Menu

Tulede süütamine linna jõulupuul andis advendiajale avalöögi

  • Kirjutas Kadi Annom

Advendikõnedeks said sõna volikogu esimees Anti Haugas (vasakult), Võru Katariina koguduse õpetaja Andres Mäevere ning linnapea Kalvi Kõva.

Advendikõnedeks said sõna volikogu esimees Anti Haugas (vasakult), Võru Katariina koguduse õpetaja Andres Mäevere ning linnapea Kalvi Kõva.


Pühapäeva pärastlõunal kell neli tähistati Võru linna keskväljakul traditsiooniliselt advendiaja algust. Sai kuulata sõnavõtte ja laule, näha koeratüdruk Lotte ning tema sõprade esinemist, maitsta piparkooke ja teed, uisutada ja kelgutada ning palju muudki. Kõige krooniks oli loomulikult jõulutulede süütamine keskväljakul asuval linna jõulupuul.

Talvevõlumaa

Tänavust advendiaja algust on soosinud ka ilmataat, sest pühapäevane meeleolukas jõuluaja alguse tähistamine toimus parajalt karges ning lumises ilmas. Ka oli viimatiste lumesadude kiuste keskväljakule valmis saanud uisuväli. Advendikõnede pidamise juhatas sisse Võru Katariina koguduse õpetaja Andres Mäevere, kes ühelt poolt küll rõõmustas advendiaja alguse üle, kuid teisalt tõdes kahetsusega, et aastaring on veidi liiga kiirelt mööda saanud ning taas on aeg tähistada jõuluaja algust. Sõnavõtuga tervitas ka Võru linnavolikogu esimees Anti Haugas, kes kutsus kõiki, eriti lapsi, üles sportima. „Meil on olemas väga head võimalused ja tingimused nii suusatamiseks kui ka kelgutamiseks. Kõik õue sporti tegema! Sest päkapikud juba piiluvad ja kuna päkapikud isegi armastavad palju liikuda, siis jälgivad nad ka seda, et lapsed samuti spordist lugu peaksid,” kutsus Haugas lustlikult väikeseid linlasi üles oma tervist spordi ja liikumisega turgutama.

Võru linna keskväljakul sai pühapäeva õhtul tõelist tulede ja muusika mängu nautida. FOTO: Aigar Nagel

Kokkuvõtete aeg

Enne jõululaulude laulmist, advendiküünalde süütamist ning lõbusa koeratüdruku Lotte ja tema sõprade mängulist ja tantsulist kava sai sõna Võru linnapea Kalvi Kõva, kes toonitas, et advendiajaga on kätte jõudnud ka aasta lõpp ning aasta lõpp on sageli just parim aeg kokkuvõtete ja järelduste tegemise jaoks. „Aasta lõpus me enamasti lõpetame oma pooleliolevad tööd ja tegemised. Kindlasti on see hea aeg ka endasse vaadata, leppida iseendaga ja leppida ka nendega, kellega aasta jooksul on ehk tekkinud mõnel teemal lahkarvamusi. Ka Võru linn on oma aastat kokku võtmas. Advendiaja alguse tähistamiseks olema kaunistanud ära linnasüdame, rajanud siia kelgumäe ja esimest korda nii vara saanud valmis ka uisuväljaku,” võttis linnapea aastalõpu ning advendiaja alguse lühidalt kokku.

Ligi 15 minutit pärast kella nelja oli käes aeg süüdata tuled Võru linna kuusepuul, mis iga aastaga on kasvanud aina suuremaks ja tublimaks. Nii mõnegi kohalolija arvates andis tänavune keskväljakul aasta ringi inimesi rõõmustav jõulupuu juba päris suure kuuse mõõdu välja. Pärast jõulutulede süütamist sai veel pikalt keskväljakul melu ning mõnusat talveilma nautida.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD