Menu

Põlvamaa surmaõnnetuse põhjustanud juht oli politseile juba tuttav

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Mees, kes põhjustas laupäeval Põlvamaal enda ja ühe noore naise elu nõudnud liiklusõnnetuse, oli nii lubadeta kui ka joobes sõidu ja kihutamise tõttu politseile varasemast tuttav.

"Juhi joobe kohta annab täpsemad vastused ekspertiis. Samas on ta varemalt olnud politsei huviorbiidis seoses juhtimisõiguseta juhtimise, joobes juhtimise ja kiiruse ületamisega," teatas Lõuna prefektuuri operatiivjuht Kristjan Tommingas BNS-ile.

Häirekeskus sai laupäeval kella 11.48 ajal teate, et Saverna–Pilkuse maanteel juhtus raske liiklusõnnetus. Esialgse info kohaselt tegi must universaal-BMW suurel kiirusel möödasõitu teisest autost, kui selle 27-aastane juht kaotas masina üle kontrolli ning sõitis teelt välja kraavi ja sealt edasi vastu puud.

Õnnetuse tagajärjel hukkusid nii BMW juht kui ka tagaistmel olnud 23-aastane naine. Kaks kaasreisijat said õnnetuses vigastada ning nad viidi haiglasse. Üks vigastatuist on raskes seisus.

BMW juhil olid kehtivad load ja mõlemad esiistmel istunud mehed olid endale turvavöö peale pannud, kuid õnnetuspaigas viitas kõik sellele, et tagaistmel istunutel turvavööd kinnitatud ei olnud.

Sündmuskohal olid õnnetuse hetkel teeolud head. Samas selgitas politsei, et BMW rehvid olid viimase piirini kulunud.

"Liikluses on alati tähtis valida sobiv sõidukiirus ning olla tähelepanelik. Möödasõit on üks ohtlikumaid manöövreid üldse, mistõttu ei tasu enda võimeid juhiroolis istudes üle hinnata. Möödasõiduks tuleb valida teelõik, kus nähtavus on hea ning veenduda, et manöövriga ei tekitataks täiendavat ohtu endale ja teistele liiklejatele," selgitas Tommingas.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri abiprokuröri Triin Tumala sõnul alustati kriminaalmenetlust, et selgitada välja traagilise õnnetuse asjaolud.

"Kahte noort inimest see tagasi ei too, ent kriminaalmenetlus annab vastuse küsimusele, mis viis nii raske õnnetuseni. Selgitame välja, kas juht oli kaine ning milline oli sõidukiirus õnnetuse hetkel," selgitas Tumala.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD