Menu

Kellest saab uus maavanem?

Võru maavanem Andres Kõiv vahetult pärast ametisseasumist oma töökabinetis 2010. aasta sügisel. Tõenäoliselt tuleb tal jätkata nüüdki viis järgmist aastat.    Foto: Võrumaa TeatajaMAAVANEMA VALIMINE • Kuivõrd sel laupäeval täitub praegusel Võru maavanemal Andres Kõivul ametis viis aastat ja sellega lõppeb tema ametiaeg, on kerkinud esile küsimus uuest maavanemast.

Pingeid on üles kruvinud praeguse maavanema varasem teade, et pärast viit aastat paneb ta ameti maha ja siirdub tööle erasektorisse. Kes siis tema koha endale saab? Maavanema ametikohal pole enam seda hiilgust mis paarkümmend aastat tagasi, paljuski seetõttu, et valik tehakse poliitilistes tagatubades. Ometi annab maavanema ametikoht võimaluse midagi maakonna heaks ära teha või siis end näidata ja koguda poliitilist kapitali, et siirduda riigikogusse.

Võrumaal on juba välja pakutud mitmeid kandidaate. Näiteks Võru linnavolikogu liige ja Keskerakonna Kagu-Eesti koordinaator Toomas Paur ütles, et kuivõrd valitsusliidus on kolm partnerit, siis eeldatakse, et Kagu-Eesti maavanemad jagatakse parteide vahel võrdselt.

{fcomment}

Kommentaarid  

+6 #1 spiro agnew 2015-06-11 12:02
vähemalt see teema lõppenud ning ei teki uut klounaadi selle ametiga. irl peamehe vahetus muutis olukorda ja küllap kõiv saab nüüd jätkata. kt-ks ei jäeta kedagi kui pole plaanis uuesti kinnitada.
Tsiteeri | ebasobiv
-2 #2 Võid kindel olla 2015-06-11 12:10
Anti Allas on järgmine
Tsiteeri | ebasobiv
+8 #3 spiro agnew 2015-06-11 12:16
pole mingeid spekulatsioone enam. kõiv lubas lahkuda enne valimisi kui irl respublica tiiva juhitud irl ei andnud kõivule sobivat asetust kandideerida. kõiv keeldus ....
praeguse juhtumi puhul tuleb ajalugu meelde tuletada - laari ajal oli il -i peasekretär tsahkna ning kõiv ka ikkagi il mees. muid seoseid ei hakka ma siin seletama.
Tsiteeri | ebasobiv
+10 #4 uudis 2015-06-11 12:28
Nuud oleks maavanemal aeg kirjutada VT-s järgmised 30 lugu, mida ta kohe tegema hakkaks(tervise keskus, TU laiendamine, haiglaga koos perearstide harimine jne.)
Tsiteeri | ebasobiv
+8 #5 ja 2015-06-11 12:57
uudis kirjutas:
Nuud oleks maavanemal aeg kirjutada VT-s järgmised 30 lugu, mida ta kohe tegema hakkaks(tervisekeskus, TU laiendamine, haiglaga koos perearstide harimine jne.)

töökohti muidugi,,see on IRL-i trumpkaart
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #6 Hmmm 2015-06-14 09:19
töökohti ikka 1000 :lol:
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

DIGILEHED

15 PÄEVA ENIMLOETUD