Menu

Kohus sunnib Võru valda Väimela kanalaplaneeringut jätkama

  • Kirjutas BNS

Foto: AIGAR NAGEL

Tartu halduskohus tühistas Võru vallavolikogu aasta tagasi tehtud otsuse, millega lõpetati Väimela kanalakinnistute detailplaneeringu koostamine ning kohustas valda planeeringuga jätkama, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.

7. novembril tehtud otsus pole veel avalikult kättesaadav, kuid selle sisu on Võru vallavanem Kalmer Puusepa sõnul üheselt mõistetav. "Võru vallavolikogu otsus tuleb tühistada ja detailplaneeringu menetlusega tuleb edasi minna," lausus ta kolmapäeval vallavolikogule.

Võru vallavolikogu otsustas mullu novembris lõpetada Väimela Pärna tee 7 ja 9 kinnistute detailplaneeringu koostamise ja keskkonnamõju hindamise menetluse. Otsust põhjendati seadusepügalaga, mis annab omavalitsusele õiguse käimasoleva detailplaneeringu koostamine lõpetada kui töö käigus ilmnevad asjaolud, mis välistavad planeeringu elluviimise tulevikus.

Halduskohtu hinnangul jäi aga sellest planeeringu lõpetamiseks väheks. "Selles menetlusetapis ei olnud ilmselge, et kogukonna vastuseis kaalub kaebajate huvid üle ja välistab planeeringu elluviimise tulevikus," ütles kohtu pressiesindaja Anett Kreitsman lehele.

"Vastasel juhul ei oleks kohtu arvates teatud piirkondades ettevõtlusega tegelemine põhimõtteliselt võimalik, kuna tihti leidub isikuid, kes leiavad, et nende õigusi riivatakse ja on vastu detailplaneeringu menetluse jätkamisele," lisas ta.

Volikogu esimehe Georg Ruuda sõnul on tõenäosus, et ettevõtjad ka tegelikult kanalaprojekti tahavad edasi arendada, väga väike. "Nad saavad väga hästi aru, et kõiki otsuseid on võimalik vaidlustada," lausus ta. Küll möönis Ruuda, et halduskohtu otsus avab ettevõtjatele võimaluse nõuda vallalt hüvitist planeerimisel tehtud kulude katteks. "Kui suur see tuleb, ei tea," lisas ta.

Vallavolikogu otsustas vastuhäälteta jätta halduskohtu otsusele apellatsioonkaebus esitamata ning leppida otsusega. See tähendab, et mingisugusel moel peab vald nüüd Pärna tee 7 ja 9 kinnistute detailplaneeringuga edasi minema.

Asjast huvitatud OÜ Jäneselaane ja OÜ Lõuna-Eesti Talumuna edasised plaanid on Lõuna-Eesti Postimehe andmeil esialgu ebaselged.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD