Menu

Küülikufarm Võrumaal oli voolu ja veeta üle nädala

  • Kirjutas Heleri Lakur

Palvemaja talu küülikukasvatajad Tea ja Endel Leius pidid teadmatuses elama viis päeva ning seitsmendal päeval jõudsid töömehed alles liinipostide taastamisega alustada, mis võttis omakorda terve päeva aega. Vool tuli majja tagasi alles möödunud pühapäeval kell 20. Foto: AIGAR NAGEL

Elektrilevi teatel oli eelmise nädala reedel vooluta veel 650 majapidamist Võrumaal, Põlvamaal ja Valgamaal, laupäeva pärastlõunal oli see arv umbes 80. Teadmatusest ja pahameelest häirituna võttis reedel toimetusega ühendust Osula külas tegutseva Palvemaja talu perenaine Tea Leius, kelle kodus kasvab üle poole tuhande tõupuhta küüliku.

Teadmatus teeb pahaseks

„Ega me enne seda asja suure kella külge pannud kui alles reede hommikul. Siis läks asi juba hapuks,” sõnab Tea Leius. Taluperemehe Endel Leiuse sõnul võttis ta igal hommikul alates ülemöödunud pühapäeva õhtust Elektrileviga ühendust, kuid vastuseid ei saanud. „Teadmatus on kõige hullem asi,” tõdeb Endel Leius ja on pahane, et nende maja kõrval jooksvat kõrgepingeliini parandatakse iga kord, kui torm käes.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

Kommentaarid   

0 #1 Guest 2019-11-09 18:54
Härra Leius,kui PRIA-st raha saab, siis ,milleks viriseda,ostke generaator,niip alju peaks ju oma äritegevusest ikka üle jääma.Ka teised ümbruskonna elanikud olid ka vooluta,autol on olemas USB pesa ja inverteri saab ka taha ühendada.Kuna ise töötan transpordifirma s,pidin neli päeva autos teemaksud,tolli deklaratsioonid +kõik muu ära tegema,ajalehes hädaldamine küll eita,näitab pigem enda saamatust
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD