Menu

Täna algab Võrus loodusõhtute sari

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Putumutukas FOTO: Aigar Nagel

Täna, 26. juulil saab alguse põnev ja hariv loodusõhtute sari „Putumutukas - õhus, vees, mullas ja murus“, kuhu on oodatud kõik loodushuvilised ja lastega pered.

Loodusõhtute sari koosneb kuuest loengust, mis avavad kuulajate jaoks putukate ja konnade kireva maailma. Loodusõhtud teeb eriliseks asjaolu, et Võrru tulevad oma ala tuntumad teadlased ja putukauurijad.

Putumutukas FOTO: Aigar Nagel

Loodusõhtute korraldamise eesmärgiks on tutvustada elurikkuse olulisust ning keskkonnakaitse vajalikkust. Loodusõhtute raames pööratakse tähelepanu linnakeskkonna elurikkusele ja selgrootute (putukate jt) maailma tundmaõppimisele - nende olulisusele meie ökosüsteemis ja nende kaitsmise vajalikkusele.

Loodusõhtu esimene loeng toimub juba täna, 26. juulil algusega kell 18.00 Kagukeskuse 1. korrusel, mil avatakse mesilaste elu tutvustav näitus ja räägitakse mesilaste elust ja nende vajalikkusest. Tänaseks loengupidajaks on mesinik ja õppejõud Valmar Lutsar.

Järgmised loengud toimuvad Koreli pargis:
29. juuli kell 18  -  „Kiili eluring ja linnaputukad“, putukauurija Mati Martin
5. august kell 18 - „Milleks meile putukad?“,  putukateadlane Urmas Tartes
12. august kell 18 - „Liblikate ja kimalaste kirev maailm“,  liblikate ja kimalaste uurija Urmas Jürivete
23. august kell 18 -  „Sinu kaheksajalgne sõber – ämblik“, ämblikuurija Mart Meriste
26. august kell 18 - „Milleks meile konnad?“, konnateadlane Elin Soomets

Võru Kagukeskusesse on üle seatud ka Eesti Mesinike Liidu pop-up näitus, mis sisaldab endas mõtteainet keskkonna tervise ning mesilaste ja inimeste osa selles. Näitus koosneb kolmest portatiivsest seinast, mis pakuvad nii teksti, pilti, videot kui ka interaktiivset tegevust. Unustatud pole ka lapsi, neile on näitusel mitu mesilasteemalist mängu. Näituse üks tõmbenumbreid on nn mesitaru – spetsiaalne „telk“, kus saab kuulda mesitarule omaseid hääli, tunda tarulõhnu, vaadata mesilasi ekraanil toimetamas ning omal nahal tunda, mis tunne võiks olla mesitaru sees.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD