Menu

Lugeja mure: miks rändab viimase kuupäevaga toiduaine prügikasti, mitte allahindluste riiulile?

  • Kirjutas Heleri Lakur

 Võru Maksimarketist leiab allahinnatud toote värviliselt viitava hinnamärgistuse järgi. Võru Tarbijate Ühistu juhatuse liikme Andres Kõivu sõnul on vajadus suurema allahindluse järele vähenenud, sest mahakantavad kogused on samuti vähenenud. Fotod: HELERI LAKUR

Eelmisel nädalal kirjutas Võrumaa Teataja toimetusele murelik lugeja, kes ütles, et Võru Maksimarketi kauplusest ei saa enam osta allahinnatud toiduaineid suurema allahindlusega kui miinus 25 protsenti toote tavahinnast, see tekitas kaupluse külastajas suurt pahameelt.

Samuti tekitas selline olukord lugejas küsimuse, kas suurem hulk mahakantavat toidukaupa rändab riiulite asemel prügikastidesse või ei. Võrumaa Teataja võttis kätte ja küsis selgitust Võru Tarbijate Ühistu esindajatelt.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

+2 #1 Onu Aivar 2019-02-06 09:38
Loogiline oleks, et viimase kuupäevaga tooted oleksid -75% allahinnatud ja firmadele võiks toidu äraviskamise eest suuremad prügimaksed keevitama. Seda nii, et -75% oleks lihtsam ka kasulikum müüa, kui visata prügikasti. Arvan, et -50% on liiga vähe selle eest, et nt 5 tunni pärast asi aegub. Lihtsalt selline arvamus. Mõnele sobib ehk ka -50%, kuid kindlam oleks (kaubast lahtisaamiseks) - 70%
Tsiteeri | ebasobiv
0 #2 Margita Liiv 2019-02-06 10:29
Kauplus ja ka tootja peavad vastutama ju toiduohutuse eest?
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #3 Egle Paas 2019-02-06 10:30
Soomes on hea süsteem. Ülehomse kuupäevaga kaup on täna juba -25% odavam. Homme on sama kaup -50% ja viimasel kuupäeval -75%, kui nii kauaks üldse jätkub.
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #4 Janar Joonas Eliaser 2019-02-06 10:31
Käisin õhtul ka ühes poes.Kell oli enne poolt viit.Oli seal palju asju ,mis viimasel kuupäeval.Tuņni pärast oli kõik ära korjatud.Kähku sai kuupäev läbi.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #5 Taire Mikalai 2019-02-06 10:31
On kauplusi nt Rimi, Selver , kes teevad koostòòd Toidupangaga. Lòppeva kuupàevaga kaupu jagatakse abivajajatele, kes muidugi soovivad.
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #6 Vajalik 2019-02-06 10:44
Õigel ajal mitmeti allahinnatud kaup ostetakse kiiresti. Kahjuks kõik kauplused sellega eriti ei tegele ja ei jälgi varakult kauba kogust ja müügikuupäeva, ka kauba tellimisel on oluline osa näha, kuidas kaup läheb jne...Kui ikkagi ostja näeb müügil kaubandusliku välimuseta, kuivanud, mädanenud, hallitanud jne...kaupa, mis ei kutsu enam ostma ka allahinnatuna, võib ju saada toidumürgituse.
Tsiteeri | ebasobiv
+7 #7 Naaber 2019-02-07 12:30
Tere. Kulla inimesed kuidas Te aru ei saa. Vaadake kuidas selliste kettide juhatajad elavad. Minul on naabrid, ennem käidi võlgu võtmas, olid hädas, ei jõudnud üüre maksta jne. Naine sai ketti tööle, lõppes võlgade võtmine, nüüd juba osteti auto. kuulda on, et lahkuvad varsti üürikorterist. Tähendab jõutakse osta juba uus korter. Katsuge kassiiri või väljastaja palgaga niimodi elada.Nüüd käiakse juba nina püsti ning pooleldi ei tule enam teregi suust. Niimodi käivad asjad ning kõik ikkagi ei lähe prügikasti.
Tsiteeri | ebasobiv
+4 #8 Egle Paas ile 2019-02-07 13:08
Egle Paas kirjutas:
Soomes on hea süsteem. Ülehomse kuupäevaga kaup on täna juba -25% odavam. Homme on sama kaup -50% ja viimasel kuupäeval -75%, kui nii kauaks üldse jätkub.

Ära aja jama.
Tsiteeri | ebasobiv
+5 #9 Tädi Helsten 2019-02-10 17:55
Toidu prügikasti pildumine ei käi ainult Maksimarketis.N eed kaubandustöötaj ad kes ei raatsi abivajajatele aegunud kuupäevaga kuid korralikku toitu allahinnatult müüa,peaksid ise nälga tundma, küll siis tuleb ka lahkus.Ja siis räägitakse ,et Eestis pillutakse väga palju toitu prügikastidesse .Laske rahval osta odavamalt,puudu st kannatajaid on palju.Toidu prügikasti loopijaid peaks karistama.
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #10 ussssss 2019-02-18 10:33
teatavad inspektorid teevad köikk ,et alama palgalised öieti ei söö ,sööride jaoks tuuakse isegi arktikast värsket kala söök peab olema värske endale kanditakse ikka hea ja parem maha ,norras nii sama käiakse vöi :lol: maksumaksja rahade eest :lol:
Tsiteeri | ebasobiv

Viimase hetke pakkumine

15 PÄEVA ENIMLOETUD