Menu

Pool aastat annetuskampaaniat tõi uue invatakso poole lähemale

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

FOTO: Aigar Nagel

Põlvamaa invataksojuht Ants Väärsi, kelle toetuseks uue invaauto soetamisel on jätkuvalt käimas annetuskampaania "Aitame Antsul aidata", teeb järjekordse ülevaate laekumistest, sedapuhku kogu kampaania ajaruumis. Kuigi Ants Väärsi on ettevõtja, pole tema huviks mitte äritegemine, vaid mitut surmahaigust üleelanud mees soovib aidata saatusekaaslasi, seega peab ta kohustuseks tuua igakuiselt avalikkuse ette abistajate helde meele väljenduse annetuste kaudu.

Kampaania algusest saati ehk 13. oktoobrist 2015 on 1032 abistajat annetanud kokku 19 034,54 eurot, helistajaid ehk telefonioperaatorite kaudu toetajaid on 677, panga kaudu annetajaid 310 ja sularahas on oma panuse andnud 45 heategijat. Omavalitsustest, kes üldjuhul puutuvad invataksoteenuse vajalikkusega sageli kokku, oli annetajaid kaheksa, neist 4 Põlvamaalt, 3 Võrumaalt ja oma lahke osa andis ka Tallinna linn. Väikeettevõtetest annetajaid on viis.

Ants Väärsi ei väsi kinnitamast, et tegu pole äriprojektiga, tema sellest tulu ei saa, teenitud raha läheb küttele ja remondile ning ratastoolis olnud ja vähikiirituses käinud mehe jaoks on see ellujäämise tänutundest käivitunud missioon. Ta loodab endiselt, et väsinud invaautode asemele uue ostmiseks panevad õla alla ka ettevõtjad, abiks oleks iga väiksemgi summa.

Kuivõrd Ants hindab auto üldmaksumuseks 40 000 eurot ja laekunud on pool vajaminevast summast, võib öelda, et pool aastat on toonud auto poole lähemale, kuid abistaja loodab siiski, et uue masina äratoomiseks ei lähe teist poolaastat enam vaja. Üritusele on lubanud õla alla panna Järvamaa klubi Maribel Fitness, kelle jüripäeval, 23. aprillil korraldatava heategevusürituse FitnessFest tulu jaotatakse ära Antsu invatakso ja Paide Sookure lasteaia mänguväljaku vahel.

Võimaluseks Ants Väärsit ja tema veetavaid haigeid toetada on annetamine avatud fondidesse: helistades telefonil 900 6677 annetad kümme eurot, OÜ Antsu Takso arveldusarvele EE611010220241726227 saab annetada enda jaoks sobiva summa.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD