Menu

Helme: põllumehed peaksid valitsuse otsustega rahu olema

  • Kirjutas BNS

FOTO: Aigar Nagel

Kui põllumehed tulevad teisipäeval vähemalt 101 traktoril Toompeale lisaraha nõudma, siis rahandsminister Martin Helme hinnangul võiksid nad hoopis valitsuse sammudega rahul olla. 

"Arvan, et põllumehed peaksid ikkagi olema sellega rahul, et nii keerulises eelarveseisus on suudetud nende peale nii palju mõelda, et see summa välja ajada. See oleks küll väga kurb, kui nad seda ei suudaks tunnustada," ütles Helme Postimehele. 

"Ja ütleks ka seda, et kui nad tulevad siia ja ütlevad valitsusele, et see pingutus, mis me oleme teinud selle raha eraldamiseks, neid ei rahulda, siis ma ütleks niimoodi, et järgmiste eelarveläbirääkimiste ajal neil kindlasti ei ole valitsuse laua taga ühtegi inimest, kes nende raha eest võitleks," märkis Helme.

Tema sõnul pole mõtet tema sõnadest ähvardust otsida. "Ei, see ei ole ähvardus. Ma lihtsalt ütlen, et inimesed peavad aru saama sellest, mis on eelarve tegemise kontekst. Meil oli vaja eelarve tegemise kontekstis kärpida 150 miljonit eurot. Iga sendi pärast käis tõsine kaalumine, tõsine vaidlus. Me tahtsime tõsta palkasid rohkem, suuremat teadusrahastust, suuremat pensionitõusu," selgitas Helme

"Arvestades seda tausta, see eelarve, mis me sellisel kujul kokku saime, on väga hea saavutus. Ja see, et suutsime ka eelarve lugemise käigus arvestatava summa põllumeestele leida – viis miljonit võib tunduda 11 miljardi juures väike raha, aga eelarve läbirääkimistel on see väga suur raha," lisas Helme. 

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD