Menu

Parksepa põliselanik Kaisa Niilo hindab kodukoha armsust ja kompaktsust

  • Kirjutas Sten Sang

Parksepas sündinud ja kasvanud Kaisa Niilo valis ka oma pere elukohaks sünnipaiga. Fotod: AIGAR NAGEL
Parksepas sündinud ja kasvanud Kaisa Niilo valis aleviku ka oma pere elukohaks. Asulas elab 615 elanikku ja kohalikus keskkoolis käib 320 õpilast. Kunagises Eesti põllumajandustehnika Võru rajoonikoondise hoonekompleksis toimetavad kohalikud ettevõtted ning Võru vallavalitsus näeb aleviku elanikke kogukonnast lugupidavate ja tegusatena.


Koduvalikuks parim

Kaisa Niilo on Parksepas vanaema juures kogu oma lapsepõlve veetnud. „Käisin siin 12 aastat koolis ja praegu on minu vanem poeg Parksepa keskkooli õpilane. Järgmisel aastal alustab samas koolis oma haridusteed pere noorem poeg. Mina ise juhendan koolis noorkotkaste ja kodutütarde rühma.”

Niilo toob aleviku suure plussina välja, et kõik asub käe-jala juures: pood, lasteaed ja kool. Lisaks võlub teda kodukandi ilus loodus ja kaunis järv, kus suvel on mõnus ujuda ning mille peal saavad lapsed talvel uisutamisest rõõmu tunda. Niilo sõnul on tegu armsa väikese kodualevikuga ja turvalise paigaga, kus elavad toredad ja südamlikud naabrid. Ta lisab, et kui Parksepas jääbki millestki vajaka, siis vaid kaheksa kilomeetri kaugusel asuvast Võru linnast leiab kõik tarviliku.
Kaisa Niilo tunneb, et kogukond hakkab elama siis, kui selle inimesed tahavad ise kodukandi arengusse panustada.

Parksepa keskkoolis toimetas lõppenud õppeaastal 26 huviringi. FOTO: Aigar Nagel

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD