Menu

Politseile oli jaanipäev tavapärasest rahulikum

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Möödunud ööpäev oli politseile töine, ent korrakaitsjate sekkumist nõudvaid raskemaid vahejuhtumeid õnneks ei esinenud.

PPA operatiivjuht Tago Trei ütles, et möödunud ööpäev sarnanes mõne mööndusega tavapärasele nädalavahetuse päevale. "Suurem osa väljakutsetest olid seotud joobes inimestega, kes püüdsid koduste või teistega tekkinud konflikte vägivallaga lahendada," kirjeldas ta.

Neist üks tõsisemaid vahejuhtumeid leidis aset täna öösel Paldiskis, kus esialgsetel andmetel oli naine oma meest noaga tüli käigus löönud. Naine peeti kinni ja mees viidi haiglasse. Politseile teadaolevalt ei ole tema seisund eluohtlik. Ka sai politsei eile õhtul väljakutse Mustamäele, kus kaks meest ründasid noaga 28-aastast meest ja võtsid talt rahakoti. Kiirabi andis mehele esmaabi, tema vigastus ei olnud õnneks tõsine. Juhtunu üksikasju uurib politsei edasises menetluses.

Ööpäeva vältel vajas turvalist öömaja kainestuskambris ligi poolsada inimest, kes olid alkoholi liigtarvitanud. Samuti kõrvaldati liiklusest 27 joobes juhti.

"Varasematel aastatel on jaanipäeval tabatud joobes juhtide arv küündinud kohati sajani või üle sellegi. Kuna suurem osa neist on tabatud suuematelt avalikelt jaanituledelt, mida tänavu ei toimunud, on langustrend osaliselt sellega selgitatav," märkis politsei operatiivjuht. Liikluses möödunud ööpäeval keegi elu ei kaotanud. Küll juhtus päeva vältel 10 avariid, milles sai viga 12 inimest. Peaasjalikult sattusid avariidesse jalgratturid ning seda kas tähelepanematuse või joobe tõttu.

"Hea meel näha, et enamus inimesi said jaanipühasid siiski rahulikult oma lähedaste ringis tähistada ning jäid terveks. Politsei jaoks ei ole aga jaanipühade aegne töö veel lõppenud. Praegu jätkame Eesti eripaigus politseioperatsioonidega liikluse rahustamiseks ja sõidukijuhtide kainuse kontrollimiseks. Samuti on teada, et mõned jaanipeod käivad praegugi edasi ning seda arvesse võttes oleme ka oma töö ja tegevused vastavalt planeerinud," kinnitas politseijuht.

Teisipäeval juhtus üle Eesti 10 raskemat liiklusõnnetust, milles sai viga kokku 12 inimest.

Kell 10.51 juhtus liiklusõnnetus Viljandi maakonnas Põhja-Sakala vallas Loopre külas Põltsamaa-Võhma maantee 22. kilomeetril, kus 20-aastane mees keeras BMW-ga Uduallika bussipeatuse juures kõrvalteelt ette peateel liikunud jalgratturite grupile, kes olid sunnitud kokkupõrke vältimiseks pidurdama. 45-aastane mees kaldus jalgrattaga teeäärsele kruusaalale, kaotas juhitavuse ja kukkus. Sõidukijuht ei peatunud ja jätkas sõitu Põltsamaa suunas. Juhiga saadi ühendust ja ta väitis, et ei saanud aru, et tekitas liiklusohtliku olukorra ega näinud ka kukkumist. Sõidukijuht tuli sündmuskohale tagasi. Jalgrattur toimetati Viljandi haiglasse.

Kell 11.15 juhtus liiklusõnnetus Lääne-Virumaal Tapa linnas Väike ja Männiku tänava ristmikul, kus kuueaastane poiss sõitis jalgrattaga ette sõidueesõigust omavale sõiduautole Honda CR-V, mida juhtis 69-aastane mees. Esialgu laüsel kaebusi ei olnud, kuid kell 12.20 kutsuti kiirabi, kes toimetas ta Rakvere haiglasse kontrolli.

Kell 11.50 juhtus liiklusõnnetus Ida-Virumaal Toila vallas Martsa külas, kus 61-aastane naine sõitis tähelepanu hajumise tõttu otsa teisele jalgratturile ja kukkus. Kiirabi toimetas jalgratturi Ida-Viru keskhaiglasse.

Kell 12.46 juhtus liiklusõnnetus Tartus Kalda tee 3 juures, kus 14-aastane poiss sõitis jalgrattaga vastu tänavavalgustusposti. Kiirabi toimetas jalgratturi koju.

Kell 13 juhtus liiklusõnnetus Ida-Viru maakonnas Kohtla-Järvel Ahtme ja Tartu maantee ristmikul kergliiklusteel, kus kukkus jalgrattal liikunud 61-aastane naine. Kiirabi  toimetas jalgratturi Ida-Viru keskhaiglasse.

Kell 13.56 juhtus liiklusõnnetus Rapla maakonnas Kohila vallas Mälivere külas, kus 13-aastane poiss sõitis registreerimata maastikusõidukiga (ATV) paremale teelt välja kraavi. Juht toimetati haiglasse.

Kell 14.35 juhtus liiklusõnnetus Tartumaal Nõo vallas, kus 30-aastane mees sõitis Volkswagen Passatiga otsa parkimiskohal päevitavale 16-aastasele neiule, kes toimetati Tartu ülikooli kliinikumi.

Kell 17.53 juhtus liiklusõnnetus Keilas Ülesõidu ja Koidu tänava ristmikul, kus 61-aastane mees sõitis Jeep Wrangleriga ristmikul parema külje pealt sisse Renault Lagunale, mida juhtis 38-aastane mees. Kokkupõrke tagajärjel paiskus Renault vastu liiklusmärki ja aeda. Renault Lagunas olnud kuueaastane tüdruk, 42-aastane naine ja Jeep Wrangleris olnud 62-aastane naine toimetati Põhja-Eesti regionaalhaiglasse. 

Kell 20.02 juhtus liiklusõnnetus Harjumaal Lääne-Harju vallas Kannikese tänav 9 juures, kus 47-aastane naine jalgrattaga sõites kukkus. Rattur toimetati Põhja-Eesti regionaalhaiglasse.

Kell 21.52 juhtus liiklusõnnetus Harjumaal Saku vallas Hageri tee 8 juures, kus 62-aastane mees juhtides mootorratast Harley-Davidson kaotas tsikli üle kontrolli ning kukkus. Mees toimetati Põhja-Eesti regionaalhaiglasse.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD