Menu

Tänavune Vabariigi aastapäeva maakondlik tähistamine üllatab uuendustega

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Lipuheiskamistseremoonia Kanepis 2016. aastal

Vabariigi 99. aastapäeva tähistamine maakonnas kaasab tänavu rohkem kaitseliitlasi ning võrreldes varasemate aastatega toimub Põlva maavanema, Kaitseliidu Põlva maleva ning Põlvamaa Omavalitsuste Liidu ühine maakondlik vastuvõtt 24. veebruaril.

Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamine Põlvamaal saab alguse 24. veebruari hommikul kell 7.10 Kanepis, kus ühe uuendusena toimub kaitseliitlaste pidulik rivistus, mille järel heisatakse traditsiooniliselt koos päikesetõusuga riigilipp.

„Kaitseliidule aktiivsema ja nähtavama rolli andmine Vabariigi aastapäeval läheb kokku kaitseliitlaste panusega Eesti riigi kestmisesse. Vabatahtlikud teevad seda õhtuti ja nädalavahetusel oma isikliku aja ja perede arvelt – nad on kindlasti väärt suuremat tähelepanu pidulikel puhkudel. Kaitseliit on seni korraldanud Võidupüha paraadi suvel ja Vabariigi aastapäeval jäänud veidi tahaplaanile, aga maakonnas on just nemad olulised riikluse kandjad. Võtame tänavust läbimarssi ja pidulikku rivistust Kanepis kui omamoodi eelproovi suurejoonelisemaks Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks tuleval aastal,“ selgitas maavanem Igor Taro uuenduse tagamaid.

Vabariigi aastapäeva tähistamine saab jätku kell 9.30 pärgade asetamise tseremooniaga Põlva Vabadussõja ausamba juures. Kell 11 toimub jumalateenistus Räpina Püha Miikaeli kirikus ning kell 12 leiab aset mälestushetk Räpina Ausamba pargis.

Keskpäeval Moostes algav maavanema, Kaitseliidu Põlva maleva ning Põlvamaa Omavalitsuste Liidu pidulik vastuvõtt toimub võrreldes varasemate aastatega 24. veebruaril. „Asi on lihtne – Eesti Vabariik kuulutati välja 24. veebruaril ning meil on riigipüha just sel põhjusel. Kõige loogilisem ongi tähistada vabariigi sünnipäeva õigel päeval. See vaba päev on antud oma perede ja lähedastega koos olemiseks ja oma riigi üle rõõmu tundmiseks. Oleme vastuvõtule kutsunud just neid, kes on sel aastal pälvinud mõne tunnustuse või mingil teisel moel oma ühiskondliku panusega silma paistnud. Samas saavad ka kõik maakonna inimesed leida enda kodukandis mõne võimaluse pidustustest osa saada, kas osaledes lipuheiskamisel või pidulikul mälestushetkel lähima Vabadussõja ausamba juures,“ märkis maavanem. Vastuvõtule on oodata üle 300 Põlvamaa tubli inimese ning sündmusest võtab osa ka Põlvamaa sõpruspiirkonna, Ukraina Kulikovka rajooni delegatsioon.

15 PÄEVA ENIMLOETUD