Menu

Päikesel on tugev naha vananemist ja kahjustust tekitav mõju - kuidas end kaitsta?

  • Kirjutas Võrumaa Teataja
Kreete Põlme
Suvised päikesepaistelised ilmad kutsuvad nii väiksemaid kui suuremaid õue kaunist ilma nautima. Seejuures ei tasuks aga ära unustada, et kuigi päikesel on inimese organismile mitmeid kasulikke toimeid, on liigne päikesekiirgus nahale kahjulik ning nahk vajab hoolt ja kaitset. 
 
Benu apteekide kosmeetika konsultandi Kreete Põlme sõnul on peamised päikesekiirguse kahjulikud mõjud seotud naha enneaegse vananemise, päikesepõletuse ning nahavähi tekkeriski suurenemisega. “UVA-kiired tungivad sügavatesse nahakihtidesse ja tekitavad naha vananemist. UVB-kiired aga tekitavad naha põletust, geenimutatsioone ning pigmendilaike. Seega saab öelda, et päikesel on tugev naha vananemist ja kahjustust tekitav mõju,” selgitab Põlme ja lisab, et mõnedel inimestel tekitab päike ka allergilist reaktsiooni.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD