Menu

Võru linna tänavavalgustus läheb täielikult üle LED-tehnoloogiale

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Võru linna tänavavalgustus läheb täielikult üle LED-tehnoloogiale FOTO: Aigar Nagel

Võru linnast saab neljapäeval esimene linn Eestis, ning teadaolevalt ka kogu Baltikumis, kus tänavavalgustus on täielikult LED-lampidega kaetud.

Võru linn on viimase kuue aasta jooksul teinud tööd selle nimel, et kogu linna tänavavalgustus oleks moodne, säästlik ja turvaline, teatas linnavalitsuse pressiesindaja kolmapäeval BNS-ile.

„Võru linn on lõpule jõudnud tänavavalgustuse täieliku kaasajastamisega, mille tulemusel on oluliselt suurenenud elektrienergia kokkuhoid, loodussäästlikkus ning tunduvalt on paranenud liiklusohutus ülekäiguradadel,“ sõnas linnapea Anti Allas.

Võru tänavavalgustust haldava ettevõtte OÜ Taristuhaldus juhi Andres Visnapuu sõnul on Võrus praegu kokku 2428 valgustuspunkti. „Viimastel aastatel on lisandunud 422 uut valgustuspunkti ning olgugi, et tänavavalgustuspunkte on lisandunud, on elektrikulu oluliselt vähenenud. Kui näiteks 2014. aastal kulus tänavavalgustusele 117 747 eurot, siis võrdluseks, et 2019. aastal kulus 68 282 eurot,“ lausus Visnapuu ning lisas, et kui enne kaasajastamist oli Võrus kõigest neli valgustatud ülekäigurada, siis täna on neid kokku 104.

KIK-i eestvedamisel said 2015. aasta sügiseks seitse Eesti linna uue LED-tehnoloogial põhineva tänavavalgustuse, mis olid varasemaga võrreldes tunduvalt energia- ja keskkonnasäästlikumad.

„Tegemist oli ainulaadse projektiga, kus KIK lisaks tavapärasele toetusraha vahendamisele ja järelevalvele korraldas linnade eest hanked ja vastutas projektijuhtimise eest. Üks nendest linnadest oli ka Võru, kes toona olulises ulatuses oma linna valgemaks ja säästvamaks muutis. Hiljem oleme veel struktuurivahenditest Võru linna tänavavalgustuse uuendamisse panustanud,“ sõnas KIK-i juhataja Andrus Treier. „Tunnustame võrukaid süsteemse ja tervikliku töö eest ning on rõõm näha, et kunagi KIKi algatatud projektist on Võru järjekindlalt edasi liikunud. Tänaseks oleme heas koostöös jõudnud tulemuseni, kus Võru linna tänavavalgustus toimib nutikamalt ja säästlikult.“

Võru linna tänavavalgustuse viimane naatriumlamp võetakse maha ning asendatakse uue LED-lambiga, 29. oktoobril kell 13 Männiku tänaval.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD