Lõuna ringkonnaprokuratuur teatas Delfile, et 15. juulil kell 00.33 sai politsei väljakutse Urvaste valda Kuldre külla ühele kinnistule, kus helistaja sõnul olevat üks mees löönud 16-aastast noormeest, kes pärast lööki kukkus ning tal olid krambid. Sündmuskohale reageeris politsei kõrval ka kiirabi

Esialgsetel andmetel oli üks naine näinud, kuidas kolm noorukit askeldavad tema auto kallal. Kuna naine ise ei julgenud noorte tegevusse sekkuda, helistas ta oma tuttavale, 55-aastasele mehele. Mehe kohale jõudes jooksid noormehed sõiduki juurest minema, ühte möödujat lõi mees rusikaga vastu nägu.

Sündmuskohal viibinud noormehed olid alaealised ning olid eelnevalt alkoholi tarvitanud.

Kiirabibrigaadi sõnul väliseid vigastusi kannatanul ei tuvastatud. Noormees viidi haiglasse, kus päev hiljem ta suri. Olemasolevatel andmetel võib surmapõhjuseks olla ajuarteri laiendi lõhkemine. „Tuginedes arstide esialgsele arvamusele, ei saa hetkel kindlalt väita, et surm saabus saadud löögi tagajärjel,“ kommenteeris Lõuna ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Küllike Taits.

Juhtunu üksikasjade selgitamiseks alustas Võru politsei kriminaalmenetlust. 55-aastane mees on kahtlustatavana üle kuulatud. Praegu ei esine vajadust tema vahistamiseks.

Võru politseijaoskonna politseimajor Anti Paap sõnas, et sellistes olukordades tasub alati esimese asjana kutsuda sündmuskohale politsei. „Esmajärjekorras kutsuge politsei ja seejärel juba hinnake lähemalt, kas oleks mingil moel võimalik olukorda sekkuda või lihtsalt teraselt jälgida isikute tegevust ja liikumissuunda,“ toonitas politseijuht.