Menu

Politseitöö rõhk on sel nädalal joobes juhtimise takistamisel

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

FOTO: Aigar NagelPolitseinikud üle Euroopa pööravad sel nädalal veel suuremat tähelepanu joobes juhtimise takistamisele.

Joobes juhtimise vastane aktsioon toimub Euroopa liikluspolitseinikke ühendava võrgustiku TISPOL (European Traffic Police Network) eestvedamisel, teatas politsei- ja piirivalveameti (PPA) pressiesindaja teisipäeval BNS-ile.

„Õnneks ei ole selle aasta viie kuuga roolijoodiku põhjustatud liiklusõnnetuses saanud ükski inimene surma, kuid see ei tähenda, et tervikpilt oleks läinud märgatavalt paremaks,“ sõnas PPA juhtkorrakaitseametnik Sirle Loigo.

Mai lõpu seisuga on Eestis juhtimiselt kõrvaldatud 2566 joobes sõidukijuhti, 956 neist oli kriminaalkorras karistatavas joobes. Roolijoodikute põhjustatud liiklusõnnetustes sai viie kuu jooksul vigastada 36 inimest.

Loigo toob aga hea märgina välja selle, et inimesed aitavad üha aktiivsemalt kaasa, et joobes juht kiiresti liiklusest kõrvaldada. Täname ja tunnustame neid inimesi, kes kahtlase sõidustiiliga autot nähes annavad sellest teada Häirekeskuse numbrile 112. Kontrollimisel selgub tihtipeale, et juht on kaine ja ilmselt oli auto ebakindel sõidustiil põhjustatud nutiseadme näppimisega. Kuid ainuüksi tänu valvsate liiklejate kõnedele peeti Ida prefektuuris viie kuuga kinni 87 erinevate rikkumistega silma hakanud sõidukijuhti, neist 65 olid joobes,“ sõnas Loigo.

2018. aasta jooksul hukkus joobes sõidukijuhtide põhjustatud liiklusõnnetustes 12 inimest ja sai kannatada 191 inimest.

Viimase hetke pakkumine

Error: No articles to display

15 PÄEVA ENIMLOETUD