Võru Toidupank annab uue elu 50 000 kilole toidukaubale

Võru Toidupanga koordinaator Ove Palo (paremalt) koos Svetlana Lauritsa, koordinaator Ester Penki ja vabatahtliku töötaja Jaanus Lauritsaga rühmasid jõulude eel hoolega abipakke komplekteerida. Foto: AIGAR NAGEL

Detsembri keskpaigas näitas rahvas oma heldemat poolt ning Võru Toidupangale annetati ühe nädalavahetusega 1347 kilogrammi toidukaupu. Kevadel kuuendat tegutsemisaastat tähistav Võru allüksus aitab aastas täita tuhandete abivajajate kõhtusid. Aasta jooksul jagatakse sotsiaaltöötajate nimekirjade alusel piirkonnas laiali 50 000 kilo toidukraami.

Eesti Toidupanga allharuna tegutsev Võru Toidupank toimetab 2014. aasta maikuust. Organisatsioon kuulub Eesti metodisti kiriku Võru koguduse alla, mis korraldab majandustegevust, leiab töölised ja vabatahtlikud. Piirkonda koordineerivad Ove Palo ja Ester Penk, peale selle on appi palgatud Sveta Laurits. Põllu tänaval asuvates ühingu ruumides annavad oma tubli tööpanuse kaks regulaarselt kohal käivat vabatahtlikku.

Edasi lugemiseks palun logige sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Comments  
  +3
Kas valdades ei ole sotsiaaltöötajatel mingit ülevaadet,kes on abivajajad üksikpensonärid,maamaksu küll teatakse kellelt ja kust pommida.Oma talu saadud vanaisal Vabatussõjas osalemise eest ,et loodritel ja muidusööjatel hea soe ametikohake istumise all oleks!Mei kauplusautol ei ole toidupanka,kõik need toidumäed ikka linnainimeste privileeg ole,maakale jumal kõrgel keiser kaugel.
  -3

Quoting Kadaja Mihkli:

Olen ka üksik pensionär, 320 jevroga pean saama maksud makstud ja rohud ostetud.Omalegi oleks 500 grammi midagi ära kulunud,huvitav kas see toiduabi jagatakse riigikogulaste vahel ära?


Ei see toit läheb tõesti abivajajatele mitte loodritele ja muidu sööjatele.
  +4
Siis tuleb minna toidupanka ja ära rääkida et vajate abi ei pea häbenema. Ega siis toidupanga töötajad tea kes kõik veel abi vajavad. Inimesed olge julgemad abi küsima
  +3

Quoting Kadaja Mihkli:

Olen ka üksik pensionär, 320 jevroga pean saama maksud makstud ja rohud ostetud.Omalegi oleks 500 grammi midagi ära kulunud,huvitav kas see toiduabi jagatakse riigikogulaste vahel ära?


Aga siis mine sotsiaali ja räägi seal seda ja nemad suunavad juba edasi. See hädaldamine ei aita siin all
  +8
Olen ka üksik pensionär, 320 jevroga pean saama maksud makstud ja rohud ostetud.Omalegi oleks 500 grammi midagi ära kulunud,huvitav kas see toiduabi jagatakse riigikogulaste vahel ära?
  +9
.................

 


 

LOE VEEL

Plätserdajad

16-06-2026


 


 


 

20 PÄEVA ENIMLOETUD