Menu

„Keelevarjud kirjanduses” pälvis keeleteo rahvaauhinna

Täiskasvanute gümnaasiumi emakeeleõpetaja Ester Allas (vasakul), Vastseliina gümnaasiumi direktor, aga ka emakeeleõpetaja Kristi Pettai (keskel) ja Võru Kreutzwaldi gümnaasiumi eesti keele õpetaja Raili Leesalu (paremal).	   Foto: ERAKOGUAUHIND • Möödunud aasta novembri alul Vastseliina gümnaasiumis toimunud ärksamate keele- ja kirjandushuviliste õppelaager „Keelevarjud kirjanduses” pälvis 520 häälega 2013. aasta keeleteo rahvaauhinna. Keeleteo auhind anti üle emakeelepäeval, 14. märtsil Saaremaa ühisgümnaasiumis.

Keelelaagri eest pälvisid tänu emakeeleõpetajad Ester Allas, Kristi Pettai, Raili Leesalu ja Mirli Isak, kellel on rõõm tegeleda keelehuviliste õpilastega. „Muidugi ei saa me nüüd kõike au ja kuulsust ka endale võtta, sest ilma nende toredate noorte inimesteta poleks ka keelelaagrit,” sõnas laagri üks korraldajatest, Vastseliina gümnaasiumi direktor ja eesti keele õpetaja Kristi Pettai, kelle sõnul on keelelaagri eesmärk see, et õpilased väärtustaksid oma emakeelt ning kirjandust.

Võrumaa keelehuviliste kokkusaamised on toimunud alates 2009. aastast, mil koguneti Võru instituudis. Sealt edasi kujunesid välja juba iga-aastased mitmepäevased traditsiooniks saanud keelelaagrid ja teemapäevad ning keeleorganisatsioon sai oma nimeks NOKK – Noored Oma Keele Küljes.