.

Tanel Leok tegi seda jälle!

• Kirjutas Heleri Lakur

Et Sõmerpalu motokross liiga tõsiseks võistusõitmiseks ei jääks, pandi sääreväristajate kostüümisõiduga inimeste näod naeratama. Foto: HELERI LAKUR

MOTOSPORT ❯ Baltikumi motokrossi paremik kohtus kolmapäeval taas Sõmerpalu motokrossil, mis toimus tänavu 11. korda. Selgi korral, juba kuuendat korda tuli vanaisa Väino Leoki karikale sõitnud Tanel Leok võitjaks.

PILDIGALERII Superfi naalsõidus, mis oli õhtu kulminatsiooniks, pakkus esikolmiku sõit parasjagu pinget. Tanel Leok (Sõmerpalu motoklubi) hoidis esikohta kuni lõpuni enda käes ja lõpetas ajaga 15:58, vaid 6,5 sekundit kiiremini kui teise koha mees, lätlane Matiss Karro (Sõmerpalu motoklubi). Esikoha heitluses eestlastest kõige suuremat konkurentsi pakkunud Harri Kullas (Pärnu motoklubi) jäi aga sel korral kolmandaks ajaga 16:08.

MX1-klassi kokkuvõttes tuli esikohale Harri Kullas (50 punkti), teiseks jäi Tanel Leok (44 punkti) ning tema järel kolmandaks tiimikaaslane Matiss Karro (40 punkti). MX 2-klassi kahes sõidus võttis esikohad Karel Kutsar (KTM, Estonian Express Racing Team), kus talle järgnesid Meico Vettik ja Hardi Roosiorg (KTM Racing Estonia). Samades sõitudes osalenud MX125-klassis oli esikolmik päeva lõpuks Jörgen- Matthias Talviku (Yamaha, Pärnu MC) ning Sõmerpalu motoklubi sõitjad Henry Vesilind ja Allar Pent. Kõige pisemate sõidus 50 PW/Mini tõi võidu koju Sõmerpalu motoklubi sõitja Sebastian Klooren, teise koha sai Edvin Jürgen ja kolmanda Romet Jundas (KTM, KTM Racing Estonia). MX Open Hobi klassis võidutsesid taas Sõmerpalu motoklubi sõitjad Timmo Mõts ja Priit Palatu, kolmandaks sõitis end Marttin Poljakov Kagu motoklubist.

Kõige vaatemängulisema võistluse ja traditsioonilise sääreväristajate sõidu võitis hoopiski lätlane Renars Karro, kes edestas rahvuskaaslast Ainars Karrot ainult 0,1 sekundiga. Eestlaste parim oli end kolmandaks sõitnud Heido Havam. Säärude klassis oli esikolmik Rando Laane, Marleen Valdas ja Toivo Ilves. Motoõhtule lisasid pinget trikihüppajatest soomlased Sebastian Westberg ja Arttu Mielityinen, kes hüpete kõrval ergutasid rahvast kaasa kiljuma.