Menu

„Emme lõi rihmaga pähe, kuhu sain haava ja kust hakkas verd jooksma.”

Pilt on illustratiivne: Oma laste piinamises, sealhulgas rihmaga lagipähe löömises süüdistatud ema mõisteti kohtus kokkuleppemenetluses süüdi ja karistuseks määrati talle üheaastane tingimisi vangistus kaheaastase katseajaga, mille jooksul peab ta alluma kriminaalhoolduse kontrollnõuetele. Foto on illustratiivne.      Foto: VÕRUMAA TEATAJALASTEPIINAJAD • Tartu maakohus karistas augusti algul üheaastase tingimisi vangistusega üht Võrumaa naist, kes süüdistuse järgi vägivallatses ligi kahe aasta jooksul järjepidevalt oma nelja lapse kallal.

Kohtu toimikust võib lugeda verd tarretama panevaid kirjeldusi selle kohta, kuidas nii ema kui ka isa vägivallatsesid, seda peamiselt ebakaines olekus oma alaealiste laste kallal. Tartu maakohus tunnistas 37aastase ema kokkuleppemenetluses süüdi piinamises ja mõistis talle üheaastase tingimisi vangistuse kaheaastase katseajaga, mille jooksul peab ta alluma kriminaalhoolduse kontrollnõuetele. Lisakohustusena peab naine katseajal osalema kriminaalhooldaja pakutavas sotsiaalprogrammis. Menetluskulude katteks peab süüdistatav tasuma aasta jooksul poole kohtu poolt määratud sundrahast, 266,25 eurot.

Laste isa tunnistas kohus juba eelmise aasta oktoobris kokkuleppemenetluses süüdi vägivallakuritegudes oma laste ja kasulaste suhtes ning talle mõisteti koos talle varem mõistetud karistuse ärakandmata osaga kaheaastane vangistus, mis asendati 1460 tunni üldkasuliku tööga. Menetluskulude katteks mõisteti temalt välja 715,20 eurot.

Süüdistuse kohaselt kasutas naine järjepidevalt füüsilist vägivalda oma laste suhtes. Kriminaalmenetluse käigus on tuvastatud, et naine lõi lapsi rihmaga ja lahtise käega. Kogutud tõendid kinnitavad, et selline tegevus kestis peaaegu kahe aasta jooksul järjepidevusega vähemalt kord nädalas. Füüsilist vägivalda kasutati nelja lapse suhtes, kellest noorim oli kuritegude toimepanemise ajal seitsmeaastane.

Kohtu toimiku järgi tuvastas noorima lapse peas armi 2011. aasta lõpus rutiinse kontrolli käigus kooliarst, kes sellest teada andis. Kuivõrd vanemad olid lastel kodusest vägivallast rääkimise ära keelanud, rääkis laps algul, et lõi oma pea vastu kappi, siis et sai haava mänguhoos, kui vend viskas mängukaruga. Lõpuks tunnistas laps üles, et ema lõi teda püksirihma pandlaga lagipähe, kuna ta polnud piisavalt kiiresti riidesse pannud. Kooliarst tuvastas kaheksa-aastasel lapsel rahutuse ja käte värina.

Kommentaarid   

0 #1 Karm ema 2014-09-06 16:09
Selline ema saata venemaale.
Tsiteeri | ebasobiv
+9 #2 noo 2014-09-06 19:33
Ongi see rõngaslinna täis rõvedusi ja pornot.

naiskoletised,kellele jumid mehed lapsi vorbivad.
Emast on asi ikka väga kaugel, miski julmur ja alaarenenu
Tsiteeri | ebasobiv
+10 #3 oh jumal.. 2014-09-06 21:42
jummal tulö appi--kas on sellisei emasid,endal minul lapsed ja lapselapsed ei raatsi kellegile haiget teha,kuidas vöib ema rihmaga peksta,see on möitmatu,kahju lastest ,neid ei kaitse keegi.mis saab edasi,kes vastag,kust saavad need pisikesed abi
Tsiteeri | ebasobiv
+9 #4 Logitech 2014-09-07 08:27
Kus see ema elab ja mis ta nimi on krr
Tsiteeri | ebasobiv
0 #5 Manni 2014-09-07 15:43
Eks emasid ole igasuguseid.Min u ema oli selline kes utles mulle,miks ma ei surnud ära.Põhjus oli proosaline,vene ajal oli võimalik töökohast saada raha matusteks.Eks isal tuli hea idee viinaraha saamiseks,minna ja tahta töö juurest raha,öeldes,et vanem tutar on surnud.Töö juurest võeti sugulasega uhendust,to vastas,et 3aastane laps on täie tervise juures.Alles nuud 41aastat hiljem sain siis teada,et vanemad ootasid minu surma.Vot sellised on minu vanemad. :-x
Tsiteeri | ebasobiv
+5 #6 kaugemalt 2014-09-08 09:09
joote liiga palju
Tsiteeri | ebasobiv
0 #7 Jumal kas sa ei näe siis 2014-09-09 15:33
haige inimene raisk krr krr
Tsiteeri | ebasobiv
0 #8 ellujääja 2014-09-09 16:55
Manni kirjutas:
Eks emasid ole igasuguseid.Minu ema oli selline kes utles mulle,miks ma ei surnud ära.Põhjus oli proosaline,vene ajal oli võimalik töökohast saada raha matusteks.Eks isal tuli hea idee viinaraha saamiseks,minna ja tahta töö juurest raha,öeldes,et vanem tutar on surnud.Töö juurest võeti sugulasega uhendust,to vastas,et 3aastane laps on täie tervise juures.Alles nuud 41aastat hiljem sain siis teada,et vanemad ootasid minu surma.Vot sellised on minu vanemad. :-x

Minu vanemad teenisid kindlustuse pealt..küll lõid hambaid välha ja murdsid luid..pereväärt used,ehk raha ei haise!
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #9 ellujääja 2014-09-09 18:00
Vanemad kel viha üleliia,võiks veredoonorluse või sperma loovutamisega tegeleda!
Tsiteeri | ebasobiv