Menu

Omavalitsus planeerib koos haiglaga Võrru uut meditsiinikeskust

Võru linnapea Jüri Kaver (vasakul)  ja Lõuna-Eesti haigla juhatuse liige Arvi Vask teisipäeval, 16. juulil uue perearstikeskuse rajamist arutamas. Foto: LINNAVALITSUS Võru linnapea Jüri Kaver ja Lõuna-Eesti haigla juhatuse liige Arvi Vask arutasid teisipäevasel kohtumisel ideed rajada Võru linna uus esmatasandi meditsiinikeskus.

„Riik on otsustanud panustada Eesti esmatasandi arstiabi arengusse Euroopa Liidu (EL) vahendeid ning selle abil oleks mõistlik rajada Võru linna täiesti uus meditsiinikeskus,“ ütles Arvi Vask.

Uude, meedikute vajaduste järgi projekteeritavasse keskusse oleks Vaski sõnul võimalik koondada perearstid ning teisi meditsiiniga seotud teenusepakkujaid. „Kindlasti ei ole haigla huvi koondada esmatasandi arstiabi Meegomäele, vaid luua head tingimused teenuse pakkumiseks Võru linnas,“ lisas Vask.

Kaveri sõnul toetab Võru linn uue meditsiinikeskuse rajamist. „Kahtlemata on see meie huvides, et Võru inimesed saaksid kasutada kvaliteetset perearstiteenust, teha seda võimalikult kodu lähedal ja mugavalt,“ rääkis ta.

Kaveri hinnangul on viimasel ajal põhjusega räägitud palju Lõuna-Eesti haigla tulevikust, kuid selle kõrval pole sugugi vähetähtis esmatasandi arstiabi areng. „Perearst on esimene, kelle poole inimene oma hädaga pöördub ja kindlasti ei tohi perearstide panust rahva tervise hoidmisel alahinnata. Seda ka investeeringute suunamise mõttes.“

Nii Kaver kui Vask avaldasid lootust, et koostöös kujuneb Võrust piirkondlik meditsiinikeskus, mille teenindusala ületab oluliselt nii Võru maakonna kui ka Eesti riigipiiri.

Kommentaarid   

+9 #11 Põdra maja postitantsija 2013-07-18 20:43
Pole vahet, kui uhkes ja kallis haigemajas sind terveks ei ravita. Asjalikke tohtreid oleks vaja aga selleks pole vist pappi.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #12 Semupoisid 2013-07-19 12:01
Härrased , meie lõpetame Gümnaasiumi remondi järgmine suurobjekt on haigla....
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #13 Ivari 2013-07-20 15:28
Semupoisid kirjutas:
Härrased , meie lõpetame Gümnaasiumi remondi järgmine suurobjekt on haigla....

Tundub jah nii
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #14 orav rattas 2013-07-21 08:49
terve eesti elu käib ju sedamoodi.....e hitame-lammutam e-ehitame!
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #15 Maali 2013-07-21 10:10
Mis on kvaliteetne perearstiteenus ? Kas vahetame perearstid välja või paneme nad lihtsalt uude kabinetti istuma? See ei muuda siiski teenust paremaks vaid suurendame kulusid, et pärast on jälle, mida müüa.Tegusid ja tarkust on vaja, mitte ümber paigutamist.
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD