Menu

„Käsitöömeister 2014” õpikoda

Koolide esindajad õpikojas näpunäiteid kuulamas.   Foto: ANDREI JAVNAŠAN

MEISTER • Vastavalt õpilasürituste kavale toimus aprilli keskel Võru Kreutzwaldi gümnaasiumis tehnoloogiaõpetuse ja käsitööainete alane võistlus, mis keskendus sel õppeaastal loovusele, mis ongi nende ainete oluline lähtekoht uues õppekavas. Õpilastelt ei küsitud teoreetilisi teadmisi. Küll oli aga oluline iga kooli kahe osavõtja, kes olid poiss ja tüdruk, omavaheline hea koostöö. Kuna loovus on hästi tähtis, siis valmis ühistööna kolmemõõtmeline pilt teemal „… nii näen teisi planeete Maalt vaadates”.

Käsitööoskusi mõõdeti kudumises ja heegeldamises. Tuli valida sobivad materjalid ja töövahendid ning osata kududa ja heegeldada. Lahendused olid väga erinevad ja mõõtmetelt viiest kuni 15 sentimeetrini. Tore, et inimesed loovad erinevaid asju. Poisid lahendasid tehnoloogilist probleem-
ülesannet, mis seisnes traadist rakise valmistamisega ringjoone ettemärkimises vineerile ja vineer-
ketta väljasaagimises etteantud mõõtudega. Valminud tööproove lõngast, rakist ja väljasaetud ringi kasutati ühistöös.

Õpilased olid hoolsad ja valmis kümme pilti. Välja selgitati palju tublisid autoreid: parim värvilahendus, parim materjalikasutus, parim 3D-lahendus jne. Valmistööde eksponeerimist alustati Võru Kreutzwaldi gümnaasiumis (B-korpuses) ja sealt liiguvad pildid järgmistesse koolidesse.

Kõik uudised