Menu

.      

Kruuse tunnustas maaeluga seotud teadustööde autoreid

  • Kirjutas BNS

Võru Gümnaasium FOTO: Aigar Nagel

Maaeluminister Urmas Kruuse andis kolmapäeval Eesti Rahva Muuseumis toimunud õpilaste teadusfestivalil üle maaeluministeeriumi eripreemiad parimatele maaeluga seotud teadustööde autoritele.
 
"Mul on hea meel tõdeda, et huvi maaelu teemade vastu on olnud tänavusel õpilaste teadustööde riiklikul konkursil suur. Töid esitati paljudest koolidest üle Eesti, nii maalt kui ka linnast, ning erinevatest kooliastmetest," ütles maaeluminister Urmas Kruuse.

"Võin kinnitada, et õpilaste maaelu ja põllumajandust käsitlevate teadustööde läbivaatamine ministeeriumi töörühmas on väga põnev tegevus. See annab pildi sellest, kuidas tänapäeva noored maaelu näevad ning seda teadusega seovad. Teemade ring oli tänavu lai, puudutades looma- ja taimekasvatust, toiduohutust, ringmajandust, mullatervist, keskkonnahoidu ja palju muud," lisas minister. 
 
Maaeluministeeriumi töörühm hindas töö juures teema olulisust, töö põhjalikkust ja autori pühendumust. Kõigi osalejate puhul oli hindajatel hea meel täheldada teemades innukat kaasalöömist ja järeldusteni jõudmist. Töörühm avaldas lootust, et võitjad jätkavad oma valitud suunal ja neile läheb ka edaspidi korda teadustöö, maaelu ja toidutootmise järjepidevus.
 
Tänavu pälvisid maaeluministeeriumi eripreemia Artjom Tšitšerin Tallinna Kesklinna Vene gümnaasiumi, 11. klassist. Tema töö keskendus sünteetilise bioloogia tööriistade kasutamisele geneetiliselt modifitseeritud pärmi Rhodotorula toruloides tüvede loomisel. Autoril on edasise uurimistöö hüpotees juba sõnastatud ja töö eduka edasiarenduse eeldused olemas. Juhendaja on Petri-Jaan Lahtvee Tallinna tehnikaülikoolist.

Samuti Kerttu Vill Võru gümnaasiumi 12. klassist. Tema tegeles oma uurimistöös Võru kauplustes müüdavate mineraalvee liikide päritolu, keemilise koostise ja omaduste võrdlemisega. Töö pakub kasulikke näpunäiteid, kuidas valida sobiv mineraalvesi isiklikke vajadusi silmas pidades. Juhendaja on Ulvi Kruus, kes on Võru gümnaasiumi keemiaõpetaja.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD