Menu

Lõuna-Eesti Haigla: keegi ei tohi koroonaviiruse kahtluse sümptomitega pöörduda ühegi haigla EMOsse ega ka perearstikeskusesse kohale minna

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Lõuna-Eesti haigla Foto: AIGAR NAGEL

Lõuna-Eesti Haigla paneb inimestele südamele, et keegi ei tohi koroonaviiruse kahtluse või mistahes viirushaiguste sümptomitega pöörduda ühegi haigla EMOsse ega ka perearstikeskusesse kohale minna. Tuleb konsulteerida telefoni teel oma perearstiga või helistada perearsti nõuandetelefonil 1220. Kui tekib äkiline üldseisundi halvenemine, siis tuleb helistada häirekeskusesse 112. Haiglaravile viiakse ainult need haiged, kellel see üldseisundist tulenevalt näidustatud on. Kõik kergemate sümptomitega patsiendid jäävad kodusele ravile ja peavad kuni täieliku tervenemiseni koduses isolatsioonis püsima.

Oluline on hetkel veelkord kõikidele inimestele rõhutada, et niipea kui ilmnevad viirushaiguse sümptomid (köha, nohu, kurguvalu, palavik), tuleb kohe koju jääda. See on ennekõike vajalik haiguse edasi levitamise seisukohalt. Inimesel endal võivad olla kerged nähud, aga ta ei tohi ikkagi välja minna, ei poodi, külla, trenni või mõnda teise avalikku kohta. Kodune isolatsioon või karantiin tähendab seda, et välditakse kõiki kontakte.

Lõuna-Eesti Haigla on kehtestanud alates teisipäevast ka haiglas viibivate patsientide külastamise piirangu. Palume haiglaravil viibivaid patsiente mitte külastada. Suhelge telefoni teel patsiendi enda või temaga tegeleva personaliga. Samuti palume kõigil inimestel, kellel on planeeritud meie haiglas mõni uuring või eriarsti visiit, haigustunnustega mitte kohale tulla. Helistage haigla registratuuri tel 786 8569 ja andke teada, et olete haigestunud ning teile broneeritakse uus aeg.

Seotud lood

LOE VEEL

LOE VEEL

DIGILEHED

20 PÄEVA ENIMLOETUD