokkuleppel osakonnaga.Külastusaja kokku leppimiseks helistada osakonna õeposti numbril www.leh.ee.Patsientidele[…]

 • Sõiduki liigud lõppesid Verijärves

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 6, 2020

  Sõiduki liigud lõppesid Verijärves Täna pärastlõunal laekus toimetusele foto, millel on näha Verijärve supluskohas vette vajunud sõiduk. Foto edastanud lehelugeja sõnul on sõiduki uksed ja aknad suletud ning autos sees kedagi ei paista. Asja lähemalt uurides selgub, et 2006. aastal esimest korda registreeritud sõiduauto[…]

 • Ööpäevaga lisandus 11 positiivset testitulemust, neist üks Võrumaale

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 6, 2020

  Ööpäevaga lisandus 11 positiivset testitulemust, neist üks Võrumaale Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 956 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus 11 positiivset testi tulemust.Rahvastikuregistri andmete järgi laekus neli positiivset testi tulemust Tartumaale, üks Harjumaale, üks Ida-Virumaale, üks Viljandimaale ja üks Võrumaale, edastas terviseamet.Kolme  positiivse tulemuse puhul[…]

 • Euroopa Komisjon tunnustab Eesti riigihangete korraldust

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 6, 2020

  Euroopa Komisjon tunnustab Eesti riigihangete korraldust Eesti rahvusvaheliste riigihangete korraldus sai Euroopa Komisjonilt taas kõrgeima hinnangu, selgub Euroopa Liidu (EL) ühtse turu tulemustabelist Single Market Scoreboard. Riigihalduse minister Jaak Aab tõdes kõrget tunnustust kommenteerides, et rahandusministeeriumis tegeletakse pidevalt riigihangete korralduse kaasajastamisega ning tunnustus on märk, et liigutakse[…]

 • Uuring: koroonaviiruse levik võib olla kümme korda arvatust suurem

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 6, 2020

  Uuring: koroonaviiruse levik võib olla kümme korda arvatust suurem Neljapäeval valitsusele esitletava äsja valminud uuringu järgi on Eestis uue koroonaviirusega kokku puutunud hinnanguliselt kümme korda rohkem inimesi, kui näitab ninaneeluproovidest saadud positiivsete vastuste hulk, kirjutab Postimees. Seroloogiline uuring näitas, et Saaremaal on viirusega kokku puutunud umbes 3,5 korda rohkem inimesi,[…]

 • Eesti mesi saab oma DNA-testi

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 6, 2020

  Eesti mesi saab oma DNA-testi Eesti mee nime all müüdava mee kvaliteet ja päritolu on sageli küsitavad, misttõttu on Eesti mesinikud ja geeniteadlased alustanud mee päritolu ja ehtsust kinnitava testi loomist, et vähendada valdkonnas levivat petturlust ning tagada tarbijale kvaliteetne Eesti toode. Mett võetakse enamasti paar[…]

 • Mobiilne kiiruskaamera rahustas Võrus liiklust

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 5, 2020

  Mobiilne kiiruskaamera rahustas Võrus liiklust Võrus äratas liiklejates tähelepanu mobiilne kiiruskaamera, mis oli esmaspäeval üles seatud Võru erinevates paikades. Kella 10–11.30 paiknes mobiilne kiiruskaamera Kose teel Kuperjanovi jalaväepataljoni juures. Enne seda mõõtis kaamera sõidukite kiirust kahe tunni jooksul Tallinna maanteel, Võru linna sissesõidul.Politsei- ja piirivalveameti[…]

 • Eriolukord kergitas käsitööpoe käibe rekordiliselt suureks

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 5, 2020

  Eriolukord kergitas käsitööpoe käibe rekordiliselt suureks Võrus Fr. R. Kreutzwaldi tänaval üheteistkümnendat aastat toimetava käsitööpoe Hõbõnöps pidaja Anu Kisandi sõnul tuli selle aasta juulikuu käive aegade suurim. Seda isegi hoolimata osade lastelaagrite ärajäämisest, kes on tavaliselt olnud suuremad suvised kliendid.Siseturism õitsebKisand on hea müügitulemusega rahul ja[…]

 • Terviseamet: järgmised kaks nädalat on kriitiline aeg

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 5, 2020

  Terviseamet: järgmised kaks nädalat on kriitiline aeg Järgmised kaks nädalat on terviseameti teatel kriitiline aeg, mille jooksul on võimalik tekkinud koroonapuhangud kontrolli alla saada, amet on suurendanud ka testimisvõimet.Seoses viiruse leviku kasvuga on terviseamet sel nädalal taas erameditsiini partnerite abil tõstnud testimise võimekust, edastas amet. Seetõttu toimuvad[…]

 • Helari Pilvele anti brigaadi aastapäeval pidulikult üle staabiveebli kohustused

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 4, 2020

  Helari Pilvele anti brigaadi aastapäeval pidulikult üle staabiveebli kohustused 3. augusti varahommikul tähistati Taara linnakus 2. jalaväebrigaadi kuuendat aastapäeva piduliku rivistusega ning tublimatele teenistujatele anti üle tunnustused. Palju tehtud, palju veel ees„Meie jaoks on esimesed sammud tehtud ning oleme jõudsalt edasi liikunud, seda nii lahinguvalmiduse, isikkoosseisu arvu kui ka sidususe[…]

 • FOTOD Filmi- ja animatsioonilaagris õpetatakse nii filmitegemist kui ka sotsiaalseid oskusi

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 4, 2020

  FOTOD Filmi- ja animatsioonilaagris õpetatakse nii filmitegemist kui ka sotsiaalseid oskusi 16.–21. juulini toimus Kütiorus laste- ja noorte filmi- ja animatsioonilaager, mis lõppes laagris valminud filmide esitlemisega Vastseliina rahvamajas.Sel suvel tegid mittetulundusühingud Loona Loomekeskus ja FUFF järkestikku juba kolmandat laagrit lastele ja noortele vanuses kuus kuni 12 aastat. Varem on toimunud[…]

 • Õpilasmalev annab soovijatele kaubandusvaldkonnas töötamise kogemuse

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 4, 2020

  Õpilasmalev annab soovijatele kaubandusvaldkonnas töötamise kogemuse Kevadine eriolukord ja viirusepuhang Eestis pani plaanitud üritused pausile ning seiskas või korraldas ümber paljude organisatsioonide töö. Nii oli enne eriolukorra lõppu suure küsimärgi all ka suviste õpilasmalevate toimumine. Nüüdseks on viirus teatud mõttes kontrolli alla saadud ning ettevaatusabinõusid ja[…]

 • Terviseameti hinnangul on viiruse teine laine Eestis kohal

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 4, 2020

  Terviseameti hinnangul on viiruse teine laine Eestis kohal Terviseameti hinnangul saab Eestis rääkida juba koroonaviiruse teisest lainest, valitsuse Covid-19 teadusnõukoda aga päris nii ei arva, kirjutab Postimees. «Vahepeal üsna olematuks taandunud haigusjuhtude arv on tõusuteel ning meil on mahukas puhang,» selgitas ameti pressinõunik Eike Kingsepp. Valitsuse Covid-19 teadusnõukoja liige, Tartu[…]

 • Viiruse levik toob Rally Estonia kohale tumedad pilved

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 4, 2020

  Viiruse levik toob Rally Estonia kohale tumedad pilved Koroonaviiruse uued kolded Tartumaal on toonud mustad pilved Lõuna-Eesti ralli ja Rally Estonia toimumise kohale, terviseamet kaalub radikaalseid otsuseid, kirjutab Postimees.«Terviseameti hinnangul pole Lõuna-Eesti ralli linnakatset Võrus võimalik ohutult läbi viia,» kinnitas esmaspäeval terviseameti Lõuna regionaalosakonna juhataja Tiia Luht.Tema sõnul[…]

 • Suur suvekuumus naaseb: nädala lõpp võib tuua kuni 28 plusskraadi

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 3, 2020

  Suur suvekuumus naaseb: nädala lõpp võib tuua kuni 28 plusskraadi Ilmateenistuse prognoosi järgi läheb ilm lähipäevil järjest soojemaks ning nädala lõpuks võib tulla kuni 28 plusskraadi. Kolmapäeva öösel on muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab vihma, sadu võib kohati tugev olla ning on äikeseoht. Väiksem on saju tõenäosus Lääne-Eestis. Puhub muutliku[…]

 • Politsei: hooldekodust lahkunud Andrest märgates jääge tema juurde

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 3, 2020

  Politsei: hooldekodust lahkunud Andrest märgates jääge tema juurde Viimase info kohaselt nähti päevi tagasi hooldekodust lahkunud Andrest eile hilisõhtul Kanepi alevikus. Politsei palub, et meest märgates jääks teataja tema juurde abi saabumiseni.Politseile laekus info, et 30. juulil hooldekodust lahkunud meest võidi näha eile, 2. augusti hilisõhtul Kanepi alevikus[…]

 • Politsei tabas ööpäevaga 41 joobes sõidukijuhti

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 3, 2020

  Politsei tabas ööpäevaga 41 joobes sõidukijuhti Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest 41 joobes sõidukijuhti.Kõik tabatud juhid olid liiklusse siirdunud alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile.Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi,[…]

 • Soovitused: kuidas vältida suviseid tehnilisi probleeme nutiseadme, maakodu digiboksi või internetiga välismaal?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 31, 2020

  Soovitused: kuidas vältida suviseid tehnilisi probleeme nutiseadme, maakodu digiboksi või internetiga välismaal? Millised on levinumad tehnilised küsimused, mis inimestel suvel nutiseadmeid või internetiteenust kasutades ette tulevad? Elisa tehnilise toe tiimijuht Jaan-Kevad Vingissar analüüsib sagedasemaid küsimusi ning annab nõu, kuidas probleeme ennetada ja mida mure korral teha.Jaan-Kevad Vingissari sõnul on traditsiooniliselt igasuvised peamised[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 29. juulil

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 29, 2020

  Võru Linnavalitsuse istung 29. juulil Linnavara otsustuskorras võõrandamineVõru Täiskasvanute Gümnaasiumi teavikud võõrandatakse otsustuskorras tasuta Võrumaa Kutsehariduskeskusele.Kasutusloa väljastamineVäljastatakse kasutusluba tee ümberehitamisele asukohtadega Räpina maantee T1, Räpina maantee T2 (Jüri tänav kuni Vilja tänav).Õppetasu kehtestamine huvikoolidesKehtestati Võru Muusikakooli, Võru Kunstikooli ja Võru Spordikooli õppetasud alates 1. septembrist[…]

 • Kus on, sinna tuleb juurde

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 29, 2020

  Kus on, sinna tuleb juurde Öeldakse, et tasuta lõunaid ei ole olemas, kuid mõnel juhul kinnitab erand reeglit ja on olemas asju, mida antakse kindlal juhul ka tasuta. See oleneb aga suuresti sellest, et kellele? Lihtne loogika ütleb, et nii nagu annetusi korjatakse puudustkannatavatele peredele[…]

 • Tartu vanglas sooritas kahtlustatav enesetapu

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 28, 2020

  Tartu vanglas sooritas kahtlustatav enesetapu Möödunud nädalal sooritas Tartu vanglasse paigutatud kahtlustatav enestapu. 25. juulil tegi enesetapu seksuaalse enesemääramise vastastes kuritegudes kahtlustatav 51-aastane vahistatu. Vahistatu viibis kambris üksinda. Täpsemad asjaolud on selgitamisel, selgub justiitsministeeriumi ülevaatest. Pea nädal varem, 20. juulil tegi enesetapu mitme isikuvastase, avaliku rahu vastase[…]

 • Piirivalve tabas Venemaalt tulnud varastatud haagise

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 22, 2020

  Piirivalve tabas Venemaalt tulnud varastatud haagise Piirivalve tabas teisipäeval Venemaalt saabunud varastatud haagise. Piirivalvurid kontrollisid kella 23.30 paiku Luhamaa piiripunkti saabunud haagisega raskeveokit ning selgitasid, et haagis on varastatud ja Interpoli poolt tagaotsitav,  teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja BNS-ile.Piirivalvurid võtsid haagise koos kaubaga uurimistoiminguteks hoiule, veoautojuhil lubati teekonda Eestisse[…]

 • Rahavahetus

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 22, 2020

  Rahavahetus JUHTKIRI Inimene soovib endale ikka ja alati seda, mida tal parasjagu ei ole. Nii aetakse asjad ülemäära keeruliseks ja selle asemel, et endile soovitud elamusi luua, rännatakse teise riigi otsa, et kogeda midagi eksklusiivset.Seda, kuidas ehtsad maatööd käivad, mäletavad aina[…]

 • Võrumaal uppus tiigis eakas mees

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 21, 2020

  Võrumaal uppus tiigis eakas mees Võrumaal Võru vallas leiti pühapäeva varahommikul tiigist uppununa eakas mees.Kell 5.22 leiti Verijärve külas tiigist uppununa 71-aastane mees.Pinnaltpääste varustuses päästjad tõid uppunu kaldale.Juhtumi üksikasju selgitab politsei.

 • Võrumaal põles pool hektarit soist metsa

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 21, 2020

  Võrumaal põles pool hektarit soist metsa Võrumaal Setomaa vallas Rääpovitsa külas põles esmaspäeva pärastlõunal pool hektarit soist metsaalust.Kell 16.56 said päästjad teate, et Rääpovitsa külas on metsa kohal suitsuvine, teatas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja teisipäeval BNS-ile Päästjad selgitasid, et soisel raskesti ligipääsetaval alal põleb poole hektarilisel alal[…]

 • Rannavalvur päästis Võrus uppumisohtu sattunud mehe

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 20, 2020

  Rannavalvur päästis Võrus uppumisohtu sattunud mehe Võrus Kubija rannas päästis turvafirma G4S rannavalvu pühapäeva õhtul uppumisohtu sattunud noormehe.Uppumisohtu sattunud mees suutis appi hüüda ja rannavalvur sikutas ta ühe rannakülastaja abil kiirelt veest välja, teatas turvafirma pressiesindaja esmaspäeval BNS-ile."Pühapäeval peale kella viit õhtul kuulis rannaalal patrullinud vetelpäästja,[…]

 • Politsei tabas ööpäevaga 33 joobes sõidukijuhti

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 20, 2020

  Politsei tabas ööpäevaga 33 joobes sõidukijuhti Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest 33 joobes sõidukijuhti.Kõik tabatud juhid olid liiklusse siirdunud alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile.Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi,[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 16. juulil

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 16, 2020

  Võru Linnavalitsuse istung 16. juulil Projektis osalemineOtsustati osaleda taotlejana Riigi Tugiteenuste Keskuse poolt väljakuulutatud taotlusvoorus projektiga "Puuetega inimeste eluasemete füüsiline kohandamine Võru linnas, III etapp".Ürituste kooskõlastamine ja maa-alade sulgemineMittetulundusühingule Võru Sümfoonilise Muusika Ühing anti nõusolek avaliku ürituse "VIII rahvusvahelise Eduard Tamme nimelise Võru Puhkpillifestivali 2020 kontserdid"[…]

 • Terviseamet sulgeb Põlvamaa esinduse

  Põlva Jul 15, 2020

  Terviseamet sulgeb Põlvamaa esinduse Riigi tühjavõitu Räpina keskkonnamaja jääb 1. augustist veelgi tühjemaks, sest terviseametil on plaan sulgeda Lõuna regionaalosakonna Põlvamaa esindus.Lõuna regionaalosakonna juhataja Tiia Luha selgitusel lahkub terviseameti töösse 45 aastat panustanud Põlvamaa esinduse inspektor Krista Tölp just sellel kuupäeval vanaduspuhkusele. «Täname teda[…]

 • Ühe õnn on teise õud

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 15, 2020

  Ühe õnn on teise õud JUHTKIRI Elus kardetakse seda, mis on kohustuslik ja ihatakse seda, mis pole seaduse ja reeglitega ette nähtud. Nii on ajateenistusse astumine enamiku noormeeste jaoks justkui midagi, mis tuleb hambad ristis läbi teha ja mille saabumist kardetakse. Vähe sellest, on palju[…]

 • Koljatid teavad, mis on hea

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 8, 2020

  Koljatid teavad, mis on hea JUHTKIRI Iseseisev mõtlemine ja otsustamine on iseseisva inimese ühed põhiomadused. Teinekord ainult tahtmisest ei piisa ja otsused teeb kogemata ära keegi teine. Otsustatakse aga paraku nii, et iseendil sõna sekka ütlemiseks võimalust ei jäägi. Kehvem on olukord, kus inimene ei[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 8. juulil

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jul 8, 2020

  Võru Linnavalitsuse istung 8. juulil Ürituste kooskõlastamine ja väljaku sulgemineFüüsilisest isikust ettevõtjale Sirle Sillaste anti nõusolek avaliku ürituse "Võru laat" korraldamiseks 17. juulil 2020 kella 9–16 linna keskväljakul.Keskoja osaühingule  anti nõusolek avaliku ürituse "Juulikuu laat" korraldamiseks Võru linnas 31. juulil 2020 kella 9–16 linna keskväljakul.Ehituslubade[…]

 • Haigekassa võtab Põlva haigla raviarved luubi alla

  Põlva Jun 22, 2020

  Haigekassa võtab Põlva haigla raviarved luubi alla Haigekassa otsustas pärast suhtlust Põlva haigla juhiga, et hakkab haigla raviarveid uurima, kirjutab Postimees.«Haigekassa kontrollib raviarveid lisaks etteplaneeritud töödele ka inimeste vihjete ja meedias kajastatud kahtluste peale,» põhjendas haigekassa kommunikatsioonijuht Evelin Trink.Postimees avaldas 11. juunil Põlva haigla juhi Margot Bergmanni[…]

 • Vastutage kõige eest

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jun 17, 2020

  Vastutage kõige eest JUHTKIRI Täiskasvanuks saamise juurde kuulub vabadus, kuid sama palju ka vastutus. 18aastastele antakse õigus soetada alkoholi- ja tubakatooteid, siseneda enamikku ööklubidesse, juhtida mootorsõidukit, viibida öösiti väljas ja palju muudki. Enamasti unustatakse mainida kohustused. Vabadusi on lihtne kasutada, kuid kohustusi ei[…]

 • TAI tuletab meelde kondoomi kasutamise vajalikkust

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jun 15, 2020

  TAI tuletab meelde kondoomi kasutamise vajalikkust Tervise Arengu Instituut (TAI) alustas jaanipäeva eel kampaaniaga, et tuletada meelde ühe kaitsevahendi, kondoomi kasutamise tähtsust.Kampaania sõnum „Võta kumm kaasa. Kui lähed sõnajala õit otsima“ rõhutab, et juhusuhtes olles tuleb kasutada alati kondoomi. „Olenemata sellest, kas kohtute esmakordselt või olete[…]

 • Võru Linnavolikogu istung 10. juunil

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jun 10, 2020

  Võru Linnavolikogu istung 10. juunil Võru linna põhimääruse muutmineMuudeti Võru linna põhimäärust. Põhimäärusesse lisati kaugosalusega istungi korraldamise võimaluse õiguslik alus.Võru linna 2019. a konsolideeritud majandusaasta aruande kinnitamineKinnitati Võru linna 2019. a konsolideeritud majandusaasta aruanne.Aruandes on konsolideeritud Võru linnavalitsuse, tema hallatavate asutuste, AS Võru Vesi, SA[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 3. juunil

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jun 3, 2020

  Võru Linnavalitsuse istung 3. juunil Ürituste kooskõlastamine ja maa-alade sulgemineKeskoja osaühingule anti nõusolek avaliku ürituse "Jaanikuu laat" korraldamiseks Võru linna keskväljakul 26. juunil 2020 kella 9–17.Füüsilisest isikust ettevõtjale Sirle Sillaste anti nõusolek avaliku ürituse "Võru laat" korraldamiseks Võru linna keskväljakul 19. juunil 2020 kell 9–16.Otto[…]

 • Nõudmised eeldavad võimalusi

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jun 3, 2020

  Nõudmised eeldavad võimalusi JUHTKIRI Piirangud ja nõudmised on iseenesestmõistetavad. Pannakse rõhku inimeste südametunnistusele ning suunatakse reegleid järgima. Taunitakse kehva käitumist ja rikkumiste eest ollakse varmad häbiposti riputama. Oli aeg, mil iga kaupluse ukse ees, olgu suur või väike, ilutses prügikast. Linnapildis oli see[…]

 • Eurojackpotiga võideti reedel 185 682 eurot

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 30, 2020

  Eurojackpotiga võideti reedel 185 682 eurot Eurojackpoti reedesel loosimisel võitis üks Eesti lotomängija 5+0 tabamusega 185 682,30 eurot, teatas Eesti Loto.Võidupilet on ostetud internetist.Viimati tuli suurem Eurojackpoti võit Eestisse kahe kuu eest, 27. märtsil, kui Pärnumaa naine võitis 5+1 tabamusega 659 116,20 eurot.Reedel loositi välja ka[…]

 • Koriluse võidukäik

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 28, 2020

  Koriluse võidukäik JUHTKIRI Viimaste kuude jooksul on inimene kogenud ühtpidi edasiminekut ja teistpidi tagasiminekut. On saadud aru, millistest asjadest loobumine elus tegelikult suuremat ohverdust ei nõua. Loobutud on reisimisest välisriikidesse ja isegi päris pikaks perioodiks spaakülastustest. Teisalt on astutud suur samm tulevikku,[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 27. mail

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 27, 2020

  Võru Linnavalitsuse istung 27. mail Ranitsatoetuse suuruse määramineRanitsatoetuse suuruseks 2020. aastaks kinnitati 100 eurot esimesse klassi mineva lapse kohta.Müügikoha hooajaliseks laiendamiseks kooskõlastuse andmineOsaühingule Külagurmee anti nõusolek müügikoha hooajalise laienduse  (varjualused, kohvikulauad ja -toolid) paigaldamiseks Seminari tänav 5 hoone ette ajavahemikul 28. mai kuni 30. september[…]

 • 50 000 töötut, FIEd ja automaks

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 23, 2020

  50 000 töötut, FIEd ja automaks Mõtlemapanev aeg on. Äsja väljusime eriolukorrast hädaolukorda ja iga päev kuuleme korduvalt, et sügisel tuleb teine häda-eriolukorra laine. Keset seda häda ütles president Kersti Kaljulaid 8. mail Äripäeva raadios välja idee kehtestada automaks ja lubada IT-ettevõtetel tasuda vähem sotsiaalmaksu!?Autoasjatundja arvabAastakümneid[…]

 • Praktilised aiatööriistad muudavad töö kiireks ja lihtsaks

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 22, 2020

  Praktilised aiatööriistad muudavad töö kiireks ja lihtsaks Vaadates aiatööriistade valikut tekib tunne, et iga töö jaoks on vajalik erinev tööriist. Valik on väga suur ja kirju, erinevaid tootjaid palju – kuidas valida oma aeda need kõige vajalikumad ja praktilisemad abimehed, mis muudavad töötamise aias lihtsamaks?Kahtlemata on aiatöödel[…]

 • Madratsi ja kattemadratsi asendamatu mõju kvaliteetse une otsijatele

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 22, 2020

  Madratsi ja kattemadratsi asendamatu mõju kvaliteetse une otsijatele Kvaliteetne uni on midagi, mis koosneb paljudest komponentidest. Osa on neist teada ja mõnele on vaid vihjatud. Ja ikkagi, olgu see teema kui tahes inspireeriv, on ideaalset ja rahustavat puhkust, mugavat ja tervislikku und võimalik saavutada ning seletada nii mõnelgi[…]

 • Kuidas muuta batuudil hüppamine lastele turvalisemaks?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 21, 2020

  Kuidas muuta batuudil hüppamine lastele turvalisemaks? Batuut pakub palju lõbu ja füüsilist aktiivsust nii väikestele kui ka suurtele lastele. Samas, kui batuudil hüppamise ohutus pole korralikult läbi mõeldud, võib see lastevanematele rohkem muret kui rõõmu tekitada. Igal aastal juhtub lastega õnnetusi, mida oleks saanud ära hoida,[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 20. mail

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 20, 2020

  Võru Linnavalitsuse istung 20. mail Toetuse andmineVõru linna eelarvest eraldatakse sihtasutusele Võrumaa Arenduskeskus Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuse Tsenter 2020. aasta tegevuste finantseerimiseks 11 562 eurot.Enampakkumise tulemuse kinnitamine ja uue enampakkumise korraldamineTunnistati nurjunuks Okka tn 1, Võru linn kinnistu võõrandamiseks korraldatud enampakkumine ning otsustati korraldada uus[…]

 • Haanja puhke- ja spordikeskuse hanke maksumus väheneb ligi 300 000 euro võrra

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 19, 2020

  Haanja puhke- ja spordikeskuse hanke maksumus väheneb ligi 300 000 euro võrra Haanja puhke- ja spordikeskuse arendamiseks kuulutas Rõuge vald käesoleval aastal välja 1,77 miljoni eurose hanke. Hankes osalesid üheksa ettevõtet, kuid soodsaima pakkumuse tegid kaks kohalikku ettevõtet, keda ootavad ees kibekiired ajad.Hindamiskriteeriumiks oli hind„Hanke võitjaks on kohalike ettevõtjate OÜ Taristu Grupp[…]

 • 5 nippi parima kvaliteediga kõrvarõngaste leidmiseks

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 14, 2020

  5 nippi parima kvaliteediga kõrvarõngaste leidmiseks Isegi, kui elad mõnda aega isolatsioonis ning naudid kodus kvaliteetaega pere seltsis, ei tähenda see, et sul poleks põhjust tuua oma ellu pisut sära ehete näol. Iga päev võib olla pidupäev, eriti, kui su ehtekarbis vaatavad vastu kaunid kõrvarõngad või[…]

 • Võru Linnavolikogu istung 13. mail

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 13, 2020

  Võru Linnavolikogu istung 13. mail Võru linna põhimääruse muutmineVolikogus läbis esimese lugemise Võru linna põhimääruse muutmise eelnõu. Eelnõuga täiendatakse Võru linna põhimäärust ja lisatakse kaugosalusega istungi korraldamise võimaluse õiguslik alus.Kagu-Eesti spetsialisti eluaseme toetuse andmise kordKehtestati Kagu-Eesti spetsialisti eluaseme toetuse andmise kord. Toetuse andmise eesmärk on[…]

 • Pangad lubavad kodulaenust puhkusele

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 5, 2020

  Pangad lubavad kodulaenust puhkusele Eesti pangad jõudsid kokkuleppele ühistes maksepuhkuse andmise reeglites eraisikutele ja ettevõtetele. Aprilli viimasest nädalast kehtima hakanud maksepuhkuste kord laieneb enne käesoleva aasta 12. märtsi sõlmitud lepingutele.Enne olulistesse makseraskustesse mittesattunud klientide taotlusi võetakse vastu juuni lõpuni. Hüpoteeklaenude põhiosamaksete puhul pakutakse maksepuhkust[…]

 • 5 nippi, kuidas säästa raha uue aiamööbli ostmisel

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht May 1, 2020

  5 nippi, kuidas säästa raha uue aiamööbli ostmisel Kui uurida, millises toas sooviksid inimesed teha remonti või välja vahetada mööblit, vastavad paljud, et sooviksid endale hoopis mugavat ja funktsionaalset aiamööblit. Eestimaa suvi on lühike ja õues saab veeta vaid loetud kuud aastas, kus ei pea kandma jopet ja[…]

 • Kodumaine Egiptus

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Apr 29, 2020

  Kodumaine Egiptus JUHTKIRI Üheks inimkonna jõukuse näitajaks on viimasel ajal saanud see, kui palju keegi on suuteline ühe hooaja jooksul reisima teise riiki, ennekõike mõnele soojale maale. On nii lähemaid kui ka kaugemaid paiku, kuid üheks populaarsemaks sihtkohaks kindlasti Egiptus, mis ei[…]

 • Leedus-Lätis mootorikütus alla euro, meil Eestis üle euro!?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Apr 28, 2020

  Leedus-Lätis mootorikütus alla euro, meil Eestis üle euro!? Koroonaviirus pani toornafta hinna sõitma nagu Ameerika mägedel, sest nüüdismaailmas ei osatud enne koroona kriisi oletadagi, et mootorikütuste tarbimine võib järsult langeda. Veelgi vähem julgeti mõelda, et toornafta barreli hind võib langeda piltlikult puuraugu põhja, teisi sõnu miinusse. Aga just[…]

 • Õige muruniiduk säästab nii niitmisele kuluvat aega kui ka rahakotti

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Apr 24, 2020

  Õige muruniiduk säästab nii niitmisele kuluvat aega kui ka rahakotti Kaunis kodu ja aed on iga inimese uhkus. Niipea kui esimesed soojendavad päikesekiired paistma hakkavad, märkate, et naaber on pea aeda pistnud ja planeerib esimesi kevadtöid. Pärast talvekaamose möödumist vajavad oksad lõikamist ja põõsad trimmimist. Siit-sealt on vaja riisuda, käbisid[…]

 • Kuidas tehnoloogilised uuendused on aidanud luua maailma parimad kasiinomängud

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Apr 23, 2020

  Kuidas tehnoloogilised uuendused on aidanud luua maailma parimad kasiinomängud Veel paarkümmend aastat tagasi ei osanud keegi ette kujutada, et ruletti või mänguautomaate saaks mängida omaenda kodumugavuses aega veetes. Veel vähem suutis keegi ette kujutada, et kõik kasiinomängud on peatselt saadaval mitte lihtsalt internetis, vaid nutiseadmetes ning seda suurepärase kvaliteediga,[…]

 • Võhandu maratoni stardipauk laupäeval ikkagi kõlas, aga õige maraton toimub siiski sügisel

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Apr 21, 2020

  Võhandu maratoni stardipauk laupäeval ikkagi kõlas, aga õige maraton toimub siiski sügisel Laupäeval oleks pidanud toimuma 15. Võhandu maraton, kus oleks oodanud stardis umbes 1300 paatkonda ligi 2800 osalejaga. Kuna üritus on rahvusvaheline, siis signaale selle ärajäämisest ja edasilükkamise mõtetest hakkas tulema juba enne eriolukorra väljakuulutamist. Korraldaja Hillar Irvese sõnul hakkas neile[…]

 • Küttepuude soovija peab kolm nädalat kojuveo järjekorras ootama

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Apr 19, 2020

  Küttepuude soovija peab kolm nädalat kojuveo järjekorras ootama Kanepi külje all Lauri külas kümnendat aastat küttepuude müügiga tegelev Mait Hein hindab müügiseisu heaks. Kohaleveo järjekord on suisa kolm nädalat ning teiste müüjate hindu võrdlevad kliendid pöörduvad ostusooviga lõpuks ikka Mait Heina poole.Kuum kaup„Täna hommikul kümneks on juba tulnud[…]

 • Kaitseväe õppusel said kaks sõdurit liiklusõnnetuses vigastada

  Põlva Apr 15, 2020

  Kaitseväe õppusel said kaks sõdurit liiklusõnnetuses vigastada Põlvamaal juhtus teisipäeva pärastlõunal kaitseväe õppusel liiklusõnnetus, milles said kaks sõdurit vigastada. Õnnetus juhtus kell 16.50 Räpina vallas Jõeveere külas, kus õppusel viibinud kahele Kuperjanovi pataljoni ajateenijale, 19- ja 20-aastasele noormehele sõitis otsa mööda kohalikku teed liikunud sama väeosa veok MAN, mida[…]

 • FOTOD Osula kooli tähtpäevapidustused lükkuvad sügisesse

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Apr 14, 2020

  FOTOD Osula kooli tähtpäevapidustused lükkuvad sügisesse Riikliku eriolukorra tõttu lükkub 30. aprillile planeeritud Osula põhikooli 255. sünnipäeva tähistamine edasi uue õppeaasta sügisesse. Leht küsib, kas tantsusaal oli juba kaunistatud ja kuidas tuleb koolipere toime ilusa sündmuse ärajäämisega.Kaua tehtud kaunikeneOsula põhikooli huvijuht Ülle Hummal sõnab, et kooli[…]

 • Koos muu kaubaga saab koju tellida ka näiteks laupäevase saunaõlle

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Apr 4, 2020

  Koos muu kaubaga saab koju tellida ka näiteks laupäevase saunaõlle Teisipäevases, 31. märtsi Võrumaa Teatajas ilmus A1000 Marketi toidu kojuveo info, kus saab valida ligemale 200 toote vahel.A1M tegevjuht Tarmo Lauring ütles, et võrulased haarasid võimalusest kohe kinni ja et mõte sündis elust enesest, sest meil kõigil on tuttavate seas[…]

 • Põlva kõige väärikam elanik, Maimu Mägi, tähistas 102.sünnipäeva

  Põlva Feb 15, 2020

  Põlva kõige väärikam elanik, Maimu Mägi, tähistas 102.sünnipäeva Põlva kõige väärikam elanik, Maimu Mägi, tähistas täna 102.sünnipäeva, kirjutab Põlva Vallavalitsus.Põlva abivallavanem Janika Usin andis sellel tähtsal päeval üle parimad õnne- ja tervisesoovid. Aasta tagasi antud lubadus taaskohtumiseks sai täidetud!{loadmoduleid 1108}Proua Maimu oli õnnelik, et kõik 5 järeltulevat põlvkonda olid[…]

 • Politsei tabas Lõuna-Eestis vargustelaine arvatavad korraldajad

  Põlva Feb 13, 2020

  Politsei tabas Lõuna-Eestis vargustelaine arvatavad korraldajad Põlva politseinikud pidasid teisipäeval operatsiooni käigus kinni kaks meest, keda kahtlustatakse Lõuna-Eestis toime pandud arvukates sissemurdmistes ja vargustes. Vargused Lõuna-Eesti kuues maakonnas hakkasid sagenema mullu sügisel, kui politseile laekus järjepanu hulgaliselt teateid erinevate tööriistade, autovaruosade, rehvide ja kütusevargustest. „Septembrikuust sagenema hakanud[…]

 • 1. veebruari paberleht

  Võrumaa Teataja Digileht Feb 1, 2020

  1. veebruari paberleht - Tartu rahuleping kui viimne revideeritav reliikvia- Hirm koroonaviiruse ja gripi ees on suurendanud kaitsemaskide nõudlust apteekides- Elundidoonorluse loa on andnud vaid üks protsent rahvastikust- Võru noored võidutsesid valdkonna tänuüritusel- Alanud õdede aasta toob Võrru juurde hulga haritud meditsiinitöötajaid- Vandaalitsemine[…]

 • Tere ja Farmi ostsid Põlva tehasesse 700 000 euroga lõssipulbriroboti

  Põlva Jan 31, 2020

  Tere ja Farmi ostsid Põlva tehasesse 700 000 euroga lõssipulbriroboti Tere ja Farmi Piimatööstus ostis Põlva tootmisse 700 000 eurot maksnud pulbripakkemasina ja -roboti, mille abil suureneb veel mõne aasta eest 2000 tonniga piirdunud lõssipulbri valmistamine tänavu 6000 tonnini.Robot teeb Põlvas ära töö, milleks varem oli vaja kolme inimest – paneb lõssipulbri[…]

 • Jaak Aab: Põlva riigimaja loomise otsus tuleb teha lähiajal

  Põlva Jan 17, 2020

  Jaak Aab: Põlva riigimaja loomise otsus tuleb teha lähiajal Reedel Põlvamaad väisava riigihalduse ministri Jaak Aabi sõnul tuleb Põlva riigimaja loomise otsus teha lähiajal.Aab kohtub kohalike omavalitsuste esindajatega ning plaanis on arutada riigi ja kohaliku omavalitsuse koostöövõimalusi piirkonna elu edendamiseks. Veel külastab minister Põlva Noortekeskust.„Põlva esindajatega kohtumise fookuses on võimalikud[…]

 • Põlva maakonna säravamad tähed terviseedenduses on selgunud

  Põlva Jan 14, 2020

  Põlva maakonna säravamad tähed terviseedenduses on selgunud Möödunud reedel 10.01.2020 toimus Põlva Kultuuri- ja huvikeskuses tänuüritus, kus tunnustati maakonna 2019. aasta parimaid tervisedenduse valdkonna edendajaid, teenekaid spordivaldkonna tegijaid ning säravaid kultuuritegelasi.Tervisedenduse valdkonna tunnustamise avas Põlvamaa Omavalitsuste Liidu esinaine Enel Liin. „Magajale jätkub und ja töötegijale tööd. Arvan, et[…]

 • Põlvas 31. detsembril enam sünnitada ei saa

  Põlva Dec 21, 2019

  Põlvas 31. detsembril enam sünnitada ei saa Kuna Põlva haiglas uuest aastast enam lapsi ilmale tuua ei saa, suunatakse sünnitusabi vajajad juba vana aasta viimasel päeval LõunaEesti haiglasse Võru külje all või Tartusse ülikooli kliinikumi, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees. Jaanuarist Põlva haiglas enam sünnitustegevusega seotud valveringi ei ole. Asutuse[…]

 • 10. detsembri paberleht

  Võrumaa Teataja Digileht Dec 10, 2019

  10. detsembri paberleht - Nädalavahetusel toimus messikeskuses jõululaat- Võru poisid võitsid käsipalli miniliiga etapi- Roosiku külas mõeldakse nii endi kui ka teiste abistamisele- Ruko esines Rõuge kunstikuuris- Võru stripiklubi ootab tööpostile kohalikke kaunitare- Aasta vabatahtlike ja kodanikuühiskonna tegijate tunnustused tulid ka Võrumaale- Võru[…]

 • Kümne aastaga võttis endalt elu 2543 inimest

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 9, 2019

  Kümne aastaga võttis endalt elu 2543 inimest Tartu Ülikooli teadlaste analüüsist selgus, et aastatel 2006–2016 hukkus Eestis enesetapu tõttu 2543 inimest ehk 231 inimest aastas.Eesti enesetappude suremuskordaja on Euroopa Liidu keskmisest 1,5 korda suurem. Teadlased rõhutavad, et suitsiidiennetuses on oluline osa nii koolidel, tervishoiusüsteemil kui ka kogu elanikkonnal. Eraldi tähelepanu[…]

 • Põlva sünnitajad on teretulnud Võrru oma beebisid ilmale tooma

  Põlva Nov 14, 2019

  Põlva sünnitajad on teretulnud Võrru oma beebisid ilmale tooma Teisipäeval otsustas ASi Põlva Haigla nõukogu, et haigla jätkusuutlikkuse tagamiseks kujundatakse sünnitusabi teenused ümber ja sünnitusosakond suletakse selle aasta lõpus.Emade ja beebide ootelLõuna-Eesti haigla ravijuht Agnes Aart tõdes, et Põlva haigla sünnitusosakonna sulgemise otsus ei tulnud üllatusena. Ta ei pea[…]