Menu

Hinnatud koolijuht lahkus ootamatult ametist

  • Kirjutas Sten Sang

Rõuge kool jäi äsja ilma peaaegu 30aastase staažiga direktorist Toomas Rajust. FOTO: Martin Mark

Rõuge põhikooli direktoril Toomas Rajul oleks peagi koolijuhina täitunud kolmas aastakümme. Piduliku tähtpäeva eel teatas Raju ootamatult ametist lahkumise soovist ning alates esmaspäevast ta enam Rõuge koolipere tegemisi ei juhi.

Väsitavad erimeelsused

Toomas Raju (58) vastab toimetuse kõnele ning kinnitab kolmapäeva ennelõunal, et on esmaspäevast alates direktoriametist omal soovil lahkunud. „Lahkumisavalduse esitamine peab paika, esitasin selle elektroonselt vallavanemale möödunud kolmapäeval.

Olime sel teemal ka paar päeva varem vestelnud. Rein Loik oli minu kõnest üllatunud ja üritas mind ümber veenda. Minu jaoks on ta väga mõistlik vallajuht ja annaks Jumal, et ta kauem Rõuges ametis oleks,” märgib Raju.

Lahkumise põhjusena toob pikaaegne haridustöötaja esile erimeelsused mõne hoolekogu liikmega. „Ma ei soovi täpsemaid põhjuseid ajakirjanduses lahata. Lahkumise põhjuseks on mõne hoolekogu liikme poolt avaldatav psüühiline surve, mis mind vaimselt väga väsitab. Mõned hoolekogu liikmed leiavad, et koolijuht ei tee piisavalt koostööd,” selgitab Raju. Ta toonitab, et kollektiivi sisekliima ja õpilastega on kõik hästi ning igasugused kohalikus meedias liikunud väited „sisepingete käärimisest” on alusetud ning kohatud.

Uuest nädalast omal soovil tööst vabastatud Toomas Raju lubab praegu lihtsalt aja maha võtta ning tasapisi ringi vaadata. „Ma ei olnud lahkumisplaane ette valmistanud ja ma ei ole endale uut töökohta valmis otsinud. Teatud asjad töö juures mõjusid kui viimane tilk karikasse,” möönab endine koolijuht.

Kuni Rõuge kooli uue direktori valimiseni täidab tema kohuseid kooli õppealajuhataja Ere Käis.

Konkurss tulemas

Rõuge vallavanema kohusetäitja Rein Loik kinnitab lehele kolmapäeval, et on kätte saanud Rõuge põhikooli direktori Toomas Raju esitatud lahkumisavalduse. „Ta soovib lahkuda töölt tervislikel põhjustel. Iga inimese tervis on väga isiklik ja tööandja vastutus on sellisel kujul esitatud avaldus aktsepteerida,” märgib Loik.

Ta lisab, et Rõuge koolis jätkub tavapärane töö. „Hetkel on direktori kohusetäitja rolli täitmas kooli õppealajuhataja. Ta on kindlasti oma kolleegide, õpilaste ja lastevanemate jaoks küsimuste tekkimisel olemas,” rõhutab Loik.

Vallajuht annab teada, et Rõuge vallavalitsus kuulutab välja konkursi ja seal loodetakse aktiivset osavõttu. „Seega ei oska täna kindlasti öelda, kes asub kooli juhtima,” tõdeb Rein Loik.

 

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD