Menu

Filmi- ja fotomaailmale pühendunud Ago Ruus

  • Kirjutas Kalle Nurk

Ago Ruus Tsoorus külafotograaf Aleksander Schmidti pildinäitust üles panemas. Fotod: KALLE NURK

Ago Ruus on sündinud Vastseliinas Kirikumäe järve ääres ja lõpetanud Vastseliina keskkooli. Soovist rännata mööda maailma läks ta ülikooli geograafiat õppima. Pärast kahte aastat õpinguid toimusid spetsialiseerumised ja neid hakati ette valmistama keskkonnaspetsialistideks. See teda aga ei huvitanud ning ta hakkas otsima uut väljundit.

1970. aastal sukelduski Ago Ruus filmimaailma, asudes tööle Tallinnfilmi operaatori assistendina. Samal aastal saatis ka fototööd Moskva üleliidulisse riiklikku kinematograafiainstituuti, kuid ei läbinud konkurssi. Järgnes sõjavägi ja 1973. aastal proovis ta uuesti filmikooli pääseda. Aastad 1974–1979 möödusid üleliidulises riiklikus kinematograafiainstituudis kinooperaatori erialal mängufilmide operaatori ametit õppides.

Kolmandal kursusel õppides pakkus Tallinnfilm tööd filmivõtetel 1858. aastal Tallinnas sündinud polaaruurija parun Eduard Gustav Tollist, kes oli baltisaksa päritoluga Venemaa geoloog. Reis kulges mööda suurt Põhja mereteed Arhangelskist kuni Uus-Siberi saarteni. Sellest filmist sai Ago Ruusi diplomitöö.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD