Menu

Riigihalduse minister esitab Põlva maavanema kandidaadiks Igor Taro

Igor Taro FOTO: Igor Taro

Riigihalduse minister Arto Aas tutvustab esmaspäeval Põlvamaa omavalitsusjuhtidele uut maavanema kandidaati Igor Tarot - praegune maavanem Ulla Preeden lahkub maavanema ametkohalt omal soovil alates 1. juulist. 

Riigihalduse ministri sõnul on oluline, et maavanem oleks kursis kohaliku elu ja selle eripäradega ning seda eriti veel ajal, kui käsil on haldusreform. „Igor Taro, kes on töötanud Eesti Rahvusringhäälingus Põlva- ja Võrumaa korrespondendina ning panustades ka praegu kahe maakonna arengusse, tunneb kindlasti hästi Lõuna-Eesti vajadusi,“ ütles minister. 

Võrumaal sündinud Igor Taro ütles, et soovib kaasa aidata haldusreformi mõistlikule läbiviimisele Põlva maakonnas. „Inimesed ootavad meilt paremaid teenuseid, pädevamaid vastuseid ja sujuvamat koostööd. Praegune halduskorraldus on ajale jalgu jäänud – see pole suutnud peatada linnastumist ega väljarännet. Viimane aeg on midagi muuta. Näeksin hea meelega, et miinimumnõuete täitmise ja kauplemise asemel tekivad meil nii kaasajas väljakujunenud majandussidemete kui ka ajaloolise ja kultuurilise seosega võimekad omavalitsusüksused,“ ütles Taro. 

Taro on lõpetanud Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumi ja omandas kõrghariduse Lomonossovi nimelises Moskva Riiklikus Ülikoolis ajakirjanduse erialal. Alates 2015. aastast töötab ta Võrumaa Arenguagentuuris turismikoordinaatorina ja AS-i Värska Sanatoorium turundus- ja kommunikatsioonijuhina. 

Maavanema ametiaeg kestab viis aastat ning ta esindab maakonnas riigi huve, hoolitseb maakonna tervikliku ja tasakaalustatud arengu eest ning juhib maavalitsuse tööd. Maavanema nimetab ametisse valitsus.

Küsitluse leiab siit: Maakonnalehe lugejate ootused digisisule


 

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD