Menu

FOTOD Laadalised eetrimüüjale: poiss, sulle tuleb politsei järele!

  • Kirjutas Sten Sang

eetrit müüv Rain on kokku puutunud klientide hoiatuste ja riigiametite kontrolliga. Foto: AIGAR NAGEL

Võrukate sotsiaalmeediagrupis küttis kirgi kasutaja Eeteri Vana kuulutus, kus ilmarahvale pakutakse müüa kuus aastat tagasi müügilt kadunud vana head eetrit.

Kes valas taasalanud müügi peale rõõmupisaraid, kes ähvardas kaupmeest politseiga. Väikese uurimistöö tulemusena selgus, et eetrit Eesti apteegis ravimina tõesti müüa ei tohi, aga tehnilise vedelikuna on turustamine lubatud.

Paberimajanduse keerdkäikudes

Sotsiaalmeedias tegutseb Eeteri Vana nime all Võrumaa mees Rain (perenimi toimetusele teada), kellelt maksu- ja tolliamet konfiskeeris eelmise aasta 28. oktoobril Lindora laadal 67 liitrit tehnilist eetrit. „Enne ameti sekkumist olin ühe tunniga jõudnud müüa peaaegu sama koguse, mis ära võeti.

Eks müügi ajal kunded hoiatasid mind: poiss, sulle tuleb politsei järele,” meenutas kaupleja toimunut. Ometi polnud kontrollijatel tagantjärele Rainile ette heita muud kui vaid eestikeelsete tooteinfosiltide puudumist. Just selline otsus jõudis Rainile kuu aega tagasi tehnilise järelevalve ametilt tähitud kirjana ja käesoleva aasta 16. aprillil tagastati konfiskeeritud kraam.

Laatadel eetrit müüv Rain on kokku puutunud klientide hoiatuste ja riigiametite kontrolliga. Foto: AIGAR NAGEL

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

+10 #1 auto varuosapoed 2019-05-28 13:05
või magaziin võiks siis samuti selle müüki võtta...
kui juba siis juba!
Tsiteeri | ebasobiv
+13 #2 eriti ohtlik 2019-05-28 13:07
allaneelamisel :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
-2 #3 apteegid ja poed 2019-05-28 13:21
ei julge võtte riske,kui mõni otsad annab,sellepära st need ei müü?
Tsiteeri | ebasobiv
+8 #4 mats 2019-05-28 18:22
Meie ametnikud ajavad mingit lamba juttu et seeon kemikaal ja muud sellist jura,aga millegipärast Hollandis küll samasugune eeter apteegis müügil ja ei ole kemikaal,vaid ikka ravimina.Vaeval t et sealne rahvas teistsuguse ehitusega on ja et apteegid kemikaale müüvad... krr
Tsiteeri | ebasobiv
-2 #5 tehnik 2019-05-31 18:35
tule taevas appi teatavasti sellist tehnilist vedeliku on kasutatud ja ilmselt kasutatakse Lõuna-Eestis joomiseks täpselt nagu alkoholi kuid ilmselt on see vedelik alkoholist kahjulikum
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #6 Meditsiinik 2019-05-31 23:49
tehnik kirjutas:
tule taevas appi teatavasti sellist tehnilist vedeliku on kasutatud ja ilmselt kasutatakse Lõuna-Eestis joomiseks täpselt nagu alkoholi kuid ilmselt on see vedelik alkoholist kahjulikum

Tule taevas appi, teatavasti kui sa uuriksid nö narkoosieetri pudelit ning koostist ja selle müüdava oma, siis saaksid aru, et see müüdav eeter on identne. Minu arvamus on, et tehniliseks nimetavad ametnikud seda hetkel sellepärast, et pole ravimiameti luba lihtsalt. Kui sul puudub ravimiameti poolt väljastatud luba, siis ei saa müüdavat asja meditsiinilisek s nimetada....pöö rdu edaspidigi taeva poole!
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

Viimase hetke pakkumine

Error: No articles to display

15 PÄEVA ENIMLOETUD