Menu

Maailmakoristusega on liitunud 142 riiki

  • Kirjutas BNS

Kui kaugele sina läheks, et maailma puhtaks saada? Ei ole mäge nii kõrget või orgu nii madalat, et Küprose maailmakoristajad  sinna ei jõuaks.

Eesti aja järgi kella 16-ks oli maailmakoristusega liitunud juba 142 riiki ja vähemalt 17,2 miljonit vabatahtlikku üle maailma. 

Samal ajal kui 64 riigis vabatahtlikud parasjagu koristavad, on 70 riiki juba oma talgud lõpetanud, näiteks nagu Eesti, Läti, Soome ning paljud teised Euroopa, Euraasia, Aafrika ja Okeaania riigid. Eesti esialgsed tulemused avalikustatakse esimesel võimalusel, kui maailmakoristuse staabist on telefonikõnede ring talgujuhtidele ära tehtud.

Täpse koristusaktsioonis osalenute arvu tuvastavad Tallinna Ülikoolis asuva maailmakoristuse staabi ligi 350 töötajat, kes vahetustega helistavad läbi erinevate riikide talgujuhte. Viimastelt saadud esialgse tagasiside põhjal võib öelda, et koristamas on käinud vähemalt ligi 17,2 miljonit inimest. Kuid need andmed on esialgsed, sest paljudes riikidest pole infot endiselt saadud ning teisest info kogumine alles jätkub, teatasid korraldajad. 

Kell 16 liitusid Maailmakoristusega muu hulgas Brasiilia, Argentiina ja Uruguai. Kell 17 alustavad Kanada, Haiti, Puerto Rico, Paraguay ja teised. 17 riiki on koristustalgutega alles alustamas.  

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD