Menu

Tervisekeskuste pärast läks rabelemiseks

Võru linnavalitsuse kavandatud uue tervisekeskuse eestvaade kesklinna piirkonnas Jüri tn 42 krundil.    Pilt: VÕRU LINNAVALITSUS

TERVISEKESKUSED • Võrumaal läks reedel kõvaks rabelemiseks perearstide tulevaste töökohtade – tervisekeskuste pärast, milleks on Euroopa Liidust ette nähtud eelolevaks eelarveperioodiks ligi 2 miljonit eurot. Sellest rahast ligi 800 000 eurot on mõeldud Võru linna tervisekeskuse rajamiseks ja ligi 1,2 miljonit maakonna tervisekeskuste rajamiseks. Eriti tihe on kiskumine Võru linnas, kus lisaks ASile Lõuna-Eesti Haigla soovib tervisekeskust rajada Võru linnavalitsus.

Kui Põlvamaal soovitakse tervisekeskused rajada Põlva haigla juurde ning Räpinasse, Valgamaal Valka, Otepääle ja Tõrva, siis Võrumaal pretendeerivad tervisekeskustele lisaks Võrule veel Antsla, Rõuge ning Vastseliina. Kehtivate nõuete kohaselt peab iga tervisekeskuse juures olema vähemalt kolm perearstikohta.

Praegu siseministeeriumis valminud kava järgi asuvad tervisekeskused tulevikus Võrus ja Antslas ning filiaalid Rõuges, Vastseliinas ja Mõnistes. Tervisekeskused sisaldavad endas paikset perearsti, ämmaemanda ja füsioteraapia teenust, filiaalides asuvad arsti vastuvõtukabinetid.

Reedel haigla juures toimunud sotsiaalministeeriumi infopäeval käis Võru linnapea Anti Allas välja uue ettepaneku Võru linna tervisekeskuse jaoks, mis paikneks kesklinnas Jüri tänava ääres endise vene kooli, praeguse täiskasvanute gümnaasiumi krundil aadressil Jüri tn 42. See jääb Jüri ja Petseri tänava nurgale. Hoone on planeeritud kahekorruseliseks ja selle üldpind on 2400 m2. Hoone hoovi on planeeritud kokku 60 parkimiskohta.

 

Kommentaarid   

+2 #21 Mu kassi nimi oli Murka 2015-01-13 14:46
siku kirjutas:
Kust võtab haigla omapoolse ligi miljon eurot? Eks ikka inimeste ravimise arvelt.

ikka laenu :P :P
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #22 Jah-le 2015-01-13 15:30
Tule Saksamaale.
Tsiteeri | ebasobiv
+4 #23 MILJONÄRLINN VÕRU! 2015-01-13 20:53
Tere tulemast!
Te elate miljonärlinnas Võrus.
1. Enne eelmisi valimisi saime veekeskuse! Elagu valimised!
2. Enne jõule oleks saanud äärepealt panga! Elagu jõulud!
3. Enne 1. märtsi saame kaks tervisekeskust! Elagu valimised!
4. Kord kuus on linnapea turul! Elagu valimised!
5. LL-leht ilmub aga aastas ainult 10 kuud? Elagu ummamuudu Võru!
Kallid võrumaalased Vastseliinas, Rõuges, Antslas, elage 1.märtsi valimised üle, sest 8. märtsil on naistepäev punane,
nagu Zetkini Klaragi! Mis teha?
Tsiteeri | ebasobiv
+3 #24 Halloo 2015-01-14 09:37
naane kirjutas:
Linn võiks selle asemele hoopis ehitada SPA. Lubadusi juba ammu antud, aga teoks pole saanud. Head tervist tuleb ennetada, vesi selleks väga hea, ujula võiks seal ka olla, saavad koolilapsed seda kasutada, ei pea sõitma Väimelasse.

Mis mõttes peab keegi sinu eest midagi ära tegema? Tule ja ehita spaa, keegi ei pane kätt ette. Ühelgi linnal, isegi mitte Savisaarel pole oma spaad. Munitsipaalspaa oleks absurd. Muudkui virisete ja virisete. Võtke jalad perse alt välja ja hakake tegema. Hakake ettevõtjaks, kui midagi tahate.
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #25 Vilmar 2015-01-15 08:38
Kubijal on ju spaa olemas.
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD