Menu

Lastefond kogub annetusi Tartus tuleõnnetuses viga saanud poisi jaoks

Pilt on illustratiivneTartu Ülikooli (TÜ) kliinikumi lastefond kutsub inimesi üles toetama fondi vahendusel omapoolse annetusega detsembri alguses Tartus toimunud korteripõlengus kannatada saanud kolmeaastast poissi, kes viibib praegu raskes seisundis Tartu Ülikooli kliinikumis.

Lastefondi teatel on lapsel põletushaavad mitmes kehapiirkonnas, mistõttu saab tema ravi olema pikaajaline ja kompleksne. TÜ kliinikumi lasteanestesioloogi ja intensiivraviarsti Tuuli Metsvahtningu sõnul on vajalikud korduvad nahasiirdamise operatsioonid.

TÜ kliinikumi lastekliiniku sotsiaaltöötaja Helve Maripuu sõnul saadi tõuge annetuskampaania korraldamiseks headelt inimestelt, kes omaalgatuslikult kliinikumi poole pöördusid, et lapsele erinevat laadi abi pakkuda. „Pärast juhtumi meediakajastust on abipakkuvaid e-maile saanud nii kliinikumi sekretärid, avalikkussuhete juht ja sotsiaaltöötaja kui ka Tartu linnavalitsuse spetsialistid. Et luua soovijatele konkreetne võimalus aidata, pöördusime Lastefondi poole. Mänguasju on poisile juba kogunenud, tema täpsemad vajadused selguvad aga mõne aja pärast,“ ütles ta.

Kõigil soovijatel võimalik pisipoissi toetada, tehes ülekanne lastefondi annetuskontodele 221015828742 Swedbankis, 10220014910011 SEB-s, 334408530000 Sampo pangas, 17000285384 Nordea pangas ja 771000610813 LHV-s, lisades selgituseks „3-aastane poiss“.

Kogutud annetused suunatakse esmajärjekorras lapse ravile kaasaaitamiseks, kuid vajadusel ja võimalusel ka muul moel tema edaspidiseks abistamiseks.

Väikelaps sai ulatuslikke põletushaavu ööl vastu 7. detsembrit Tartus Lääne tänaval aset leidnud traagilises korteripõlengus, kus naine süütas põlema enda ja oma kolmeaastase poja.

Tartu Ülikooli kliinikumi lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2001. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Kolmeteistkümne tegevusaasta jooksul on kogutud üle miljoni euro annetusi ja toetatud hulganisti abivajajaid.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD