Menu

Võru linnapea kohale seitse kandidaati

  • Kirjutas Tomi Saluveer

VALIMISED Küsisime Võru linnapeakandidaatidelt, mida nad muudaksid või teeksid Võru linnas teisiti. Peale selle on huvitav fakt see, et Võru linna sisseregistreerunud inimeste arv on selle aasta varasema pideva langusega võrreldes juulis hüppeliselt tõusnud.

Võru linnapea kohale kandideerivad Anti Allas, Anti Haugas, Tõnu Jõgi, Andres Kõiv, Jüri Kaver ja Ülo Tulik. Peale selle tuleb valimistel oma nimekirjaga välja EKRE, kes ei soovinud oma linnapeakandidaati täna avaldada.

„Kui meil on võimalus linnapea määramisel sõna sekka öelda, siis kuulutatakse välja konkurss, mille tulemusena valitakse linnapeaks parim kandidaat,” rääkis EKRE 11. valimisringkonna esimees Merry Aart. „Tegelik juhtorgan on ju ikkagi volikogu, kelle vastutus on linna elu suunamine.”

Kergekäeliselt pole mõtet ümber registreeruda

Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna juhataja Enel Pungase sõnul suureneb enne kohalike omavalitsuste valimisi alati inimeste ümberregistreerumiste arv. „Samas ei ole täpselt teada, kas inimesed märkavad enne valimisi ise, et on vaja ümber registreerida või on see mõjutatud tegevus,” lisas ta.

Pungase sõnul peaksid inimesed aru saama, et oma elukohaga kergekäeliselt mängimine ükskõik milliste lubaduste pärast võib neile hiljem valusalt kätte maksta. „Näiteks lapse sündimisel võib omavalitsus nõuda, et lapsetoetuse saamiseks peab inimene olema seal aasta aega elanud, sama kehtib lasteaiakohtade, toimetulekutoetuste jm kohta,” lisas ta.

Kommentaarid   

+22 #1 Või 7 linnapeakandidaati? 2017-08-08 11:09
Tegelikult saab lambakari vahtida ainult volikogu peibutuspartide pilte ja suure vaimustuse saatel mõnele neist oma hääle ära anda.
Siis tulevad peibutuspartide asendusliikmed volikogu saali kokku ja valivad kuskilt kellegi linnapeaks.
Ükskõik kelle. :P
Tsiteeri | ebasobiv
+16 #2 oehh 2017-08-08 14:51
Linnapea kandidaat on mõtetu nimetus ja tühi mulli ajamine. Tegelikud kandidaadid selguvad ikkagi koalitsiooni kokkuleppena... .
Tsiteeri | ebasobiv
+8 #3 Umberto 2017-08-10 07:03
Aga kuhu on jäänud peersavisaarlas ed ja Tähismaade-twix ?
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #4 kandimemm 2017-08-10 07:47
maailm on nii ebaõiglane ;-)
Tsiteeri | ebasobiv
+7 #5 pluuto 2017-08-10 09:12
krr
on see riigiamet ikka üks suur kleepuv kärbsepaber , mis hullusti selles suunas roomama paneb. vahendid pole olulised, suurt pläusti kontsentreeritu d kujul vaja vaid suust välja ajada .... vali mind, mina teen, mina võitlen ... muhhahhaa ....
Tsiteeri | ebasobiv
+8 #6 mees 2017-08-10 09:44
Innoke kandis jalavõru, juu siis enam kandidaadiks ei kõlvanud :-*
Tsiteeri | ebasobiv
+4 #7 Umberto 2017-08-10 10:52
Seeeest on Irjal nii kaunis juhmipoolne kesikunaeratus ...
Tsiteeri | ebasobiv
0 #8 krr 2017-08-14 19:13
oehh kirjutas:
Linnapea kandidaat on mõtetu nimetus ja tühi mulli ajamine. Tegelikud kandidaadid selguvad ikkagi koalitsiooni kokkuleppena....

mõTTetu kirjutatakse, mine kooli! krr
Tsiteeri | ebasobiv

Viimase hetke pakkumine

Error: No articles to display

15 PÄEVA ENIMLOETUD