Eesti Vabariigi aastapäeva eel saab riigi teenetemärgi 112 inimest
- Kirjutas Võrumaa Teataja
Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.
Kersti Kaljulaid annab teenetemärgid üle 22. veebruaril Arvo Pärdi Keskuses.
Teenetemärgi saajate kirjeldusi saate lugeda siit: www.president.ee
Teenetemärkide saajate nimekiri:
Riigivapi III klass
Heiki Loot – endine riigisekretär, Riigikohtu liige
Priit Pikamäe – Riigikohtu esimees
Valgetähe III klass
Irina Embrich – epeevehkleja
Heiti Hääl – ettevõtluse edendaja, kultuurielu toetaja
Tiit Pruuli – kultuurielu edendaja, ettevõtja
Mark Aivo Takis – ettevõtluse edendaja ja eestluse hoidja Austraalias
Fredi-Armand Tomps – arhitektuuripärandi hoidja
Tarmo Uustalu – arvutiteadlane, akadeemik, Tallinna Tehnikaülikooli professor
Kalle Vellevoog – arhitekt
Valgetähe IV klass
Kaja Antons – ettevõtluse edendaja Hiiumaal
Oleg Gross – ettevõtluse edendaja ja autospordi toetaja
Harry Arved Jaako – Eesti aukonsul, Eesti-Kanada suhete edendaja
Mart Juur – kultuuriajakirjanik
Riina Kaljurand – rahvusvahelise koostöö edendaja
Teet Kallakmaa – ettevõtluse ja kohaliku elu edendaja Järvamaal
Madis Kalmet – näitleja ja lavastaja
Kersti Kerstna-Vaks – kohtunik
Eve Kikas – koolipsühholoog, Tallinna Ülikooli professor
Helja Kirber – õpetaja, eestluse hoidja Soomes
Tiiu Kirsipuu – skulptor, Eesti Kunstiakadeemia õppejõud
Ljubov Kisseljova – kirjandusteadlane, Tartu Ülikooli professor
Arno Kütt – ettevõtluse edendaja
Andres Lindam – põllumajanduse edendaja
Vivian Loonela – rahvusvahelise koostöö edendaja
Lauri Madjak – rahvusvahelise koostöö edendaja
Märt Meos – kultuurielu edendaja
Jaak Nigul – ettevõtluse edendaja
Raine Pajo – energeetik
Hille Pajupuu – keeleteadlane
Ivar Põllu – lavastaja, kultuurielu edendaja
Kaja Sarapuu – hariduselu edendaja, eesti keele õpetaja
Kristine Tamm – prokurör
Margus Timmo – kohaliku elu edendaja Setomaal
Toivo Tulev – helilooja, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor
Maaja Vadi – juhtimisteadlane, Tartu Ülikooli professor
Märten Vaikmaa – ettevõtluse edendaja
Martin Villig – ettevõtluse edendaja
Arvo Viltrop – loomaarst, Eesti Maaülikooli professor
Valgetähe V klass
Hene Binsol – erivajadustega laste hariduse edendaja, logopeed
Anne Juust – õpetaja, spordielu edendaja Valgamaal
Kalle Järvekülg – sisejulgeoleku edendaja
Tuule Kann – pärimusmuusik ja kandleõpetaja
Zinaida Klõga – vähemusrahvuste koostöö edendaja
Jaagup Kreem – muusik
Tiiu Kuurme – kasvatusteadlane, Tallinna Ülikooli õppejõud
Riina Kütt – naiskodukaitsja, kohaliku elu edendaja
Agu Laius – kodanikuühiskonna edendaja
Eerik Leibak – bioloog ja looduskaitsja
Lorina Lestman – eestluse hoidja Abhaasias
Hilju Lillo – ujumistreener
Linda Madalik – akustik
Tatjana Muravskaja-Loginova – fotokunstnik
Vello Mägi – füüsikaõpetaja, reaalainete populariseerija
Mare Mätas – kultuurielu edendaja Kihnus
Ene Pajula – ajakirjanik
Reet Piiri – eesti rahvarõivakultuuri hoidja ja edendaja
Jaanus Piirsalu – ajakirjanik
Gunta Randla – telekunstnik
Uku Randmaa – avamerepurjetaja
Maret Romani – eestluse hoidja Kaukaasias
Ivar Sibul – metsateadlane, Eesti Maaülikooli õppejõud
Rain Simmul – näitleja
Maarja-Liisa Soe – EV100 programmi juht
Hans Soll – kalavarude kaitsja, Sindi paisu avamise eestvedaja
Jüri Šaraškin – purjetaja, purjetamise edendaja
Lilian Tambek – Taibukate Teaduskooli eestvedaja, füüsikaõpetaja
Tõnu Tammar – tööõpetuse õpetaja ja metoodik
Urve Uusberg – kohaliku kultuuri- ja hariduselu edendaja Raplamaal
Raul Vaigla – muusik
Jaanus Villiko – kohaliku elu edendaja Narvas
Terje Väisänen – Eesti saatkonna Soomes teenistuja
Valgetähe medal
Arne Kiin – fotograafiaõpetaja
Õie Maiste – kaupluseauto pidaja Lõuna-Eestis
Eesti Punase Risti II klass
Helle Karro – naistearst, Tartu Ülikooli professor
Arne-Lembit Kööp – ortopeed, arstiteadlane
Eesti Punase Risti III klass
Signe Falkenberg – puuetega inimeste abistaja
Katrin Gross-Paju – neuroloog
Kersti Kukk – onkoloog ja naistearst
Orm Porosaar – lastekirurg
Eesti Punase Risti IV klass
Lilli Andrejev – naiste tugikeskuse töö korraldaja Ida-Virumaal
Rait Killandi – vabatahtliku päästeala edendaja
Inna Kramer – Tallinna Lastehaigla Toetusfondi eestvedaja
Anu Lokke – juht- ja abikoerte treener
Made Laanpere – naistearst, ohvriabi korraldaja
Kai Part – naistearst, ohvriabi korraldaja
Kadri Sikk – naha- ja suguhaiguste arst, ohvriabi korraldaja
Rita Ternos – puuetega laste abistaja Narvas
Eesti Punase Risti V klass
Daimar Elp – vereandja
Malle Kingsepp – vereandja
Margus Oopkaup – puuetega inimeste näitetrupi juhendaja, näitleja
Sirje Tammsalu – vereandja
Aet Urbas – erivajadustega laste abistaja
Kotkaristi I klass
Curtis Michael Scaparrotti – NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja, Ameerika Ühendriikide kindral
Kotkaristi III klass
Giles Richard Harris – Eestis paikneva liitlaste kontingendi ülem, Ühendkuningriigi kolonel
Enno Mõts – tegevväelane, kolonel
Kotkaristi IV klass
Silver Andre – tegevväelane, major
Katrin Kaitsa – kaitsepolitseiametnik
Mait Müürsepp – kaitsepolitseiametnik
Olgert Rõõm – kaitsepolitseiametnik
Kotkaristi V klass
Deiv Bogens – kaitseliitlane, leitnant
Priit Paal – politseiametnik, politseikolonelleitnant
Kristjan Paesalu – politseiametnik, politseikapten
Andreas Rebane – tegevväelane, staabiveebel
Maarjamaa Risti I klass
Jens Stoltenberg – NATO peasekretär
Maarjamaa Risti II klass
Timo Juhani Soini – Soome Vabariigi välisminister
Maarjamaa Risti III klass
Bailey Whitfield Diffie – Ameerika Ühendriikide krüptograaf
Martin Edward Hellman – Ameerika Ühendriikide krüptograaf
Jeffrey David Sachs – Ameerika Ühendriikide majandusteadlane
Maarjamaa Risti IV klass
Borislav Bereza – Ukraina Ülemraada liige, Eesti- Ukraina suhete edendaja
Christian Roger Emmanuel de Barillon – Eesti aukonsul Bordeaux`s Prantsusmaal
Tomáš Fiala – Eesti toetaja Ukrainas, Tšehhi ettevõtja
Horst-Werner Maier-Hunke – Eesti aukonsul Põhja-Rein-Vestfaalis Saksamaal