Menu

Veokijuhi elu nõudnud avariikohas olid teeolud väga keerulised

  • Kirjutas BNS

PPA

Tartu maakonnas hukkus ööl vastu teisipäeva veokiga teelt välja sõitnud mees - polkitsei kinnitusel olid teeolud õnnetuskohal väga keerulised. 

Teade kraavi sõitnud veokist laekus politseile öösel kella ühe ajal, kui sündmuskohalt mööda sõitnud liikleja andis teada, et Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa 198. kilomeetril on kraavis tugevalt kahjustatud veok ning kedagi juures näha ei ole.

Esialgsetel andmetel oli veok liikunud Võru poolt Tartu suunas, kui selle juht kaotas Tatra oru langusel paremkurvis kontrolli veoki ning selle haagise üle ning sõitis vasakule poole teelt välja. Veokit juhtinud 31-aastane mees hukkus kahjuks sündmuskohal. Tema kainus ja turvavarustuse kasutamine on selgitamisel.

Tartu politseijaoskonna avariipolitseinik Rando Jõemets sõnas, et teeolud olid sündmuskohal keerulised, sest värskelt maha sadanud lumi muutis tee väga libedaks. „Võru poolt tulles on Tatra orgu viiv kurv ka järsem ja sellistes oludes, lisaks veel raske koormaga mäest alla liikudes, tuleks kiirust oluliselt vähendada. See kehtib ka väiksemate masinate puhul, sest sõiduki üle kontrolli kaotamiseks piisab väiksest eksimusest,“ sõnas Jõemets.

Sündmuskohal on liiklus suletud, politseinikud on kohapeal seda reguleerimas ning sõidukeid ümber suunamas.

Liiklusõnnetuse täpsemad asjaolud selgitatakse välja menetluse käigus.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD