Menu

Novembrikuu on pühendatud kopsuvähi teadlikkuse tõstmisele

  • Kirjutas Kadri Nagel

Eile toimunud teabepäeval räägiti kopsuvähist ning sellest, millised on haiguse sümptomid. Vasakul Tartu ülikooli kliinikumi hematoloogia- onkoloogia kliiniku radio- ja onkoteraapia osakonna juhataja dr Jana Jaal, paremal onkoloogia arstresident Jaanika Narits. Foto: AIGAR NAGEL

Novembrikuu on pühendatud kopsuvähi teadlikkuse tõstmisele ning sel puhul korraldavad Tartu ülikooli kliinikumi onkoloogid teabepäevasid, millest üks toimus ka Lõuna-Eesti haiglas.

Hematoloogia-onkoloogia kliiniku radio- ja onkoteraapia osakonna juhataja dr Jana Jaali sõnul on kopsuvähk üks kõige sagedamini esinevatest pahaloomulistest kasvajatest kogu maailmas ning Eestis diagnoositakse kopsuvähki hinnanguliselt ligi 800 inimesel aastas.

Nii nagu iga pahaloomulise kasvaja puhul on tähtis, et see avastatakse võimalikult varakult, on see täpselt samamoodi ka kopsuvähi puhul.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD