Menu

Reportaaž Brüsselist: töine kesklinn koos suursuguse istungisaaliga

  • Kirjutas Heleri Lakur

Parlamendihoone istungisaal mahutab ära 28 liikmesriigi 751 saadikut, kohapealsed ametnikud ja tõlgid. Eestit esindavad Euroopa Parlamendis praegu kuus saadikut. Foto: HELERI LAKUR

Euroopa Parlamendi hoone ümbrus Belgia pealinnas Brüsselis on hommikust õhtuni täis sagimist. Aastas külastab parlamendihoonet üle 450 000 külalise. See pole kaugeltki vähem oluline külastuskoht Brüsseli vanalinna, Laekeni kuningalossi või uhke toomkiriku kõrval, mis kõik uhkest parlamendi peahoonest veerandtunnise jalutuskäigu kaugusele jäävad.

Parlamendi külastus

Euroopa Parlamendi istungisaali külastamine on kõikidele huvilistele avatud, ehkki etteregistreerimisega. Samuti on see suurepärane võimalus kogeda maailma suurima riikidevahelise parlamendi erilist õhkkonda ning tutvuda selle volituste ja tegevusega. Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet, kes kutsus nii Pardiralli vabatahtlikud kui ka heategevusüritusega seotud ajakirjanikke möödunud nädalal tutvuma parlamenditööga Brüsselis, rääkis Eestist tulnud külalistele lähemalt oma igapäevatööst ning vastas järjekorras „põletavatele” küsimustele seoses Inglismaa väljaastumisega parlamendist, väliskaubandust puudutavatel teemadel kui ka hiljutise Euroopa Komisjoni volinike valimise teemal.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD